Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  1053   0

Palikot ma więcej honoru niż Michał Kamiński

 

Palikot ma więcej honoru niż Michał Kamiński .
 
Europoseł Michał Kamiński odszedł z PiS, ale nie zamierza odejść ze stanowiska szefa frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE. Brytyjczycy go popierają, niedawni koledzy z PiS – już mniej.Część europosłów PiS wystąpiła z apelem do Kamińskiego o ustąpienie – informuje szef czeskiej delegacji ODS we frakcji, Jan Zahradil. Jego zdaniem, kwestia przywództwa we frakcji jest "wewnętrzną polską sprawą". „…”Sprawa ma być dyskutowana na dalszych posiedzeniach grupy. Kolejne odbędzie się w przyszłym tygodniu w Brukseli. Ale Kamiński zapowiada, że nie zrezygnuje ze stanowiska. - Nie stało się nic takiego, żebym musiał rezygnować - mówi Kamiński. Jego kadencja trwa do końca przyszłego roku. A odwołanie go przed tym terminem wymaga sięgnięcia po zawiłe procedury oraz poparcia znacznie większej liczby europosłów niż 11 reprezentantów PiS.” ( źródło )
 
„„Janusz Palikot stawia kropkę nad i. Poseł PO przyznał w TVN24, że opuszcza swą macierzystą partię i zakłada własne ugrupowanie. Kiedy? Tę decyzję ogłosi na sobotnim kongresie poparcia dla niego. Zapowiedział także, że złoży mandat poselski.”…(źródło )
 
Mój komentarz
 
Parafrazując Gomułke „ Stołka raz zdobytego nie oddamy nigdy.” Zgodnie z tą maksymą postępuje większość członków naszej klasy politycznej . Politycy bez najmniejszego wahania zmieniają poglądy , jak wiemy z innego przysłowia robią to w odróżnieniu do krowy, która podobno poglądów nie zmienia. Codziennością są zmiany barw partyjnych .Zmiana partii , zakładanie innej  czy wskakiwanie do nowego tworu przed wyborami na biorące miejsca to żenująca cecha naszego systemu wodzowsko oligarchicznego .
 
Ale rezygnacja z mandatu poselskiego, dobrowolnie to zupełna rzadkość . Posłowie swoją obecność w Sejmie nie traktują jako misji, możliwości realizowania swojego programu , ale głównie jako okres w którym dzięki apanażom poleskim można sobie  dobrze pożyć , polepszyć swoja pozycję materialną .
 
Michał Kamiński nie tylko nie złożył mandatu , ale jeszcze dodatkowo bezczelnie zamierza pozostać  na stanowisku szefa frakcji .
 
Kamińskiemu  za wzór honorowej postawy w takiej sytuacji należy postawić  Palikota.
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
   
       
Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale