Teraz może coś na osłodzenie i podniesienie apetytu. Jak cudownie jest mówić o czymś, co ma nam umilić życie, ale nie uprościć. To jest zasadnicza uwaga. Można być z czegoś zadowolonym, podczas gdy coś sprawia nam radość i przyjemność, ale też wtedy, kiedy coś sprawia, że nasze życie idzie prostą drogą do celu. Czyli mówimy o dwóch różnych rzeczach:
1) ZADOWOLENIE, które czerpiemy z tego, co dzieje się na bierząco, wynika z różnych zjawisk i momentów.
2) ZADOWOLENIE, które nie wynika z konkretnych chwil, ale z ogółu spraw, które nawarstwiają się. To jakgdyby wyciągnięta z nich średnia. I to z niej możemy się cieszyć. Z czegoś, co nie składa się na nasze życie, ale nim po prostu jest.
Rozróżniamy te dwie sprawy, czasami nie mając świadomości, że one się od siebie różnią. Bo co jest ważniejsze od charakteru wszystkiego, co robimy. I to, co mówimy, czynimy, czujemy, słyszymy - to każdy czynnik, jednostka bardzo ważna dla człowieka.
Inne tematy w dziale Technologie