Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2286k odsłon
  1578   0

Brague o terrorze intelektualnym w Europie

 
Brague o terrorze intelektualnym w  Europie
 
Rybińska  „Krajem, który uważa się za zacofany, jest właśnie Polska, bo nie zezwala na aborcję, adopcję dzieci przez homoseksualistów, a religia wciąż odgrywa dużą rolę w życiu społecznym.
Brague Trzeba zadać sobie pytanie, czy ludzkość podąża w jednym kierunku i czy w związku z tym istnieją "postępowi" i "zacofani". Ci, którzy dokonują takiego podziału, wierzą w opatrzność. "Będzie lepiej", "może być tylko lepiej" – powtarzają. To, co nie jest zgodne z tą filozofią, uważają za krok do tyłu. "Zacofane" to ulubione słowo postępowców. Ale zacofane wobec czego? Panuje taki terror intelektualny, że dziś nikt już nie ma odwagi przywołać prostej prawdy, iż dla dziecka nie jest przyjemnie dorastać z dwoma tatusiami lub mamusiami. Ten terror idzie w parze z roszczeniami tych, którzy wcale nie potrzebują większych praw.
Rybińska Mówi pan o mniejszościach seksualnych? Nie uważa pan, że są one na gorszej pozycji wobec większości?
Brague W naszych społeczeństwach ustalił się system, zgodnie z którym to silniejszy ma prawa. Ciekawym przykładem jest aborcja. Dorosły jest w pozycji dominacji wobec płodu, który nie może się bronić. Kiedy mówimy więc o prawie do aborcji, mówimy o prawie silniejszego.Jeśli chodzi o mniejszości seksualne, to prawo do adopcji dzieci także wchodzi w tę kategorię. Dwaj dorośli są w pozycji siły wobec dziecka, które chcą adoptować. Mówić, że pary homoseksualne mają prawo do adopcji dzieci, oznacza, iż społeczeństwo ma obowiązek dostarczyć im dziecko. Ale prawa rodzą obowiązki. A co z lekarzami, którzy mają obowiązek przeprowadzenia aborcji? Przecież lekarze mają ratować życie, a tu ponieważ komuś przyznano prawo do aborcji, muszą zabić człowieka. To rodzi problem sumienia. Wiele praw, które dziś są przyznawane, służą silniejszym, a nie słabszym.
W Europie natomiast ma szansę islam, bo telewizja i media pozbawiły ludzi mózgów. Europejczycy są zagubieni, a przywódcy islamscy dobrze to zrozumieją. Libijski przywódca Muammar Kaddafi niedawno powiedział: "Prawdziwymi żydami i chrześcijanami jesteśmy my". To znaczące. Nie mamy dziś nic, co moglibyśmy temu przeciwstawić. „ (źródło )
 
Mój komentarz
Społeczeństwo totalitarne. Z totalną ideologią. Eksploatacja , neoniewolnicze odczłowieczenie słabszych . W starożytności istot ludzka będąca w pozycji niewolnika nie miała żadnych praw , mogła być pobita , zabita, zgwałcona. Nie mówiąc o sprzedaniu.
Objawiona , jednie prawdziwa , święta ideologia świecka charakteryzuje się  jak każda agresywna religia terrorem intelektualnym, propagandowym . I przemocą .Przemocą państwa , którego aparat jest jej wyznawcą. Komunizm z objawionym „naukowym” materializmem. Nieomylnymi, natchnionymi prorokami Marksem i Engelsem ,oraz ich najwyższymi kapłanami, Leninem i Stalinem . Podobny kult religijny rozwijał Hitler z niemylnym Kulturkampf , darwinizmem.
To były, są religie , bez Boga osobowego , coś w rodzaju parodii konfucjanizmu, czy animizmu . Jakieś siły , duchy sprawcze, niepodważalne , nieomylne, nieodwracalne .Reguły życia społecznego i rodzinnego jednie właściwe , słuszne .
A przede wszystkim obowiązek wiary , terror w stosunku do wątpiących , system kar. Akceptacja , pozbawienie woli, prawa do własnej oceny , prawa do sprzeciwu.
Brak wolności słowa , niszczenie finansowe , sądowe , więzienia dla przeciwników. Zasadniczym problemem europejskiej zdychającej cywilizacji  nie jest jednak parodia chrześcijańskich instytucji społecznych typu małżeństwa homoseksualne , czy tresowanie dzieci poprzez skrajnie religijną ideologię . Jest nią zniszczenie wolności intelektualnej, wolności słowa, demokratycznej kontroli ,  wolnej woli . Terror intelektualny , niszczenie wolnej przestrzeni dyskusji , swobody wyrażania sądów.
Budowa społeczeństw całkowicie , ślepo posłusznych totalitarnej para religii państwowej. Dlatego islam być może jest  jedyna deską ratunku dla Europejczyków. Kanony religijne islamu kontra przymusowa religia ideologia państwowa . Przy słabym , asystującym europejskiej para religii państwowej chrześcijaństwie nadzieją jawi się jej konkurent stojacyw całkowitej opozycji islam .
 
 
Marek Mojsiewicz   
 
Rémi Brague jest francuskim filozofem wykładającym na Sorbonie i Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Zajmuje się historią filozofii arabskiej i orientalnej oraz filozofią religii
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja
            
 
                     
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale