Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2272k odsłony
  2920   0

Rasputin Tuska podejmuje za niego decyzje państwowe ?

Rasputin Tuska podejmuje za niego decyzje państwowe ?
 
Karnowski w Rzeczpospolitej „Igor Ostachowicz „…” Czym się zajmuje? Ani słowa. Ot, jeszcze jeden urzędnik Kancelarii Premiera. Ale to pozór. W rzeczywistości w obecnym układzie władzy, w tym, co ludzie PO nazywają między sobą, a czasem i publicznie, projektem, jest jedną z kluczowych postaci. Kiedy lewicowy tygodnik „Przegląd” w maju sporządził swój ranking 100 najbardziej wpływowych ludzi w Polsce, Ostachowicza umieścił nad Jackiem Rostowskim i Janem Kulczykiem. Uzasadnienie? Bo kreuje politykę Tuska. Bo dawno wyszedł poza rolę sztabowca.”…’ Od 2007 roku nie odstępuje Donalda Tuska ani na krok. Oficjalnie doradza w sprawach medialnych – ale czy tylko? Powszechna w Sejmie opinia przypisuje mu niemal wszechwładzę. To on miał zdecydować o używaniu Janusza Palikota przeciw śp. Lechowi Kaczyńskiemu, tak by – jak mówił sam poseł z Lublina – „zniszczyć fundamenty godnościowe tej prezydentury”. To on miał wymyślić słynne „majówkowe” orędzie Donalda Tuska, w ogrodzie, na luzie, gdzie padła (niezrealizowana) obietnica uruchomienia programu, który dostarczy każdemu polskiemu dziecku darmowego laptopa.”….” Bez niego Tusk nie zrobi kroku – mówi jeden z naszych informatorów.”…” W kuluarach Platformy krążyły dość wiarygodne opowieści o użyciu tak zwanego coacha, trenera psychologicznego, który pomógł Tuskowi poradzić sobie z klęską, praktycznie zbudował jego osobowość na nowo. Wtedy narodził się dzisiejszy premier – twardy, zewnętrznie odporny na krytykę, zazwyczaj rozluźniony, a kiedy trzeba – brutalny. A przede wszystkim, potrafiący te emocje w sobie wywoływać zależnie od potrzeb. Tego trenera miał przyprowadzić Tuskowi właśnie Ostachowicz. Więcej – kiedy trzeba, ma go przyprowadzać i dzisiaj.”…(źródło )
 
Mój komentarz
Z informacji o Ostachwiczu wyłania się obraz polskiego Rasputina, uzdrowiciela duszy i szamana polityki. Tusk nie wykorzystuj Ostachowicza do kreowania przekazu medialnego swoich zaplanowanych działań , realizacji jakiegoś swojego programu , czy wizji politycznych . To polski Rasputin wykorzystuje Tuska do realizacji swojego programu. Polski Rasputin rozpisuje rolę , kto, kiedy i co ma mówić . Tusk wykonuje jakieś jego bezsensowne oszukańcze pomysły jak ten majówkowy wygłup.
 
Najgorsze jest to ,że  w tej sytuacji nie wiemy czy Rasputin zakazał  Tuskowi realizacji jakichkolwiek reform .
Tusk jako słaba,  rozbita wymagająca ciągłej opieki psychoterapeutycznej osobowość wydaje się łatwym obiektem do manipulacji . Palikot kiedyś domagał się od prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawnienia jego stanu zdrowia . Tusk wtedy niepytany , wyrwał się jak przysłowiowy „ Filip z konopi „ ze swoim stanem zdrowia. Przedstawił jednak tylko zaświadczenie o fizycznym zdrowi , a co z psychicznych . Czy jako obywatele nie powinniśmy  wiedzieć , że ma problemy natury psychologicznej , że jest pod stała opieką specjalisty ,jakiegoś psychoanalityka  , a do tego   mam podejrzenia  że osoba ta w czasie seansów terapeutycznych  prawdopodobnie „pierze Tuskowi mózg „ pod dyktando Rasputina . Bo jak można inaczej interpretować fakt ,że Tusk jest szkolony ,  tresowany aby w odpowiednich według Ostachowicza momentach był brutalny, a  winnych rozluźniony.
 
Kto takim razie kreuje strategiczne posunięcia premiera , kto podejmuje decyzje personalne  takie jak wystawienie Komorowskiego na prezydenta. Ostachowicz nie potrzebuje seansów terapeutycznych manipulujących uwarunkowaniami, reakcjami   , jest zapewne silniejszą od Tuska  osobowością.
Pytanie może na wyrost , ale warto je zadać . Czy polski Rasputin rządzi Polską , a Tusk jest tylko manipulowaną marionetką ? .   
 
Jak pisze Karnowski Polski Rasputin nie odstępuje Tuska ani na krok  , przypisuje się mu wszechwładzę .  
I warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fragment . Ostachowicz wziął specjalistę , aby ten zbudował nową osobowość Tuska, co się podobno udało. Czy nową osobowość Tuska zaprojektował polski Rasputin . I  czyim, jakim celom  ta nowa ukształtowana przez jego specjalistę Rasputina osobowość Tuska ma służyć .
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja    
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale