Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  137   0

Kaczyński. Polacy w referendum o ustroju prezydenckim.

 
Konstytucję trzeba zmienić, bo ona jest zła, tylko trzeba ją zmienić w bardzo wielu punktach, a nie tylko tych, które w tej chwili są doraźnie potrzebne PO - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński”.. „Do rozmowy o przebudowie polskiego ustroju jesteśmy gotowi”… „Według Kaczyńskiego, jeśli ma być referendum, to należy zapytać społeczeństwo, czy chce wzmacniać pozycję premiera, czy prezydenta.- To jest przecież kwestia dyskusyjna. Na pewno ta obecna konstrukcja nie jest najlepsza, ale też nie przesadzajmy.”..zrodlo tutaj 
 
Kaczyński wie ze mamy zła konstytucję. To każdy wie. W końcu jaką konstytucje mogli napisać postkomuniści. Szkodzili kilkadziesiąt  to i konstytucje zrobili zła i szkodliwa. Nawet Kalisz w siódmym dniu tygodni rwał włosy nad przepisami referendalnymi. Dajmy ludziom prawo do decydowania. Proponował obniżeni progu ważności z 50 procent do 30 procent. Żeby zmienić ustrój należy sprzymierzyć się nawet z diabłem. W akcie rozpaczy nad wszechwładzą gangów partyjnych, kontrolujących Polskę , prowadzących  negocjacje legislacyjne  na cmentarzach , w hotelach i stacjach  benzynowych nawet lewicowiec profesor Kik  zaproponował wprowadzenie okręgów jednomandatowych.
Tusk dokonuje ordynarnego zamachu na demokracje. Chce odebrać Narodowi prawo do wyboru Prezydenta Polski  , osoby reprezentującej Majestat Rzeczpospolitej. Naród Polski nie jest godny wybierać prezydenta. Kto według Tuska jest godny dokonać tego wyboru. Chlebowski, Rychu, Grzechu , Miro. I czy znowu konsultacje  dotyczące , kto ma reprezentować Majestat Polski nie będą się odbywały na cmentarzu.
Ale wróćmy do propozycji Kaczyńskiego aby to cale społeczeństwo zdecydowało w referendum , czy mamy mieć ustrój prezydencki , którym  to my będziemy decydować w wyborach powszechnych , kto będzie Polska rządził, czy też ustrój gabinetowy w którym to Rychu  , Miro , Zdzichu , i reszta wybiorą nam premiera rządzącego Polska. Zapewne zanim zostanie premier wybrany odbędą się  konsultacje z obywatelami ,  np. na cmentarzu. Bo przecież w demokracji fasadowej,  partiokracji , cmentarz jest symbolem mechanizmów decyzyjnych. Nawet mam taki postulat .Aby przyspieszyć proces powstawania prawa proponuję zbudować cmentarz kolo Sejmu. Posłowie i ministrowie będą mieli bliżej do swojego punktu konsultacyjnego z obywatelami.
Wszyscy z Kaczyńskim na czele wiedzą  że Konstytucja jest zła, ze szkodzi Polsce. Już dawano należało ja zmienić. Szkoda ze nikt nie poprze Kalisza z jego pomysłem oddania Polakom prawa do podejmowani kluczowych decyzji w sprawach państwa i obniżenia progu ważności referendum. Może wtedy prof. Przystawa i Ruch na rzecz Okregów Jednomandatowych  doprowadził do odbicia przez społeczeństwo władzy z rąk gangów partyjnych.     
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”
 
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale