Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  339   0

Kaczyński buduje sojusz strategiczny z Ukrainą.

„Polska nie porzuci Ukrainy”… – Prezydent Kaczyński prowadził bardzo aktywną politykę, której celem było utrwalenie sojuszu polsko-ukraińskiego”…”I zapowiada, że Lech Kaczyński będzie chciał jak najszybciej spotkać się z nowym przywódcą Ukrainy, niezależnie od tego, kto wygra wybory. – Sojusz strategiczny Polski z Ukrainą nie opiera się na osobistych relacjach polityków, ale na wspólnocie wartości i tej samej wizji przyszłości – zapewnia prezydencki minister.”…źródło tutaj
I uwaga Andrew A. Michta / Andrew A. Michta jest specjalistą od bezpieczeństwa narodowego, naukowcem w Woodrow Wilson Center w Waszyngtonie/ w artykule” Nie dąć się zapchnąć na peryferi Europy” ..  Dla bezpieczeństwa Polski ważna jest prowadzona w ramach Unii silna polityka wschodnia, zwłaszcza wobec Ukrainy i Białorusi”… źródło tutaj
Mój komentarz.
Warto porównać dwie koncepcje realizacje dotyczące meto osiągania strategicznych celów polskiej polityki. Jedną drogę do realizacji celów polityki jagiellońskiej ma Kaczyński , faktyczny jej twórca. Otóż uważa on że włączenie Ukrainy o Białorusi do Unii Europejskiej i NATO można osiągnąć prowadząc politykę wrogą centralizacji Państwa Europejskiego. Michta zaś twierdzi  uwaza ze to w ramach Unii Siln polityk wschodnia. Rokita uważa ,że w interesie Polski jest zbudowanie Federacji Europejskiej uważając że interesy  zjednoczonej Unii  będą tożsame z polskimi , czego nie można powiedzieć o Unii Lizbońskiej. Rokita Traktat Lizboński nazwał majstersztykiem politycznym niemieckiego mocarstwa. Nie do  przecenienia jest dalekowzroczna koncepcja Kaczyńskiego zbudowani ścisłego strategicznego sojuszu Ukraińsko Polskiego . Przed kilkom miesiącami Kaczyński publicznie zaoferował Ukrainie i Juszczence zbudowanie takiego sojuszu. Twierdził ,słusznie zresztą że taki sojusz byłby jednym z najsilniejszych w Europie. Nazwałem ten sojusz w koncepcji Kaczyńskiego Sojuszem Jagiellońskim . Gdyby do niego dołączyły jak Litwa i Białoruś Sojusz Jagielloński byłby najsilniejszym sojuszem Europejskim . Nie bez powodu Georg Friedman w swoich analizach trendów na najbliższe 100 lat uważa że Polska będzie  mocarstwem . Ja osobiście uważam ze to nie Polska będzie mocarstwem , ale odbudowana Rzeczpospolita , ta Pierwsza, bo tym właśnie będzie taki sojusz.
Tego samego zdania, co Friedman i Kaczyński  są Niemcy i Rosjanie , którzy z zadziwiającą determinacją dążą do osłabienia Polski gospodarczo, politycznie, edukacyjnie. Ziemkiewicz przerażony zacofaniem Polski proponuje nawet przyjecie przez Polskę pozycji wasala Niemiec aby tylko te ostatnie pozwoliły Polsce się modernizować i zgodziły się na budowę przez  Polskę… elektrowni jadrowych.   Polskie elity polityczne mimo swej karłowatości zdaja sobie wagę z polityki jagiellońskiej i w takiej czy innej formie tą politykę popierają. Jedyni e przywódcy stronnictwa pruskiego , czyli Tusk i Sikorski jawnie chcą podporządkować politykę polska Niemcom.
Niesiołowski  proroczo powiedział. Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy , nie ma wolnej Ukrainy bez wolnej Polski. Kaczyński cenił Kwaśniewskiego za jego politykę wschodnia i role jaką odegrał w czasie pomarańczowej rewolucji . Tusk był pierwszym premierem, który w swoją pierwszą podróż zagraniczna nie pojechał do Kijowa tylko do Berlina .
Ukraińcy niezależnie od opcji politycznej zdaja sobie sprawę że prawda zawarta w zawołaniu  Niesiołowskiego jest fatum wiszącym nad naszymi krajami. Jestem przekonany ,że następny prezydent Ukrainy , nieważne , czy będzie to Tymoszenko , czy Janukowycz  pierwsze swój kroki skierują do Warszawy. I że zostanie przyjęty tam  należnymi honorami.   
 
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale