Blog
Pytając
Martin Luther PhD
0 obserwujących 1 notka 2889 odsłon
Martin Luther PhD, 17 kwietnia 2018 r.

Quo vadis, PFN?

2855 154 1 A A A

Ze smutkiem patrzę na to co też Polska Fundacja Narodowa wyczynia. Ze smutkiem tym większym, iż z pełną zawziętością kibicowałem tej instytucji od dnia, gdy tylko pojawiła się taka idea.

Nie wiem i nie rozumiem: dlaczego? Dlaczego nasz prawicowy przekaz musi być tak toporny i tak brzydki? Dlaczego nie potrafimy mówić o Polsce w sposób, który byłby przystępny dla wszystkich? Dlaczego nasze filmy nie mają nic wspólnego z kinem (Smoleńsk, Korona Królów), są li tylko teatrzykiem zagranym przez trzecioplanowe postaci. Czyż Herbert nie mówił kilku ważnych słów o estetyce? 

Nie rozumiem tego, co PFN wyczynia. Nie rozumiem jak mając tak gigantyczne pieniądze można aż tak nic nie robić, aż tak się kompromitować. Nie rozumiem tego oczekiwania, że będziemy poważani, jeżeli do tak ważnych spraw podchodzimy jak do jakiegoś kabaretu i jedyną odczuwalną zmianą są fikuśne wąsiki i okrągłe okularki. Modne dwieście lat temu. 

Może w tym tkwi problem? Może włodarze tej instytucji i wielu innych, podobnych, kulturalnych, upodabniają się do swoich odpowiedników sprzed dwustu lat, zapominając, że żyjemy w XXI wieku?

Wiem tylko jedno. Młodzieży nijak tym nie kupimy. Tych starszych też nie. Ja, mając trzydzieści trzy lata patrzę z zażenowaniem na ten cykl wpadek i nieudacznictwa. Smutne.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trafiony.
  • Niestety. Skala impertynencji przeraża.
  • Niestety, ale tak to wygląda. Pokładałem w Panu Świrskim i fundacji wielkie nadzieje. Tym...

Tematy w dziale Polityka