Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2125k odsłon
759 odsłon

Węgry skutecznie walczą z agresją finansową Niemiec

Wykop Skomentuj7

Węgry skutecznie walczą z agresją finansową Niemiec
 
Rzeczpospolita „Niedawno wygasła opiewająca na 20 mld euro linia kredytowa, którą otrzymał on z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej w październiku 2008 r. Rozmowy o jej przedłużeniu zostały zerwane w lipcu br., niedługo po zmianie rządu na Węgrzech. Od tego czasu Budapeszt próbuje własnymi siłami uzdrawiać gospodarkę i redukować deficyt budżetowy, który w 2011 r. spaść ma poniżej 3 proc. PKB. Będzie to głównie skutek specjalnych antykryzysowych podatków od niektórych branż oraz nacjonalizacji funduszy emerytalnych, co pozwoli zrekompensować spadek wpływów podatkowych, jakim może poskutkować obniżka CIT dla małych i średnich firm oraz PIT.”…” Chiny rozważają sfinansowanie szeregu projektów inwestycyjnych na Węgrzech – oświadczył wczoraj węgierski minister rozwoju Tamas Fellegi”…” Jak powiedział Fellegi portalowi Index.hu, kwestia "strategicznej współpracy finansowej" Węgier i Chin została omówiona przez premierów obu państw Viktora Orbana i Wena Jiabao, gdy pod koniec października spotkali się oni w Szanghaju. Zdaniem ministra wsparcie Pekinu mogłoby polegać m.in. na zakupie części nowych obligacji Węgier przez chiński bank centralny. „….(źródło)
 
Mój komentarz
 
Wszyscy  pamiętają hegemonistyczną  pozycje Niemiec w Unii dotycząca finansów  w czasie kryzysu greckiego.  Agresję medialna Niemiec na Węgry i Orbana i Fidesz omówił Krasnodębski. Niedawno do ataku przyłączyła się cała elita niemieckich polityków z Angelą Merkel na czele . Niemcy ,Merkel nie miały nic przeciwko otrzymani 20 miliardowej linii kredytowej przez skorumpowany, złodziejski rząd socjalistów na Węgrzech, którzy zadłużali kraj ,  przyznali się do cynicznego oszukiwania całego społeczeństwa  , byli dziwnie przychylni przejmującym kontrolę nad węgierską  gospodarką obcym inwestorom . Nagle , gdy ster władzy  z gigantycznym poparciem społecznym skutkującym zdobyciem dwóch trzecich w parlamencie prze Fidesz objął prawicowy, patriotyczny, modernizujący Węgry rząd  odmówiono Orbanowi przedłużenia tej linii . Orban stawiając na przedsiębiorczość Węgrów wprowadził niski 16 procentowy podatek liniowy . Rating  Węgier spadł do poziomu prawie śmieciowego . I to pomimo obniżenia podatków dla Węgrów i ich firm, obniżenia deficytu budżetowego i wzrostu gospodarczego . Orban podniósł za to podatki obcemu kapitałowi, oraz zlikwidował im oszukańcze OFE , żerujące na Węgierskim społeczeństwie. Niemcom tak klaskają Tuskowi kiedy podnosi Polakom podatki w tym VAT . Klaskałyby i Orbanowi , gdyby ten obłożył dodatkowym haraczem Węgrów  ale ten uderzył w kapitał niemiecki , a tego Merkel Orbanowi nie przepuści.
 
Aby zilustrować politykę Niemiec dotyczącą ich interesów gospodarczych przytoczę informacje o rezygnacji poprzedniego prezydenta Niemiec  o której napisał  Dziennik  „„Prezydent Republiki Federalnej Niemiec Horst Koehler oświadczył, że ustępuje w trybie natychmiastowym ze stanowiska. Jak powód rezygnacji podał kontrowersje wokół swej niedawnej wypowiedzi na temat interwencji wojskowej w Afganistanie. „Prezydent zaznaczył, że pomówienie, jakoby opowiadał się za sprzecznym w konstytucją użyciem Bundeswehry do zabezpieczania niemieckich interesów gospodarczych, nie ma jakichkolwiek podstaw.”.
 
Niemcy są gotowe użyć Bundeswehry, a co dopiero finansowego szantażu , agentury, niemieckich mediów na Węgrzech , czy w Polsce aby swój interesy chronić. Niemcy chcą doprowadzić do załamania finansowego  i gospodarczego Węgier, aby obalić w ten sposób narodowy rząd  Orbana i Fideszu ,  zapobiec modernizacji  ,  odbudowe gospodarki i rozwojowi przedsiębiorczości na Węgrzech.
 
Tutaj warto wróci do dwóch kwestii . Hegemonizowi Niemiec , które według Michalkiewicza  dążą do zbudowania zacofanego obszaru  gospodarki peryferyjnej, uzupełniającej dla Niemiec  z takich państw jak Polaka , czy Węgry . I projektowanemu przez Fidesz i Orbana sojuszowi z Polska .
 
Jeszcze przed zwycięstwem i objęciem władzy przez Fidesz Orban zaplanował pierwszą symboliczna wizytę w Warszawie . Jeszcze wtedy Polsce Lecha Kaczyńskiego.
Nie wiadomo czy Chiny pomogą Węgrom. Niemcy będą rozmawiać z Chinami aby tej pomocy ni udzielały. Może w zamian za pomoc w osłabieniu gospodarki  węgierskiej i obaleniu w perspektywie  Orbana coś Chinom zaoferują.
 
Ewentualny sukces szybko reformującego Węgry Orbana jest zagrożeniem dla Tuska i przypominającą  węgierskich socjalistów Platformę. Zryw polityczny Węgrów przeciwko oszustom wyborczym , kleptokracji i upadkowi może wskazać drogę również Polakom .
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja         
            
Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale