Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  242   0

Kaczynski " Tutaj hulaja lobby obcych panstw"

” Według prezesa PiS gdy mówi się o tym wybucha skandal nie przeciw lobbystom, lecz przeciw tym, którzy zwracają na to uwagę, dodając, że sam tego kilkakrotnie doświadczył.”…. „Kaczyński mówił o lobby w kontekście tego jak traktowana jest Polska przy okazji rocznicy obchodów upadku Muru Berlińskiego.Pod koniec zeszłego tygodnia Kanclerz Angela Merkel zdradziła w wywiadzie z tygodnikiem "Super Illu" na początku września, że do Berlina na obchody rocznicowe zaprosiła przywódców czterech mocarstw: prezydentów USA, Rosji, Francji i premiera Wielkiej Brytanii, czyli państw sygnatariuszy układu "2 plus 4" (o ostatecznej regulacji w odniesieniu do Niemiec) z 1990 roku, który otwierał drogę do zjednoczenia dwóch państw niemieckich”… Dzień później źródła niemieckie poinformowały, że rząd federalny uwzględnia w przygotowaniach do obchodów 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego również kraje sąsiedzkie. Według nieoficjalnych informacji na obchodach pojawić się miał Donald Tusk.” Zrodlo tutaj
 
Jaroslaw Kaczynki powiedział  rzecz oczywista. Panstwa maj swoje interesy . I aby je realizowac uzywaja wszelkich dostępnych srodkow , w tym militarnych. Jakie srodki miał na mysli Kaczynski mowic o lobbowaniu , czyli na wywieraniu presji , nacisku aby zralizowac określone , niemieckie cele . Kto personalnie , jaki instytucja zajmuj się  lobbowaniem na rzecz np. Niemiec i Rosji.  No bo przeciez jeżeli Kaczynski sam przyznal ze był lobbowany to jacy ludzie to przygotowywali , robili. Ktos musi wyznaczyc cele,  przygotowac  anlizy , wskazac srodki którymi te cele można osiągnąć , zbudowac logistyke .Slowa Kaczynskiego oznaczaja ze Niemcy maja infrastrukture intelektualna i materialna aby lobbowac za interesami niemieckim , czyli przeciwko interesom Polskim .Bo na pewno technika lobbowania polegajaca na upokorzenie Polski nie jest w naszym interesi e.
Warto zwrocic uwage na Iny odcuen wypowiedzi Kaczynskiego . „ Tutaj hulaja looby obcych  panstw”. Tutaj, czyli bezpośrednio na ziemi Polskiej. To nie jakac misterna gra. Jacys ludzie, czyzby pracownicy obcych służb  stanowia lobby w Polsce.     
 
Subtelnej grze, ktorej ofiara padl Tusk. Tylko czy Tusk jest ofiara czy raczej narzędziem  tej gry. Niemcy potraktowaly Polske i jej przywódców jako partnera drugorzędnego , nie liczącego się w prawdziwej polityce. Tusk pokazal w swojej mowie „służebnej”  na Westerplatte , ze w pelni akceptuje cele polityki niemieckiej i rosyjskiej na wschodzie. Chodzi o zdrade interesow Ukrainy. Pisalem o tym pare dni temu. W notce tej znajduje się link do calego przemowienia „służebnego” Tuska. Niemcy „laskawie „ zapraszając Polske na obchody uzyskuja  ciekawy wpływ na pozycje Polski na arenie miedzynarodowej  Na obchodach będą USA . Kaczynski jesliby nie doszlo do wyraźnych przeprosin by nie pojechal . Czyli nie zaczalby rozmawiac w kuluarach z Amerykanami o interesach polsko amerykańskich , o tarczy, o wsparciu dazen Ukrainy i Gruzji do wstapienia do Unii Europejskiej i NATO , o zagrozeniu rosyjskim . Zostaje jedynie Tusk , którego przepraszac nie potrzeba, z którym nikt powazny,a  na  pewno USA po takim pokazie sily Niemiec o niczym powanym nie będzie rozmawialy . Niemcy pokazuja USA. Nie rozmawiajcie z Polska . To drugorzedne panstwo , które laskawie zaprosiliśmy na to spotaknie .A na czele ich panstwa stoi  Tusk,  nasz  czlowieka , który przybiegnie do nas nawet jak go oblozymy kijem  lekcewazenia    
 
Wybory prezydenckie. Jeśli Kaczynski powiedział „a” to należy powiedzie” b”. Jeśli istnieje  lobbowanie niemieckie , to będzie ono dotyczylo nie tylko tak banalnej rzeczy jaka jest ustawienie Polski w roli panstwa drugorzędnego na niemieckich obchodach państwowych. Lobbnowani t o będzie dotyczylo również wyborow prezydenckich. I czy Tusk jadac ponizony do Niemiec na obchody nie zadeklaruje jak bardzo liczy na to ze panstwo niemieckie będzie w tych wyborach ”lobbowalo” na jego korzysc .
Warto będzie wysłuchać przemożenia jakie wygłosi  Tusk na tych obchodach. Będzie zapewne jeszcze bardziej „ służebne” niż to na Westerplatte. Czy lobbowanie niemieckie jest już tak skuteczne ze „ wylobbuje „ nastepnego prezydenta Polski ? 
   
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale