Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  47   0

Gowin , Biernat i Gras chca aby Tusk zlamal ordynacje

 

„Trzy lata temu zjazd partii zdecydował, że jej kandydat na prezydenta zostanie wybrany w prawyborach. Zarząd PO został zobowiązany, by je przygotować.” Źródło tutaj
 
Dlaczego Tusk prędzej zlamie prawo wlasnej parti niż zgodzi się na prawybory w Platformie.
„Ostatnie badania pokazują, że działacze PO są niezadowoleni z faktu, że rząd nie realizuje programu partii. Nie podoba im się też centralizacja władzy w PO. – Do tego dochodzi jeszcze to, że nie wszyscy w terenie są zadowoleni z ostatnich wyborów do PE. W takiej sytuacji kampania „prawyborcza” wywołałaby dyskusję i chęć rozliczeń, a to może osłabić pozycję Tuska – mówi jeden z polityków.”… niewykluczone, że pojawiliby się jego kontrkandydaci. Głównie po to, by wzmocnić swoją pozycję w partii. Wśród nich najczęściej wymienia się Janusza Palikota.”
Opinie  Biernata i Gowina” Jarosław Gowin uważa, że idea prawyborów stała się w polskiej polityce, zwłaszcza lokalnej, polem do nadużyć. – Decyzja o tym, kto ma reprezentować partię w wyborach prezydenckich, jest zbyt ważna, by testować tak ryzykowną procedurę jak prawybory.
A szef łódzkiej PO Andrzej Biernat mówi wprost: – Prawybory nie są dziś potrzebne, bo trudne czasy, w jakich rządzi premier, najlepiej zweryfikowały jego umiejętności.”
Paweł Graś, zastępca sekretarza generalnego partii.
Choć w PO przeważa opinia, że prawybory wygra jej lider, część działaczy uważa, że są one władzom partii nie na rękę
Jednak pytany, czy PO zorganizuje prawybory, nie odpowiada jednoznacznie. – W tej chwili jeszcze nie robimy przygotowań. Pan premier skupia się na ważniejszych sprawach – wyjaśnia Graś. Calosc tekstu tutaj
 
 
Nalezy zadac sobie pytanie czy Tusk , lamiacy dla swoich interesow prawo wlasnej parti nie bedzie tak samo postepowal na stanowisku publicznym,. Czy w sytuacjach dla siebie niewygodnych  nie zacznie on lamac z rowna swoboda prawa powszechnego. Widzimy tutaj lekceważenie bonzow   partyjnych dla szeregowych działaczy , potraktowanych przez Tuska i baronow partyjnych jak zwykłe mieso polityczne. Prawybory bylyby tez testem. Testem czy Tusk jest wlasciwym kandydatem na wydmuszke polityczna mediow , czy należy już zaczac pompowac kogos innego. No bo jeśli nawet wlasne partyjne doly przestalyby popierac Tuska to po co wmawiac calemu narodowi ze jest tym kim nie jest.
Co jest warta elita Platformy , która tak zaciekle walczy o urzedy państwowe dla siebie, jeśli ma poglady antydemokratyczne, poglady, które sa oligarchiczne. Polska już jest demokracja fasadowa rzadzaca przez oligarchie.Tusk wraz z przybocznymi platformowymi członkami konserwy ustrojowej wpisuje się idealnie jalo najwyższy i glowny oligarcha polityczny.   
Prawybory jako instytucja demokratyczna zdaly doskonale test w Stanach Zjednoczonych. Popieran przez caly establishment biala Clinton przegrala w prawyborach z czarnym Obama. Czlonkowi Parti Demokratycznej w demokratycznych prawyborach wybrali tego kto ich bedzie reprezentowal jako kandydat na prezydenta. Tusk będzie jedynie reprezentowal Palikota,  Grasia, Gowina , Niesiolowskiego, Chlebowskiego  i kilku jeszcze członków nomenklatury Platfomy. Lamiac obowiazek uczestniczenia w prawyborach na pewno nie bedzie reprezentowal zwykłych członków Platformy.  
 
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale