Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2216k odsłon
  407   0

The Economist Kalifornia bliska legalizacji marihuany opodatko

The Economist Kalifornia bliska legalizacji marihuany i opodatkowania
The Economist. „Propozycja 19 ,która będzie przedstawiona bezpośrednio wyborcom do przegłosowania w listopadowych wyborach / referendum/ .To tak zwana ustawa z 2010 roku o  Regulacji Kontroli i 0odatkowaniu Marihuany  jest proponowany przez fundatora Oaksterdam Uniwersytetu pozwoli uprawiać , sprzedawać i palić wszystkim którzy ukończyli 21 lat , bez jakiegokolwiek limitu. Pozostawia ona całkowicie do uznania regulacje i opodatkowanie marihuany hrabstw0m i miastom. Mogą one zakazac biznesu ,lub go opodatkować jak sobie będą życzyły .” źródło tutaj    
 
Mój komentarz
 
Jeśli ta ustawa zostanie przyjęta w   listopadowym referendum połączonym z  wyborami w Kalifornii będzie to przełom, precedens  dla całego świata. Uznanie marihuany za taką samą substancje jak alkohol i papierosy otworzy drogę do legalizacji i użycia pozostałych  narkotyków.
 
Narkotyki należy zalegalizować. Nie ma żadnego logicznego uzasadnieni aby tego nie zrobić Po pierwsze zakaz jest łamaniem wolności obywatelskich. Sprowadza ludzi do poziomu kierdla owiec, którym musi się opiekować i  dobry gazda , czyli banda urzędników.
 
Narkotyki są powszechnie dostępne , zakazy i penalizacja nie zdały egzaminu. Doprowadziły za to do niebywałego wzrostu , bogactwa i wpływów gospodarczych i politycznych organizacji przestępczych .Najdrastyczniejszym przykładem jest wojna gangów narkotykowych  z Meksykiem. Organizacje przestępcze w tym kraju wzrosły dzięki pieniądzom z eksportu narkotyków do USA do takiej potęgi i siły  ,że domagały się rozpoczęcia przez rząd Meksyku negocjacji z nimi. Gangi zwiększają swoją siłę i zasięg również w USA.
Legalizacja narkotyków zatrzyma powolną degeneracje sfery publicznej . Ludzi przestana być zamykani do więzień, politycy przestaną być zależni do gangów. Co ciekawe. Mafia i gangi finansują polityków i projekty przeciwne legalizacji narkotyków. Legalizacja doprowadziłaby do spadku zysków i likwidacji gangów .  
 
Legalizacja i kontrola przemysłu narkotykowego doprowadziłaby do sprzedaży „czystych „ trzymających  się norm produktów. Oraz doprowadziłaby do zabezpieczenia dzieci i osób przed 21 rokiem życia przed dostępem do narkotyków. W Polsce również powinno się podnieść wiek dostępu do alkoholu wzorem USA  , które to wprowadziły w 1984 roku  do 21 lat . Zakaz sprzedaży alkoholu  nieletnim jest generalnie przestrzegany.
Oczywiście skutki negatywne mogą być większe niż te jakie przysparza społeczeństwu alkohol . Ale te skutki już są , ponieważ dostępność do narkotyków jest powszechna. Wolność ma swoją  cenę , a pieniądze pochodzące podatków , jakimi obłożone byłyby narkotyki mogłyby służyć profilaktyce , oraz pomocy rodzinom . Warto byłoby wspomóc finansowo organizacje religijne propagujące życie wolne od nałogów.
 
Marek Mojsiewicz
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki .Szybki dostęp do ponad 500 moich tekstów tutaj
 
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
     
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
      
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale