Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  48   0

Niesiolowski za politycznymi represjami

Stefan Niesiołowski:No proszę pani, największym nieszczęściem ale dla PiS, dla PiS, bo dla Polski to jest błogosławieństwo mówię, taki lider opozycji gwarantuje Platformie dobre wyniki wyborcze. Nieszczęściem dla opozycji jest pan Kaczyński. Monika Olejnik: A ataki na Radio Maryja?Stefan Niesiołowski:Nie wiem o co mu chodzi w ogóle.onika Olejnik: No może o to, że skarbówka chce się zająć Radiem Maryja.Stefan Niesiołowski: No to chyba słusznie, jeżeli ktoś nie ma nic na sumieniu, przecież pan Ziobro mówił, że ktoś, kto nie ma niczego na sumieniu nie ma się czego obawiać, no więc czego się obawia Tadeusz Rydzyk. Monika Olejnik: Może chodzi o odwierty, że nie dano pieniędzy na odwierty.
Stefan Niesiołowski: Niech nie szkaluje, to chyba słusznie, żeby Tadeuszowi Rydzykowi, który szkodzi Polsce i Kościołowi nie robić prezentów, to chyba słusznie.Calosc tutaj
Zanalizujmy bardzo niebezpiczny dla Panstwa Polskiego  sposób myslenia Niesiolowskiego. Abstarahujac od tego czy sie lubi Rydzyka czy nie warto tutaj stanac w jego obronie przeciw Niesiolowskiemu. Obywatel Kowalski , czy może firma , lub fundacja która kieruje chce dokonac jakis prac , dajmy na to odwietow geotermalnych. Zwraca sie do instytucji państwowych aby dostac dofinansowanie , czy tez jakas inna korzysc. Tutaj znowu odlozmy  na  bok dyskusje czy panstwo powinno fianansowac dzialnosc gospodarcza osob prywatnych , czy fundacji. W każdym razie panstwo to finansuje. Jakie kryteria powinny obowiązywać przy tego typu pomocy finansowej .
Wedlug Niesiołowskiego kryterium podstawowym jest kryterium polityczne Kowalski  „szkaluje”  wedlug Niesolowskiego , jak się domyślamy jego  partie, Teraz to Platforma , ale za rok może to być inna organizacja np. partia wsparcia TKM. Ponieważ szkaluje to panstwo kontrolowane przez Platforme nie może robic Kowalskiemu prezentow. Niesiolowski uwaza taka sytuacje w ktorej panstwo na podstawie opini Niesiolowskiego ze obywatel szkaluje  odmawia dotacji. Czyli odwracajac tok myslenia Niesiolwskiego.  Jeśli jakis obywatel , czy fundacja pieje z zachwytu nad Niesiolowskim , Tuskiem i Platforma to rzecza sluszna jest dawanie przez panstwo polskie „prezentow”  takiej osobie.
Zwrocimy uwage w jaki spoeb Niesolowski traktuje fundusze publiczne. Otoz sa to prezenty , które  „slusznie „ nie  powinny być dawane osobom , które Niesolowski uwaza za szkodzące Polsce, czyli powinny nie byc dawanae tym  , którym działalnosc, poglady Niesiolowskiego , Tuska i Platformy się nie podobaja.
Na informacje ze skarbowka chce się zajac Radiem Maryja Niesolowski znowu uwaza za sluszne , ponieważ  jeśli ktos niema nic na sumieniu…. Niesolowski nie zadaje sobie pytania czy kontrola jest „zlecona „, co by oznaczalo zagrozenie dla demokracji w Polsce. Uwaza za sluszne ze skarbowka kontroluje , nie wazne ze moa być to  powodpozamerytoryczne ,majac charakter represji  Cynizm Niesilowskiego  cytującego Ziobre dadaje pikanteri jego wypowiedzi.
Czy panstwo Niesolowskiego to  już jest panstwo kapitalizmu kompradorskiego , którego wszystkie instytucje sa zawlaszczon przez partiokracje, w którym antypatie polityczne będą decydowac o rozdawnictwei pieniędzy publicznych , w ktorym  służby panstwowe będą uzywane do walki politycznej i gospodarczej.
Jakie jest kondycja panstwa polskiego widzimy na przykładzie afery hazardowej. Niesolowski jest jednak chyba pierwszym politykiem , który publicznie uznal ze „ szkalowanie”  , którego kryteria sam wymysla jest wystaraczajacym powodem aby panstwo  lamalo wolności obywatelske i prawa człowieka. Podstawowym kryterium  panstwa prawa jest równość obywateli wobec prawa, niezaleznie jaka partie i politykow ”szkaluja”. Panstwo prawa powinno być ślepe na ”szkalowanie”
Gdyby Niesolowski powidzial ze Platforam nie da pieniędzy swojej parti , z powodu szkalowania to bylaby to jej sprawa ,ale jesli jej wysoki funkcjonariusz uwaza ze dotacje z funduszy publicznych maja być objete kryteriami „ szkalowania” to jest to już grozne
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale