Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  4947   0

Ziemkiewicz. Tusk znajdzie się w więzieniu

Ziemkiewicz. Tusk znajdzie się w więzieniu .
 
Wywiad Jałowiczora z Ziemkiewiczem w Bibuła.com
 
Ziemkiewicz „Ale też sukces, jakim jest zachowywanie popularności przez trzy lata kosztem wielkiego picu, mnożenia długów i odkładania na wieczne nigdy problemów, które już dawno powinny być załatwione, ma swoją cenę. Tą ceną będzie, tak jak było w przypadku Gierka, nagła katastrofa. Myślę zresztą, że Donald Tusk już jest na to przygotowany i jego plan polega na tym, żeby pociągnąć jeszcze rok–dwa w tym picu, a potem przeskoczyć na jakieś unijne synekury i zostawić za sobą walący się gmach. Myślę, że mu się to nie uda i jestem głęboko przekonany, że Tusk będzie pierwszym premierem w historii Polski, który po zakończeniu kadencji znajdzie się w więzieniu.
– Naprawdę Pan tak myśli?
– Będzie co najmniej postawiony przed Trybunałem Stanu, bo jest za co. Jego następca, nawet jeśli to nie będzie Jarosław Kaczyński, po prostu będzie musiał to zrobić, żeby uspokoić ludzi, którzy nagle stracą totalnie poczucie bezpieczeństwa, stracą oszczędności, pracę i nagle się znajdą w sytuacji, o której kiedy dziś słyszą, to zatykają uszy. Tak jak nie chcieli słyszeć w latach 70., kiedy fachowcy mówili, że nie można wiecznie żyć na kredyt.” ( źródło)
 
Mój komentarz
 
Widzimy postępująca radykalizację poglądów na temat Tuska i Platformy Ziemkiewicza. Dlaczego . Bezkarność . Tusk, oligarchia Platformy i łazęgi  w Sejmie ich otaczające są bezkarni. Niszczenie państwa, społeczeństwa, gospodarki jest całkowicie bezkarne . Ba łamanie prawa, konszachty cmentarne , podejrzenia  dotyczące sprzedaży ustaw jest bezkarne, co pokazała Komisja Hazardowa z hańbiącym honor Sejmu Sekułą na czele.
 
Władza demoralizuje , władza bezkarna demoralizuje najbardziej. Tusk grasuje  po Polsce jakby była jego. Istnieje jednak fundamentalny problem , którego wynika to marzenie o Tusku w więzieniu . Tym problemem jest brak kontroli . Prymitywne mechanizmy demokracji fasadowej, systemu  wodzowsko oligarchicznego nie posiadają  praktycznie żadnych mechanizmów kontrolnych . Wódz dzięki systemowi proporcjonalnemu „mianuje” posłów na Sejm dzięki systemowi pierwszych miejsc, miejsc biorących . Posłowie w ten sposób wyłonieni to w dużej mierze miernoty, które prędzej publicznie premierowi z własnej partii buty wyczyszcza niż postawia na interes Polski . Premierzy Polsce sa praktycznei poza kontrola, są bezkarni systemowo.
Kisielewski  mawiał , że  socjalizm walczy bohatersko z przeciwnościami nieznanymi w innych systemach społecznych. Tutaj mamy taką samą sytuację. W systemie prezydenckim takim jak w USA nie ma problemu z kontrolą władzy. Bo nawet senatorowie , czy parlamentarzyści z własnej partii kontrolują szefa władzy wykonawczej. Dlaczego kontrolują Ano dlatego  bo mogą , a  prezydent nie ma nic do gadania, czy będą wybrani na następną kadencję.
 
Tak więc borykamy się z takim problemem Tuska, który Polskę bezkarnie dewastuje ,tak od niechcenia , bo mamy postkomunistyczną konstytucje , której immanentną cechą jest   generowanie  co chwila takich  Tusków . Tusk i jego wandalizm jest tylko skutkiem , a nie przyczyna patologicznego systemu politycznego , który niszczy Polskę . Zamkniecie Tusak nic nie pomoże , bo już następny kibol polityczny będzie  się czaił z bejsbolem w jednym ręku, a konstytucją w drugim ,  na swoją kolej w demolowaniu kraju .
 
Marek Mojsiewicz  
 
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
  
                              
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale