0 obserwujących
6 notek
1212 odsłon
  128   0

Polska podzielona... czyli łakomy kąsek Rosji!

Jak śpiewał znany bard polskiego rocka Kazik Staszewski, "Idę prosto, mam w dupie obie wasze Polski". Uważam, że jest to dobre nawiązanie do tematu, który chcę poruszyć tu, tutaj - w tej chwili.


Czemu Polacy są tak skłóceni? Czemu Polska jest aż tak podzielona?


Odpowiedzi można się doszukać "poniekąd" w sztucznie odtworzonym terytorium Polski po II wojnie światowej, a także wpływie innych nacji, które nasycały mentalnie nienaturalne polskie tereny. Mamy tutaj do czynienia z wpływem Rosji na wschodzie, Niemiec oraz Austrii na północy i zachodzie, które ostatecznie zostało dobitnie uzupełnione hermetycznym komunizmem przez ponad 50 lat.


Naród polski po tak traumatycznej terapii nie może być normalny, czego efekty widzimy obecnie. Konserwatywny wschód kontra liberalny zachód Polski. Stężenie jadu jest już w zenicie. Jesteśmy w rozdarciu, co nie służy ani jednym ani drugim, ani trzecim. A za pewno jest to na rękę Rosji. Gdyż podzielona Polska to łakomy kąsek po powolnym przejęciu Ukrainy.


Niektórym się wydaje, że to nierealne, że póki jesteśmy w NATO to nic nam nie grozi. I w pełni się z nimi zgadzam, że "im się wydaje". 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale