Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  719   0

Bukowski oskarza Tuska o uleganie Putinowi

Ale sprawa Katynia wpisuje się w szerszy kontekst – wrogiej polityki Rosji wobec Polski.”… Bukowski  „Oni chcą was zastraszyć i – niestety – w pełni im się to udaje. Bardzo krytycznie oceniam politykę waszego obecnego rządu Donalda Tuska. Pomimo wszystkich nieprzychylnych, prowokacyjnych gestów ze strony Kremla, Tusk cały czas mówi o „poprawie relacji”, „dążeniu do kompromisu”, „obniżeniu temperatury sporu” i tym podobne”… Rosja coraz bardziej upodabnia się do Związku Sowieckiego, chce przywrócić jego strefę wpływów i jest otwarcie wroga wobec Polski, która jej w niczym nie zawiniła. Przecież ostatnio Kreml przeprowadził symulację nuklearnego ataku na wasz kraj! To niebywałe! A mimo to wasz premier cały czas się uśmiecha i postuluje „naprawę relacji z rosyjskim partnerem”. To wielki błąd!”…Jak powinna reagować Polska?  Bukowski  „ „Odpowiadać językiem zrozumiałym dla tego „partnera”. Czyli językiem siły. Z obecnym rosyjskim reżymem trzeba rozmawiać twardo i zdecydowanie. Tusk popełnia ten sam błąd, jaki popełnia Zachód, który nie rozumie, z kim ma do czynienia.”…” Powtórzy się cenariusz z roku 1991. Czyli nastąpi kolejne stadium rozpadu terytorialnego kolosa, jakim był Związek Sowiecki. Tym razem podzieli się jednak nie wzdłuż linii etnicznych jak w 1991 roku. Nie będą już odpadać byłe sowieckie republiki. Tym razem podzieli się Rosja właściwa.”… Myślę, że na pierwszy ogień pójdzie Syberia, która coraz silniej ciąży ku Dalekiemu Wschodowi i gdzie nastroje separatystyczne są bardzo silne. Potem przyjdzie kolej na północ Rosji: Karelię, Archangielsk i naturalnie Petersburg, który ma wielkie ambicje i nienawidzi Moskwy. Kiedyś jedność Rosji utrzymywał car, potem sowiecki terror, a dziś gaz. Gdy ten gaz się ulotni, Rosja może się rozpaść.”… Ostatnio tłumaczyłem to samo Ukraińcom. Wystąpiłem w ich telewizji, gdzie zapytano mnie, czy Ukraina „będzie następna”. Powiedziałem im, żeby się nie bali.”… Calos wywiadu z Bukowskim tutaj
 
Zwrot jaki dokola Tusk i Sikorski w ciagu ostatniego roku jest najdziwniejszya zmian  celow naszej racji stanu wcigu ostatniego dwudziestolecia. Fundamentem polskiej polityki była tak zwana polityk wschodnia, która nastepnie przekuto n polityke  jagiellonska. Polityke jagiellonska realizowal również Kwasniewski za co zostal „pochwalony” przez Kaczynskiego. Kaczynski polityke jagiellonska wprowadzil na wyzyny montując sojusz antyrosyjski w czasie wojny rosyjsko gruzińskiej . Mozna mowic o istnieniu w  Polsce stronnictwajagiellońskiego , które idzie w poprzek sceny politycznej. Naleza do niego takie postacie jak Kaczynski, Kwasniewski, Komorowski, Niesiolowski, Rokita, Krasnodebski ,Dudek , a nawet prawdopodobnie Michnik. Stronnictwo pruskie zbudowal Tusk i Sikorski, a być może wspiera je  Ziemkiewicz. Stronnictwo Pruski odrzuca ekspansje Unii na wschod, zdradza Ukraine, która pozostawia na pastwe Rosji i Niemiec. Tusk i Sikorski chca powiązać Polske z Niemcami na bazie relacji suweren Niemcy i wasal Polska.
 
W jednej z poprzednich  notek omawiałem koncepcje polityczne Rokity / ich szkic Rokita zarysowal w swoim artykule dotyczacym zagrożeń geopolitycznych dla Polski / .O ile Tusk zaklada podporzadkowamie się Niemcom i akceptacje asymetrycznego na korzysc Niemiec  Traktatu Lizbonskiego o tyle Rokita uwaza ze Traktta Lizbonski to majstersztyk mocarstwa Niemieckiego i jest tego traktatu przeciwnikiem. Rokita domaga sie pogłębienie integracji europejskiej, zbudowania Federacji , która to Federacja poskromilaby egoizm narodowy niemiecki. Rokta uwaza i z tym się zgadzam ze interesy Federacji bylyby tozsame Polskimi , czyli rozszerzenie Unii na wschod i wsparcie modernizacji Polski. Jeśli mowiemy o modernizacji Polski, to warto wrócić do analizy Ziemkiewicza, który  uważał ze jeśli Polska zgodzi się na role wasala Niemiec, to te ostatnie pozwola się Polsce modernizowac i pozwola na budowe elektrowni atomowych. Czyzby Ziemikiwicz uważał ze Niemcy celowo blokuja modernizacje Polski i celowa utrzymuja ja w stanie permanentnego zacofania technologicznego, edukacyjnego i politycznego. Rokita pisal to samo co Ziemkiewicz  o bardzo zlej sytuacji w edukacji, technologi, w tym opóźnień atomowych . Warto dodac  o bardzo dziwnych dzialaniach Tuska w sprawie przemyslu samochodow elektrycznych. Czy Tusk celowa nie robi nic , aby Polska stala się również  zacofana technologicznie w tym nowym przemysle   produkcji samochodowo elektrycznych, produkcji i dystrybucji energi potrzebnej do ich ladowania , nowych technologi z tym związanych. Zacofana pod wzgledm rozwiazan urbanizacyjnych . Polska stanie się mniej konkurencyjna jako zacofane społeczeństwo technologiczne .    
               
Bukowski pisze ze Rosja jest slaba. W jednej z poprzednich notek pisalem ze jeśli udaloby się scentralizowac i zdemokratyzowac Uniie.i oslabic tym Niemcy i ich wpływy w   Europie to Polska odbudowalaby Rzeczpospolita razem z Litwa, Ukraina i Bialorusia. W ramach Unii Europejskiej   Jeśli chodzi o Bialorus to warto zwrocic uwage na słuszny wedlug mnie poglad Korwin Mikke, który od dziesiecu lat domaga się, aby dogadac się z Lukaszenka , osłabiając tym samym wpływy rosyjskie na Bialorusi .
Ekspansja Unii na wschod , z przyłączeniem Turcji i panstw  Kaukaskich  oslabilaby Rosje i doprowadzila do jej faktycznego oslabienia i wasalizacji przeze Uniie. Jeśli Unia zdazy to zrobic przed samoistnym rozpadem Rosji , o którym pisze Bukowski , to pozwoliloby Unii wcholac podzielona Rosje. Korwin Mikke ostatnio mowil o tym ze istniej projekt Unii Europejskiej i rozciągającej się co najmniej do Uralu. Projekt ten jest bardzo realistyczny, o ile poglebi się integracje Unii i osłabi politycznie Niemcy. Polska w sojuszu jagiellońskim z Ukraina Litwa i Bialorusia bylaby najsilniejszym sojusem politycznym w Unii i najwiekszym beneficjentem ekspansji Europy na wschod. Tutaj warto odwolac sie do Kaczynskiego, ktory oferujac Ukrainie scisly startegiczny sojusz polityczny./ oferta przemilaczna przez media/ powiedzial ze bylby to jeden z najbardziej wplywowych  sojuszy europejskich.
Dlaczego Tusk pomimo tak sprzyjającej dla Polski sytuacji ulega Rosji , a w zasadzie Niemcom. Polsce niepotrzebne jest stronnictwo Pruskie. Stronnictwo jagiellońskie powinno dazyc do wykorzystania potegi Unii do realizacji celow  polskiej racji stanu. A możemy to zrobic tylko poprzez faktyczne zjednoczenie polityczne Unii i wykorzystanie jej mocarstwowej pozycji .   
 
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”
        
 
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale