Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  216   0

Darski o poparciu integracji Unii a Doktryna Mojsiewicza

 

Darski o popieraniu integracji Unii a Doktryna Mojsiewicza
 
Józef Draski w artykule „Przed Wielką Zmianą „ w Nowym Państwie „Polska polityka wobec Unii musi być oparta na pragmatyzmie : popierać integrację kiedy służy naszym interesom ( kwestia niemiecka ) a zwalczać decyzje Brukseli , kiedy niszczą naszą gospodarkę ( kwestia stoczni i cudowna zmiana dyrektyw po wykonaniu zadania ) Do tego jednak polskie społeczeństwo jest całkowicie niezdolne . Jedni z przyczyn ideologicznych zwalczają Unię , inni czynią z niej ideał , by wzmocnić panowanie nad  własnym narodem , niejako z obcego nadania .”  fragment pochodzi z artykułu  
 
Ci ,którzy przeczytali szkic „ Doktryny Mojsiewicza” , a jest to już około dwóch  tysiący osób wiedzą ,że bez pogłębienia integracji europejskiej,  ba bez zbudowania zjednoczonego federalnego państwa europejskiego nie rozwiążemy „problemu niemieckiego „ ani nie przeprowadzimy modernizacji technologicznej Polski. Co prawda George Friedman prognozuje ,że  w rozwoju technologicznym pomogą nam USA , tak jak pomogły kiedyś Tajwanowi czy Korei Południowej , uważające Polską za kluczowy element zapory przeciwko zbudowaniu „niemieckiej „ Europy , ale doceniając to Polska i polskie społeczeństwo potrzebuje pełnego dostępu do „przestrzeni cywilizacyjnej” Europy.
 
Niemcy uzyskały , co też zauważa Darski rzecz bardzo istotną. Każda opcja głównych sił politycznych w Polsce dotycząca polityki „unijnej „ jest dla nich korzystna . Eurosceptycy z PiSem i Kaczyńskim na czele z przyczyn ideologicznych zwalczają integracje polityczną Unii . Warto podkreślić ideologiczne ,a nie pragmatyczne przyczyny zwalczania integracji Unii. Kaczyński powiedział w kontekście Niemiec ,że Komisja Europejska jest naszym sprzymierzeńcem. Uznał niejako ,że interes Unii jako całości jest bardziej zbieżny z polskim i że Unia stanowi dla Polski swego rodzaju  ochronę.
 
Druga jeszcze bardziej korzystna dla Niemiec „opcja” europejska to polityka Tuska, Sikorskiego , a także  Komorowskiego. Polityka ta to niemalże bałwochwalcza akceptacja i wspieranie Traktatu Lizbońskiego . Traktatu , który Rokita nazwał „majstersztykiem politycznym niemieckiego mocarstwa”. Rokita użył słowa mocarstwa nie bez powodu. Traktat Lizboński w swojej geostrategicznej strukturze czyni Niemcy w perspektywie czasowej hegemonem Europy , czyni je mocarstwem . Wszyscy pamiętamy służalcze wobec Niemiec ataki Tuska i Komorowskiego na Lecha Kaczyńskiego aby zmusić go do podpisania Traktatu. Te ataki były to tym bardziej groteskowe ,że same Niemcy jeszcze nie ratyfikowały Traktatu. Ostatecznie Niemcy ograły wszystkich decyzją swojego Trybunału Konstytucyjnego , który orzekł wyższość prawa niemieckiego nad unijnym. Faktycznie Niemcy wyjęły siebie spod władzy Traktatu Lizbońskiego.  Stronnictwo pruskie Tuska, Sikorskiego i Komorowskiego już podporządkowało politykę zagraniczna Polski niemieckiej. Na zewnątrz Unii rezygnując z polityki jagiellońskiej i wschodniej , wewnątrz Unii zaś wspierając wbrew własnym interesom , a w zasadzie wprzęgając się w rydwan  Trójkąta Wejmarskiego , będącego narzędziem wzmocnienia pozycji Niemiec w Unii Europejskiej . Również Ganley , twórca nieudanej próby zbudowania ogólnoeuropejskiego ruchu prodemokratycznego i  pro integracyjnego  uważa , że Traktat Lizboński jest antydemokratyczny , i służy gównie Niemcom .
 
„Doktryna Mojsiewicza” zakłada w swoim „filarze „,europejskim , unijnym że jednym z głównych zagrożeń dla Polski są Niemcy, ich nacjonalizm i próba odbudowy nie tyle politycznego znaczenia  w Europie , ale jej zdominowania . Jak uważa Michalkiewicz Niemcy dążą do realizacji koncepcji zbudowania z Polski, i reszty krajów Europy Środkowej gospodarek peryferyjnych Niemiec. Uzupełnia tą ilustrację The Economist , który twierdzi ,że krajem najbardziej przeciwnym integracji Europejskiej są właśnie  Niemcy .
 
Dlatego celem strategicznym, polską racją stanu powinno być dążenie do zbudowania  Federacji Europejskiej . Czegoś na wzór I Rzeczpospolitej. Utworzenie urzędu prezydenta Unii , wybieranego w wyborach powszechnych , mającego zakres władzy wykonawczej taki jaki ma prezydent USA . oraz wzmocnieni Parlamentu Unii Europejskiej poprzez nadanie mu kompetencji wzorowanych na Kongresie USA  , czy szczegółowiej na Izbie Reprezentantów USA pozbawiłoby Niemcy ich politycznej, rosnącej potęgi . Jak zauważył Rokita, interes federacji Europejskiej byłby tożsamy z interesami Polski. Modernizacja ora zrealizowanie celów polityki jagiellońskiej , czyli odbudowa I Rzeczpospolitej przy pomocy Unii, poprzesz włączenie Ukrainy i Białorusi do Unii , a także należy przypuszczać ,że polska  polityka wschodnia , jej cele stałaby się polityką wschodnią  i celami całej Federacji .
 
O ile Niemcy nie są zainteresowane modernizacją Polski , czy wzrostem jej politycznego i gospodarczego znaczenia w Unii , co więcej , w ich interesie leży Polska słaba politycznie i ekonomicznie, powoli integrującą się z gospodarką niemiecką  na zasadzie służebności, dostarczanie siły roboczej, surowców , żywności , oraz mało zawansowanych technologicznie produktów i komponentów , o tyle w interesie Federacji leżałoby wzmocnienie Polski .
 
Polska, polska gospodarka, myśl techniczna, naukowa polskie społeczeństwo potrzebują niekrepowanego dostępu do całego rynku Unii, jej zasobów intelektualnych,  technologiczny, do projektów wymagających zawansowanej technologii , pieniędzy i logistyki , takich jak podział i eksploatacja Księżyca , wyprawa na Marsa, czy eksploatacja asteroidów na przykład.
 
Powoli fakt ,że budowa Federacji Europejskiej  jest warunkiem koniecznym dla zachowania tożsamości polskiego społeczeństwa, jego rozwoju cywilizacyjnego, społecznego , gospodarczego , technologicznego, naukowego , oraz do zachowania politycznych wpływów Polski i Polaków w Europie  i na świecie . Alternatywą jest to co zaproponował Ziemkiewicz . Zgoda n apozycje wasala Niemiec w zamian za ich zgodę na modernizację Po0lski oraz za to ,że Niemcy  pozwolą Polsce budować.. elektrownie atomowe.  Ostatni postulat Ziemkiewicza to wołanie o trochę wolności dla słabej , zacofanej Polski
 
Marek Mojsiewicz
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki .Szybki dostęp do ponad 500 moich tekstów tutaj
 
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
     
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
                 
   
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale