Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  52   0

Pawlak."Spekulanci atakują złotówkę!

Wicepremier Waldemar Pawlak ostrzega przed kolejnym atakiem spekulantów na złotówkę. Coraz mocniejsza zlotowka  cieszy tych, którzy spłacają kredyty w obcych walutach. Ale czy tak naprawdę powinniśmy się z tego cieszyć? Według ministra gospodarki Waldemara Pawlaka  – naszą walutą znów pogrywają spekulanci.– Niektóre banki nagle ostatnio zaczęły bardzo pozytywnie wypowiadać się o sytuacji finansowej Polski – ocenił Pawlak w Trójce. Według niego spekulanci  tym razem – zamiast jak zimą osłabiać – wzmacniają naszą walutę.To oczywiście dobra informacja dla tych, którzy wzięli kredyty w obcych walutach. Jeżeli jednak ten trend się utrzyma to zaczną tracić na tym nasi eksporterzy.” Zrodlo tutaj
Tylko do tego się rzad Tuska nadaje. Do ostrzegania. To już wole meteorologow. Wiadomo burzy się nie zatrzyma . Jak ma nie by pogody to słońca się nie przywola. I nasz rzad z Tuskiem i Pawlakiem nie rzadzi tylko ostrzega. Tym razem przed spekulantami.A nam jak w wypadku pogody pozostalo przyjąć kolejna plage z godnością. Mamy trafne spostrzezenie Pawlaka ze zlotowka podlega ciaglym spekulacjom. Pawlak nawet nie wysila się na wymyslanie jakis nawet fikcyjnych planow rzadu aby zabezpieczyc polskie interesy gospodarcze przez spekulantami. Slaby rzad , slaba zlotowka, Wejsce do strefy Euro zaprzepaszczone przez niedudolnosc Tuska.
A Pawlaka proponuje wymienic w ramach ciec kosztow na sredniorozgarnietego absolwenta zawodowki. Wyboru wicepremiera  mozna by nawet dokonac poprzez losowanie. Za duzo mniejsze pieniadze moglby nas ostrzegac przez spekulantami. Stanowiska ministrow i premiera zostawiłbym tym , którzy zamiast bezradnie ostrzegac w koncu zabraliby się do jakiejs roboty.
Np. solidnie przygotowali kraj do jak najszybszego wejścia do Euro. No ale przeciez jest kryzys, który wedlug Tusak miał do Polski nie dotrzec. No a co biedny rzad może zrobic jak jest kryzys. Może ostrzegac.
Jedynie Jadwiga Staniszkis ulitowala się nad Tuskiem i widzac jego niedowład intelektualny radzi mu jak wykorzystac kryzys dla dobra Polakow „Uważa pani, że dyskusja nad dywersyfikacją dostaw energii jest nieważna?Jest ważna. Ale Polska mogłaby dołożyć do tego problem nowych technologii. To byłby rzeczywisty wkład Polski. Stany Zjednoczone w czasie kryzysu – przy obniżonych aspiracjach społecznych – wykorzystują nową, silniejszą pozycję państwa w systemie finansowym, żeby wpompować wielkie pieniądze w rozwój technologii.”Wywiad z Jadwiga Staniszkis tutaj
Dlatego jak tez chce wszystkich ostrzec. Przed ekipa Tuska . Bezradnosc Tuska w takich sprawach jak „ Olewnika”. „ Opcji walutowych”, dziwnie bezkarna spekulacja polska waluta. Kleska  wejścia Polski do strefy Euro.
Z polityki Tuska wsparcia nowych  technologi, warto zwrocic uwage na monumentalny narody plan budowy boisk szkolnych, wiejskich i wszelakich „ Orlik” klasy  „Tusk”
 
W czyim interesie jest ciagle pozostawanie Polski poza strefa Euro ? Bankow , spekulantow, Niemiec , Tuska ?
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale