Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  388   0

Krasnodębski Platforma rządziła i rządzi przez konflikt

Krasnodębski Platforma rządziła i rządzi przez konflikt
 
Krsnodębski ‘Wybory 2007 r. odbywały się pod hasłem zapewnienia stabilizacji, spokoju i "polityki miłości". Także te obietnice okazały się bez pokrycia. W rzeczywistości Platforma rządziła i rządzi przez konflikt.Tyle że konflikt, na którym PO oparła swoje rządzenie, ma inną naturę niż ten z lat 2005 – 2007.”...” W jej rządzeniu przez konflikt chodziło jedynie o pobudzenie emocji Polaków i skierowanie ich w odpowiednim kierunku po to, by utrzymać władzę i poparcie do czasu, kiedy Donald Tusk sięgnie po prezydenturę.”…” Kampania ośmieszania niszczyła nie tylko autorytet Lecha Kaczyńskiego, lecz – jak dziś widzimy – urząd prezydenta i trwale naruszyła podstawy Rzeczypospolitej. Dziennikarze ochoczo brali w tym udział. Bez TVN Palikot & Co. byliby nikim. Prywatne koncerny medialne miały w tym interes polityczny i ekonomiczny”…” przypomnieć sobie niektóre tylko wypowiedzi: www.wykop.pl/link/359776/polityka-milosci/. „…Różnica między prawdziwą polityką Władimira Putina lub Angeli Merkel a polityką Donalda Tuska jest mniej więcej tak sama jak między grą Realu Madryt lub Werderu Bremen a tym, w co bawi się na boisku polski premier,”…” Realny bilans pokazuje, że dziś Rzeczpospolita znowu nierządem stoi i tylko sprzyjające przez pierwsze dwa lata okoliczności pozwalały łudzić się, że jest inaczej.”(całość )
 
Mój komentarz
 
Polityka gospodarcza , społeczna, zagraniczna, modernizacyjna Tuska i rządu  nie istniej . Istniej za to interes ekonomiczny i polityczny właścicieli  mediów, które zbudowały wespół z Tuskiem i Platforma zbudowały substytut rządzenia , „ politykę konfliktu „  . Pytaniem jest w jakiej roli w tej polityce konfliktuj występuje Tusk .  Czy media na jego zlecenie rozpętały kampanię nienawiści, czy jest media są dla niego i Platformy równorzędnym partnerem, czy też Tusk i działacze Platformy są tylko pomagierami magnatów medialnych. Być może następny parlament wzmocni role komisji śledczych, przyzna im prawa takie jakie mają komisje śledcze w USA, może wtedy dowiemy się jakie charakter miały związki mediów Tuska i Platformy w zbudowaniu  przemysłu pogardy.
 
Osobiście uważam jednak , że coraz  bardziej  bezwzględna walka polityczna służy Polsce. Najgorsze  co nas mogłoby spotkać na tym groźnym zakręcie naszej historii to zmowa elit . Styl kampanii jaką prowadził  Jarosław Kaczyński powodowała ,że wielu jego zwolenników czuło się przez niego oszukanych . Umizgiwanie się do postkomunistów, brak programu , akceptacja dla stylu polityki Platformy . Jeśli Kaczyński  stał się tylko zwierciadłem Platformy, jeśli jego brak programu tak go upodobnił do nie mającej programu Platformy , to co za różnica , czy rządzi bezideowy Kaczyński czy bezideowy Tusk .
 
  Europa jest w fazie degeneracji demokracji , konsolidacji elit i tworzenia społeczeństwa  kastowego .  Polsce grozi to samo . Ponieważ Kaczyński i PiS są  przeciwne wprowadzeniu okręgów jednomandatowych i wzmocnieniu instytucji referendum ich zwycięstwo wcale nie gwarantuje zatrzymani procesu demontażu demokracji i budowy  społeczeństwa klasowego . Sytuacja w której Rostowski i Sikorski nie kryją się z aktem nepotyzmu, a Tusk i działacze Platformy uważają to za coś nie tylko oczywistego , ale jak najbardziej normalnego jest wyraźnym sygnałem ,że społeczeństwo nierównych szans jest w trakcie budowy. Wygrana Kaczyńskiego może jedynie  spowodować ,że to będzie córka innego „ mietka”  z ferajny .
 
Krasnodębski poruszył inny problem . Polska nierządem stoi Tym problemem jest fakt że Tusk nie rządzi. Nie ma władzy . Nie da się go porównać do Merkel , czy Putina . Mistrzowie gry i kibol poniewierający słabszych na trybunach .
 
Według mnie dużo większym  problemem jest nie ten fakt  , że Tusk zbudował  politykę  konfliktu, ale to że nie liczy się w polityce ,że nie stoi na czelne suwerennego ośrodka władzy. Że jak to ujawnił Palikot nie rządzi a jedynie administruje .  Nie  zachowuje się jak właściciel folwarku , który dba o swoją własność, ale jak dworski ekonom , pozwalający kraść i niszczyć .
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
       
 
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale