Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  39   0

Tusk skopiował w Platformie komunistyczną formułe.

 

Tytuł artykułu o partii Tuska “ Platforma  czyści swoje szeregi” „Przed partyjnymi wyborami lokalni liderzy usuwają oponentów, a władze rozwiązują koła, na które straciły wpływ”...” W lutym rozpoczynają się wewnętrzne wybory w Platformie.”..” Ale niektórzy członkowie PO nie będą mogli zagłosować. W Świętokrzyskiem – blisko 600 osób. To efekt porządków robionych w terenie przez centralne władze partii.”...” – Boję się, że to początek rozgrywek – mówi lokalny polityk.”...”Baroni wycinają”... całośc opisu mechanizmów wyborczych w Platformie tutaj
Mój komentarz.
Aparatczyk  Tusk demokracji powinien uczyc sie od takich ludzi jak Medwiediew, Cameron , o politykach amerykańskich nie wspomnę. Przykro jest pisac że polski premier jest prymitywem na polu demokracji  nawet wobec prezydenta Rosji. Otóż bedacy figurantem Putina Mewiediew zaproponował aby metodą wyłaniania kandydatów parti do  parlametu były prawybory. Cameron w ostatnich wyborach uzupełniajcych zatosował ta metodę , zresztą z ogromnym skutkiem , jako bardziej demokratyczną od prostackiego mianowania kandydatów w wyniku partyjnych rozgrywek. Mierny, bierny ale wierny. Sprawą żenująca jest fakt że Tusk i jego dwór zlikwidował system prawyborów we własnej partii , w Platformie. Był to  cios dla demokracji w Polsce. Odrzcuono sprawdzony w Stanach Zjednoczonych demokratyczny sposób wyłaniania kandydatów do parlamentu na rzecz komunistycznego mianowania ich przez oligarchią partyjną.
Czy brak prawyborów skutkuje powstaniem prymitywnego komunistycznego modelu partii. Wystaczy przeczytac artykuł omawiający metody dobywania i utrzymywania władzy w Platformie i  porównać to z partia komunistyczna taka jak Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. Tusk sprawuje funkcję I Sekretarza. Otacza go oligarchia i dwór. Faktycznie funkcjonuje tak zwany centralizm demokratyczny.  
Nalezy zdac sobie pytanie czy Tusk swiadomie likwiduje takie demokratyczne instytucje , czy tez jest nierozgarniety i dwór , czy tez oligarchia go otaczajaca jest przeciwna demokraratyzacji struktur partyjnych w Polsce.
System prawyborów, który można by prawem narzucić wodzowsko oligarchicznemu / okreslenie Śpiewaka / systemowi politycznemu w Polsce , dzieki czemu skończylibyśmy  z poskomunistycznymi formami funkcjonowania partii politycznych.
Staniszkis zauważyła patologie nie tylko Platformy, ale wszystkich partii politycznuych. Wycinanie i niedopuszczanie w ten sposób  do udziału w polskim zyciu politycznym młodych , zdolnych , ambitnuych i niezależnych intelektualnie Polaków. Czy Tusk i Kaczyński wycinaja tych najlepszych na korzyść miernych karierowiczów , pełniących fukcje przydupasów na ich dworach. Odpowiedż na to daje żenujacy przykład . Tusk przez jedną ze swoich miernot został określony „ dotknietym przez Boga geniuszem”. Tusk jawi się nam jako polski  mały Ceausescu. Dodajmy Geniusza Karpat itp Gdyby istniał system prawyborow, w których o sukcesie polityka decydują w demokratycznych procedurach obywatele nie byłoby miejsca na służalczość. Najlepszym przykładem awanasu przez służalczość jest” komisja Tuska „ zwana hazardową”.W końcu uczciwość w pracach komsji może skończyć się skreśleniem przez Tusak i otaczajacą go oligarchię z „ bioracych „ miejsc na listach wyborczych .
Patologie wodzowsko oligarchiczne dotyczą nie tylko Tuska i Platformy. Dotycza całego systemu politycznego.
 
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”  
  
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale