Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  166   0

Czy Obama przyjeżdża namaścić J Kaczyńskiego na prezydenta

Przywódca  najsilniejszego mocarstwa światowego, najsilniejszy człowiek globu przyjeżdża aby pomodlić  się nad grobem tragicznie zmarłego prezydenta co najwyżej drugorzędnego państwa środkowo europejskiego . Zmienia w tym celu cały swój kalendarz.
To taka bajeczka dla naiwnych . Obama w tej chwili dokonuje zwrotu polityce , dokonuje zmiany układu sił w Europie. Polityka wschodnia, a szczególnie polityka jagiellońska budowana praktycznie od podstaw przez Lecha Kaczyńskiego , a zapewne i przez Jarosława dała niespodziewana owoce. Lech Kaczyński z mozołem budował w ramach tych polityk sojusz antyniemiecki i antyrosyjski z państwami zagrożonymi ich imperialnymi ambicjami. Polska Kaczyńskiego twardo broniła interesów Polski i jej sojuszników takich jak Gruzja, czy Ukraina. Wydawało się ,z polityka wschodnia i polityka jagiellońska , realizacja polskich celów strategicznych zostanie po klęsce wyborczej Lecha Kaczyńskiego zahamowana i zablokowana na co najmniej 10 następnych lat. Wydawało się ,że tragiczna śmierć Lech Kaczyńskiego nic nie zmieni .
Powinniśmy podziękować Ukraińcom , Litwinom , Czechom, Słowakom , Gruzinom i innym ,że obronili  polską rację stanu , politykę  wschodnia i politykę jagiellońską swoją natychmiastową reakcją kreując Kaczyńskiego na bohatera i męża stanu całego regionu. To oraz spontaniczna reakcja Polaków, którzy wbrew „modzie”  na Platformę przestali się wstydzić swojej „ pisowości „ uruchomiła reakcję łańcuchową.
Obama przylatuje aby korzystając z niezwykle korzystnego dla USA momentu wzmocnić polityczna tendencje , oraz dopilnować  kierunku  rozwoju sytuacji. Amerykanie już od dawna niechętni e patrzyli n przejmowanie sceny politycznej w Polsce przez Niemcy. W końcu Platforma, to według Michalkiewicza „ stronnictwo pruskie” . Niechęci do podporządkowywani się polityce Niemiec dała kilka miesięcy temu wyraz Hilary Clinton , która poniżyła Sikorskiego lekceważąc jego przyjazd do Waszyngton i opóźniając pod byle pretekstem powrót z Bliskiego Wschodu. USA chcą powstrzymać Niemcy i Rosję i  które to dwa państwa planują podporządkować sobie Europę / słynny słowa Putina ,że dwa wielki narody zrobiły pierwszy krok na drodze do budowy Wielkiej Europy , czyli rosyjsko  niemieckiej Europy.  / W poprzednich notkach opisywałem sprawę Sikorskiego i odezwę Putina.  
Aby to osiągnąć USA potrzebują silnej niezależnej Polski stojącej na czele koalicji . To USA wbrew woli Niemiec i Rosji forsują przyjęcie Ukrainy i Gruzji do NATO , a Ukrainy i Turcji do  Unii Europejskiej.
Oba mamusi się upewnić , że Jarosław Kaczyński będzie kandydował , rozmowa jaka przeprowadzi z Kaczyńskim będzie jasnym znakiem ,że jest on faworytem USA w tych wyborach ,że ma on zdecydowane poparcie Obamy. Wizyta Obamy Polsce i ciepłe, pełne życzliwości skierowanie amerykańskiej opinii publicznej na Polskę ułatwi  administracji amerykańskiej rozpoczęcie procesu inwestycyjnego w Polsce koniecznego  dla wzmocnienia gospodarczego i technologicznego Polski.
Aby zabezpieczyć  inwestycje i ich celowość  ,oraz zabezpieczyć kontynuowanie linii politycznej Lecha Kaczyńskiego   Amerykanie będą potrzebowali polskiego  rządu przychylnego USA a nie Niemcom , dlatego też będą dążyli do zastąpienia rządów Platformy rządami PiS u .
Istotną kwestia będzie w jaki sposób nowy prezydent Jarosław Kaczyński doprowadzi  do rozbicia koalicji Po i PSL , w wyniku czego dojdzie do rozwiązani Sejmu i do przedterminowych wyborów.
Warto przypomnieć sondowaniu przez Jarosława Kaczyńskiego takiego scenariusza kilka miesięcy temu.
Marek Mojsiewicz
 
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
             
                         
Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale