Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  29   0

Skandaliczny brak lojalnosci Tuska

- Andrzej Czuma zaproponował swoją dymisję, ponieważ jego wypowiedzi zostały zinterpretowane jako stronnicze.
- Adam Szejnfeld jest poza wszelkim podejrzeniem, ale ponieważ wielokrotnie opiniował ustawę hazardową, mimowolnie stał się uczestnikiem tej sprawy Jego obecność w rządzie byłaby dla niego i dla jego resortu obciążeniem.
- Także Grzegorz Schetyna zwrócił się do mnie z propozycją rezygnacji z teki szefa MSWiA, ponieważ jego obecność w rządzie mogłaby być niekorzystnie interpretowana przez opozycję.
Premier stwierdził, że trzeba jak najszybciej zwołać komisję śledczą do zbadania tej sprawy. - Trzeba tę sprawę gruntownie prześwietlić - mówił.- Będę chciał, żeby komisja powstała możliwie szybko, z określonym planem działania, bez liderów politycznych w składzie, żeby nie była traktowana jak element kampanii politycznej.
- Działania pana Kamińskiego nie dają gwarancji ani pewności etycznego działania zgodnego z prawem. Dlatego podjąłem decyzję o zdymisjonowaniu szefa CBA - mówił Tusk.
Premier przed ogłoszeniem pozostałych dymisji zastrzegł, że nie ma żadnego powodu sądzić, że którakolwiek z osób w jego rządzie (poza zdymisjonowanymi Zbigniewem Chlebowskim i Mirosławem Drzewieckim) przekroczyła prawo, lub nadużyła zaufania.
Zrodlo wszystkich dziwnych wypowiedzi Tuska sa tutaj
Tusk okazal się człowiekiem pozbawionym resztek honoru politycznego. Ze względu na sondaze i krytyke opozycji pozbyl się uczciwych politykow. Cyzby ped do osobistej kariery , do prezydentury był wart takiej nielojalnosci?
Przecie sam mowi ze żadna osoba w jego rzadzie oprocz Chlebowskiego i Drzewieckiego nie przekroczula prawa ani nie nadużyła jego zaufania.To dlaczego tych godnych zaufania i przestrzegających prawo politykow wyrzuca z Rzadu. Przeciez skandalem jest wyrzucenie Szejnfelda tylko za to ze „mimowolnie stał się uczestnikiem tej sprawy”albo wyrzucic Czume tylko z tego  powodu   ze jego wypowiedzi zostały zinterpretowane jako stronnicze.
No i oczywscie jak mozna wyrzuci z rzadu Schetyne za niekorzystnie interpretowanie przez opozycję.
Bardzo mni interesuje pewne nowum wprowadzon przez Tuska „dzialnie etyczne zgodne z prawem.”  Czyzby istniały dzialnie nietyczne  zgodne z prawem  
A może Tusk pomylil teksty i ten miał być wygłoszony gdzies indziej w jakims kabarecie
  
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale