Blog
MaSZ
MaSZ
MaSZ masz_68@interia.pl
10 obserwujących 295 notek 397396 odsłon

Moje ostatnie komentarze

Dziękuję i pozdrawiam
Istotnie interesujący tekst. Zgadzam się z jego główną tezą: planem Niemiec, Francji, moźe też Beneluxu, Hiszpanii i Włoch wypychania reszty krajów i tworzenia nowej struktury. Polskę mogą chcieć albo zwasalizowac, albo odrzucić....
W wersji uproszonej, tak właśnie to mam na myśli. Choć całkowicie nie wykluczam jakiś rekompensat ze strony Niemiec. Od strony prawnej, to chyba Niemcy zawaliły te traktaty, dzięki temu sprawa nie wydaje sie byc całkowicie zamknieta.
Ciągle odkrywam swoje braki w literaturze :-) Polityka międzynarodowa polega min. na twardości i konsekwencji. Mamy wiele płaszczyzn do współpracy z Niemcami. Reparacje mogą pomóc, jesli będą właściwie użyte.
Częścią rachunku ekonomicznego jest oszacowanie ryzyka. Jeden dostawca, a szczególnie tak niepewny jak Rosja/Gazprom stwarza potężne ryzyka. Alternatywa musi pochodzić z innego kierunku.
Aneksja Krymu i Donbasu są działaniami wojennymi blisko polskich granic. Ponadto stanowią próbę przekonania Rosjan, że wprawdzie biedni są i będą, ale za to jak trzeba, to Rosja może urządzić jakąś wojenkę i poprawić morale. Stąd...


O mnie

Tylko prawda jest ciekawa. masz_68@interia.pl

Ostatnie komentarze

  • Dziękuję i pozdrawiam
  • Istotnie interesujący tekst. Zgadzam się z jego główną tezą: planem Niemiec, Francji, moźe...
  • Skoro tak, dobrze zrobił. Takich tekstów są jednak setki.