Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  179   0

Staniszkis Komorowski przegra z Kaczyńskim.

W programie Moniki Olejnik Staniszkis nie dała żadnej szansy  Komorowskiemu w walce z Kaczyńskim o prezydenturę mimo  usilnych starań Olejnik aby takie szanse dała. Staniszkis powiedziała ,że Jarosław Kaczyński ma charyzmę w odróżnieniu od Komorowskiego, który jest do tego nijaki. Liczyła ,że Kaczyński wydobędzie swoja inteligencje w starciu z Komorowskim.
Tutaj Olejnik chciał wyciągnąć od Staniszkis jej poparcie  dla innej kandydatury PiS u np. Ziobro , ale Staniszkis ”spisiała” ostatnio pod wrażeniem wielkości koalicji , która zmontował Lech Kaczyński na Wschodzie i jako kandydata Pisu widziała tylko Kaczyńskiego
Olejnik źle trafiła . Naprowadzał jak mogła Staniszkis na krytykę to jednego to drugiego Kaczyńskiego. Z marnym skutkiem .Chyba Olejnik dostanie bure za prawie same pochwały na temat Kaczyńskich w swoim  programie. Staniszkis była pod ogromnym wrażeniem jak się wyraziła koalicji na Wschodzie jaka powstała wobec osoby Lecha Kaczyńskiego. Mówiła o Janukowyczu , który w czasie pogrzebu Lecha Kaczyńskiego podał rękę Miedwiediewowi dopiero na” znak pokoju „ w kościele.
Tutaj w ramach małej dygresji chciałbym przypomnieć moje tezy z notki tuż przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie . Wszyscy twierdzili ,że Janukowycz będzie prorosyjski. Ja twierdziłem ,ze Ukraina i Polska ciąża ku sobie geopolitycznie i nie ważne kto zostanie prezydentem . Janukowycz również będzie ciążył ku Polsce i Europie. Miło mi ,że nawet Staniszkis dostrzegła teraz to czym pisałem już kilka miesięcy temu. Polecam tą notkę do przeczytania.  
Innym ważnym zagadnieniem jakie było poruszone przez Staniszkis była kwestia sukcesji  w Prawie I Sprawiedliwości po przeniesieniu się Jarosława Kaczyńskiego do pałacu prezydenckiego. Staniszkis chciała aby Kaczyński oparł się na młodych. Staniszkis nie dostrzegła ,że w systemie wodzowskim , o jakim mówiła, a który faktycznie istnieje w polskim systemie partyjno politycznym / Śpiewak nazwał go wodzowsko oligarchicznym / należy wykreować jakiegoś nowego wodza, inaczej partia się rozpadnie. Ja cały czas proponuje Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA. Nie daje to gwarancji sukcesu, ale daje szansę. Nasz system polityczny kreowany przez postkomunistyczna konstytucję wprowadza systemową  niestabilność polskich partii politycznych.
Osobiście  uważam ,ż należy skończyć z następną patologią  w naszym życiu politycznym. Chodzi o to ,że wyłaniany bardzo często  wyniku podejrzanych transakcji politycznych premier , mający najsilniejsza władze w Polsce może jednocześnie być szefem partii. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby likwidacja zbytecznego korupcjogennego urzędu premiera i przekazanie całej władzy wykonawczej w ręce prezydenta. Pisząc o korupcji  mam na myśli głównie korupcje polityczną, choć i ta zwykła jest zapewne stałym elementem podczas zakulisowych negocjacji wyłaniających premiera.
Marek Mojsiewicz      
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
 
Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale