Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2231k odsłon
  558   0

Neototalitarna Trzecia Fala Tuska w Gazecie Wyborczej.

Neototalitarna Trzecia Fala Tuska w Gazecie Wyborczej.
 
Warto przeczytać tekst Tuska w Wyborczej pod złowróżebnym tytułem „ Trzecia fala nowoczesności „. Dlatego złowróżebnym ,że w nowomowie Tuska , zbudowanej na potrzeby agresji propagandowej skierowanej przeciw społeczeństwu polskiemu „nowoczesność „wcale nie musi oznaczać tego co wszyscy pod tym pojęciem rozumiemy. Trzecia Fala Tuska zaś oznacza pogłębianie się degeneracji struktur społecznych , pogłębianie procesu putynizacji , oligarchizacji Polski , zsuwanie się w neototalitarną III RP . Wczoraj pokazano w telewizji dramatyczne dane dotyczące skrajnej patologi w jaką wpycha Polskę Tusk i obóz który symbolizuje . III RP według tych danych ma modelową , skrajną w Europie neototalitarną strukturę społeczna . Tusk i jego ekipa dokończają niszczenie klasy średniej. Polska Tuska realizuje program tak zwanych 4B ,Bogaci są coraz Bogatsi . Biedni są coraz Biedniejsi .
 
Międzynarodowy raport stwierdza ze Polska jest wyjątkowym ewenementem w Europie z powodu zagrażającego demokracji , wolnościom obywatelskim i prawom człowieka rozwarstwieniu społecznemu . Oligarchia na samej górze , brak , wyniszczenie klasy średniej i miliony ludzi biednych ,ledwo wiążących koniec końcem na dole, eksploatowanych drakońskimi podatkami przez państwo
 
Mam ogromne obawy, że Trzeciej j Fali Tuska, trzeciej fali depopulacji , trzeciej fali wzrostu liczby urzędników , trzeciej fali , a raczej tsunami wzrostu podatków polskie społeczeństwo nie przetrwa .
 
Cały „program „ Tuska to diagnoza klęski rozwojowej i cywilizacyjnej Polski Oto czego Polsce brakuje według samego Tuska „Zdajemy sobie sprawę, że ich podstawą musi być innowacyjność, kapitał intelektualny, wiedza „ Pełna zgoda z diagnozą Tuska czyli że Polska nie jest innowacyjna , nie ma kapitału intelektualnego i wiedzy . Następne pole słabości Polski według Tuska ””.potrzebujemy sprawnego, efektywnego państwa oraz cywilizacyjnego skoku w najbliższym otoczeniu czyli gminie i - po piąte - ram finansowych”... . I Tutaj pełna zgoda z diagnozą Tuska . Polska nie posiada sprawnego ,efektywnego państwa . Dodam ,że Tusk mówi w tym wypadku o patologiach , które twórczo rozwijał i budował w ciągu ostatnich lat. . W ciągu Drugiej Fali Tuska . Ba warto przypomnieć Pierwszą Falą Tuska , czyli zawiązanie spisku w wyniku którego upadł rząd Olszewskiego .
 
Program Tuska jak temu zaradzić sprowadza się do praktyk „szamana” w czasie suszy . Zaklinanie deszczu i takie tam socjotechniczne , propagandowe sztuczki , w sumie nic konkretnego i wartościowego . Chętnych zachęcam , aby skorzystali z linku do Trzeciej Fali Tuska , czy modernizacji jak sam ją nazwał Tusk i sami się przekonali na jakim intelektualnym poziomie znajduje się premier polskiego rządu . Tak przy okazji nazwanie programu Tuska „trzecią fala” jest ciekawym zabiegiem socjotechnicznym , gdyż wykorzystuje kalkę świadomościową „ Trzeciej Fali „ Tofflera .
 
Po tym wstępie wracam do totalitaryzmu , putynizacji Polski , co zapewne niechcący znalazło się w Trzeciej Fali Tuska.
 
Oto fragment obnażający Tuska i jego neototalitarną filozofie relacji państwo i człowieka . „Rząd nie może stawiać zadań przekraczających potrzeby i możliwości obywateli. Adresuje swoje decyzje nie do dziewiętnastowiecznych poetów romantycznych czasu niewoli, na których powołują się chętnie nasi konkurenci, ale do zwykłych ludzi z ich nieuchronnymi zmartwieniami i codziennymi nadziejami.”..(źródło )
 
Od kiedy to rząd demokratycznego państwa ma oceniać jakie są potrzeby członków wolnego społeczeństwa . ZSRR, PRL protektorat rosyjski Jaruzelskiego,Korea Północna,Rosja Putina, Białoruś Łukaszenki . Tak państwa totalitarne, autokratyczne, neototaliatrne określają co jest potrzebą , a do już fanaberią poddanych.
 
W wolnym kraju wolni ludzie decydują co jest ich potrzebą , a co nie jest . Ostatnio rząd doszedł do wniosku , że wolny nie ocenzurowany internet przekracza potrzeby „wolnych ludzi „ . Za chwile dojdzie do wniosku , że nie potrzeba budować nowego kampusu UJ , a taki plan miał miejsce w związku z planowaną zemstą Tuska na Uniwersytecie Jagiellońskm za Zyzaka
 
Ostatnimi laty rząd Tuska i niestety nie tylko doszedł do wniosku że najistotniejszą potrzebą , jak najbardziej na możliwości Polaków jest zatrudnienie kolejnych 100 tysięcy urzędników i wysupłanie na nich według obliczeń Rybińskiego 5 miliardów złotych rocznie . Rozumie że Tusk uważa że społeczeństwo nie ma potrzeby ,aby pojawiło się w Polsce 100 tysięcy nowych doktorantów , gdyż jest to ponad możliwości i potrzeby ludzi wolnych , w odróżnieniu od pojawienia się wymienionych 100 tys urzędników , którzy są nie tylko potrzebni , ale według oceny Tuska i jego rządu utrzymanie ich leży całkowicie w możliwościach kraju „ uciekinierów ekonomicznych „ emigrantów fabrycznych jaki zbudowano nam jak rozumiem w ramach Drugiej Fali Tuska.
 
Jeżeli pozwolimy Tuskowi decydować co jest , a co nie jest potrzebą Polaków , co jest w zakresie możliwości , a co nie obywateli to znaczy ze zaakceptowaliśmy neototaliatna III RP ,z omnipotentnym rządem oraz obywatelami baranami , co najlepiej ilustruje wizja Balcerowicza” „...”Jak twierdzi, władze traktują nas jak stado baranów „..(źródło )
 
Rząd w kraju demokratycznym ma za zadanie dbanie o bezpieczeństwo wewnętrzne, zewnętrzne, ma dbać aby wolności obywatelskie,prawa człowieka w tym prawo do sprawiedliwych, godziwych, niskich podatków , były przestrzegane a nie stawiać zadania społeczeństwu . Jak to robili komuniści i faszyści .
 
Tuskowi coś się pomieszało od kiedy nazwano go Mojżeszem , Dotkniętym Geniuszem przez Boga. Od kiedy to rząd demokratycznego kraju stawia zadania obywatelom . W demokratycznym kraju to obywatele stawiają zadania rządowi.
 
Oligarchia , z jej widocznym znakiem jakim jest Tusk zaczyna oficjalnie , traktować Polskę jako swoja własność, a obywateli jak państwowych chłopów pańszczyźnianych , co najlepiej ujawnia ten interesujący fragment
 
Niby tak mało , a jednak tak dużo w jednym zdaniu można powiedzieć. Tusk w tym jednym zdaniu określił fundamenty „ustrojowe” państwa, swoją Polski wizje polityczną .
 
Całość wysiłku intelektualnego Tuska zawartego w Trzeciej Fali można spłętować słowami Balcerowicza . Balcerowicz „.. przejaw "nędzy intelektualnej i moralnej”..." ..(źródło)
 
 
Marek Mojsiewicz

 
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale