Gabriel Janowski / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Kancelaria Senatu RP
Gabriel Janowski / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Kancelaria Senatu RP
mariuszsek mariuszsek
285
BLOG

Były minister Rolnictwa dr. Gabriel Janowski, prof. Witold Modzelewski i prof. Włodzimierz

mariuszsek mariuszsek Polityka Obserwuj notkę 4
We wtorek 20 grudnia w Warszawie z inicjatywy dr. Gabriela Janowskiego podpisano „APEL WOŁANIE O POKÓJ I DOBRO”. Wśród sygnatariuszy Apelu są prof. Włodzimierz Bojarski, prof. Witold Modzelewski. Przesłaniem „APELU WOŁANIE O POKÓJ I DOBRO” jest zakończenie wojny w Ukrainie.

We wtorek 20 grudnia w Warszawie z inicjatywy dr. Gabriela Janowskiego podpisano „APEL WOŁANIE O POKÓJ I DOBRO”

Wśród sygnatariuszy Apelu są prof. Włodzimierz Bojarski, prof. Witold Modzelewski.Przesłaniem „APELU WOŁANIE O POKÓJ I DOBRO” jest zakończenie wojny w Ukrainie.

W treści czytamy: 

„Trwająca wojna za naszą wschodnią granicą dotyka bezpośrednio i bardzo boleśnie naród ukraiński. Sprzeciwiamy się szerzeniu zniszczeń i śmierci.”

„Zwracamy się do wszystkich Obywateli Naszej Ojczyzny, a zwłaszcza Polityków o poparcie apelu i podjęcie stanowczych działań międzynarodowych w celu zapobiegnięciu grożącej światu katastrofie oraz pilne znalezienie drogi do zawarcia sprawiedliwego pokoju, który zakończy ten konflikt.”

Cały APEL przeczytasz tutaj: 

https://www.facebook.com/Gabriel-Janowski-110145075161837/photos/pcb.142407078602303/142433761932968

W spotkaniu wzięli udział m.in były europarlamentarzysta Dariusz Grabowski i reżyser Krzysztof Wojciechowski, którzy również podpisali APEL. Gabriel Janowski poinformował, że oprócz podpisów, które zostały złożone podczas oficjalnego spotkania na ten moment pod APEL podpisało się ponad 100 osób ze świata polityki, kultury, nauki i biznesu w tym: 

dr. Henryk Siodmok, prof Marek Rocki, dr Dariusz Grabowski, Krzysztof Wojciechowski, prof Tadeusz Trziszka, dr Zygmunt Fura, Jacek Czauderna, prof Jerzy Żyżyński, Romuald Starosielec, Andrzej Iłowski, Barbara i Paweł Zakrzewscy.

„APEL WOŁANIE O POKÓJ I DOBRO” trafił do sieci i rozpoczęła się pod nim oficjalna zbiórka podpisów. Każdy może się pod nim podpisać. 

https://www.petycjeonline.com/apel_-_woanie_o_pokoj_i_dobro

Kilka tygodni temu Gabriel Janowski uaktywnił się w mediach społecznościowych i rozpoczął serię spotkań online z internautami podczas których zapowiedział powołanie inicjatywy „POKÓJ I DOBRO”. Powstała także grupa zrzeszająca osoby zainteresowane nową inicjatywą polityka.

mariuszsek
O mnie mariuszsek

Piszę to co widzę

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka