28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  78   0

Michaelu, najbliższe dni będą decydujące dla dalszej historii Po

Jeśli "układ" przegra, w co głęboko wierzę, to najbliższa kampania wyborcza będzie już przygotowaniem pod poważne zmiany w państwie. Jak się zachowa PO to jeszcze nie jest przesądzone, ale "po owocach" ich poznamy :) FYM.

 

 

@ All. Odpowiadam: Moim zdaniem najbliższa kampania wyborcza powinna skupić się na najważniejszych dla Polski interesach Polskiej Racji Stanu. To jest znakomite kryterium różnicujące prawdziwe intencje ugrupowań startujących do wyborów. Bierzemy się do roboty. Zrobimy wszystko abyśmy nie wrócili znowu do starego Bantustanu w nowych dekoracjach. Raczej nie mam wątpliwości, co do zachowania się PO. Pamiętasz anegdotę o dylemacie Wałęsy, z listopada 2005 roku?. michael

Jedno jest pewne: Nie chcę, aby spełniło się ich marzenie o ich własnym, nietykalnym królestwie korupcji we współczesnym europejskim Bantustanie.

Na naszym zwariowanym świecie zawsze się znajdzie z 2500 chętnych do napisanie każdej bzdury, za odpowiednie pieniądze. Wystarczy kilku polityków i gangsterów ekonomicznych, fantastyczny pomysł przekrętu, "jak obedrzeć budżet z pieniędzy", których jeszcze nie ma, no i uruchomić odpowiednie oszołomskie lobby pań przed menopauzą. Nie mam tu naturalnie na myśli „Polski – kraju starych bab”, o których pisał Rybitzky. To jest zupełne przeciwieństwo mohairowych beretów. Kojarzy się to z paniami o profesorskich tytułach, czołówką elit intelektualnycj świata. W Polsce to zapewne Maria Janion, Magdalena Środa, Róża Thun i ich znakomite koleżanki.

 

Najpopularniejsi szarlatani są gotowi na wszystko. To nie tylko miłosierne organizacje charytatywne, promujące się twarzami światowych celebrities. To nie tylko zaborcze sekty drenujące kieszenie i umysły. To prawdziwi i cenieni pracownicy nauki, którzy, tak jak np. Noam Chomsky, na swoim rzetelnym autorytecie językoznawcy fundują obłąkane marksistowskie anarcholibertariańskie teorie współczesnej ekonomii. To są dywizje trockistowskich rewolucjonistów, którym wciąż marzy się światowa rewolucja komunistyczna. To są twórcy takich wspaniałych nauk jak bioetyka, z ulubieńcem starszych pań całego anglosaskiego świata Peterem Singerem, dewlopmentaliści ze śpiewającym Bono i wpływowym Jeffreyem Sachsem. To jest towarzystwo dla rozmarzonych o uszczęśliwianiu świata starszych pań. W XIX wieku panie zasiadały przy stoliku do seansu spirytystycznego. Dzisiaj są czołowymi ideologami w siedzibie współczesnych książąt.

Tu jest siedziba współczesnego królestwa szarlatanów i oszustów. Strategia lizbońska. Ekologizm Petera Singera. Protokół z Kioto. 500 miliardów dolarów amerykańskich do „ukradnięcia”.

 

Co jest marzeniem każdej biurokracji? To jest ich własne nietykalne królestwo korupcji. To jest marzenie współczesnego europejskiego Bantustanu. Nowa wielka Europa. Wszystko lipa. Ale marketing jest super! 

____________________________________________________________________________ Przypisy:

[1Stanisław Michalkiewicz -projekt Konstytucji - do dyskusji.

[2Materiały Darskiego.

[3Niemieckie wizje - Waldemar Dworakowski (od FYM) 

[4] Matix znów porusza frapujący mnie temat. Sukcesy szarlatanów nauki, zastanawiające sukcesy takich dziwacznych tworów, jak bioetyka Petera Singera, anarchizm libertariański Noama Chomsky, developmentalizm Jeffreya Sachsa i śpiewającego Bono, koszmarna moda na „globalne ocieplenie” forsowana raportem międzyrządowego panelu ONZ (IPCC). Opinię Gary S. Beckera o tej modzie cytowałem w sobotnim artykule  „Patriotyzm nie jest rasizmem”. Stawiając koncepcję cywilizacyjnej nieumiejętności korzystania z dorobku współczesnej nauki zastanawiam się nad przyczynami tego zjawiska. Intrygujące jest zrozumienie, dlaczego do domeny publicznej, dlaczego do strategii globalnych, do programów politycznych partii rządzących docierają odpadki z naukowego stołu. Zdzisław Krasnodębski proponuje poszukiwać rozwiązania w wielkiej uniformizacji „człowieka z zewnątrzsterownego” jako produktu społeczeństwa masowego. Tę pesymistyczną wizję „Chamstwa w Państwie” Zdzisław Krasnodębski przedstawił w 32/33 nr Wprost (2007). Mody intelektualne są wspólną cechą tych zjawisk cywilizacyjnych. Zachęcam do lektury tekstu Matix’a: Przyczyny sukcesu mody intelektualnej?

[5] Free Your Mind pisze, że "Kaczyński gotów do kontrataku" [6] Kaczmarek i sprawa Stella Maris? [7] Władysław Anders - Bohater wciąż nieznany - żołnierz wyklęty,  tekst u Maryli[8] Autor: Grudeq, tytuł: Wszystkie partie propolską prowadzą politykę.

 

26.690

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale