Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2165k odsłon
1501 odsłon

Raport The Economist. Rządy Tuska „demokracją wadliwą „

Wykop Skomentuj8

 

Raport The Economist. Rządy Tuska „demokracja wadliwą „
 
Zaczęło się od wcale nie odkrywczych słów Rydzyka o stosowanej prze rząd dyskryminacji oraz o panującym w Polsce totalitaryzmie. Tu chciałbym przypomnieć, że system panujacy w Polsc epod rządami Platformy zwany jest miękkim totaliaryzm . Ten sam The Economist ukuł termin putynizacja na określenie tego typu przemian.
 
Tusk jak członek władz każdego z zamordystycznych systemów , jak chociażby Rosja Putina za wszelką cenę nie chce dopuścić do tego aby stłamszona opozycja zaczęła się za granicą domagać przestrzegana praw człowieka oraz zapewnienia minimum , elementarnej demokracji . Tusk swoją reakcją wykreował Rydzyka na odważnego obrońce praw człowieka i demokracji . Pierwszego polskiego dysydenta III RP , który publicznie zwrócił się do Zachodu o pomoc w ratowaniu wolności słowa i swobód obywatelskich zagrożonych przez rząd Tuska.
 
Jeszcze dalej poszli pisowcy Ziobro i Wojciechowski. Domagają się debaty w Parlamencie Europejskim nad „ stanem demokracji w Polsce „ I tutaj pozwolę sobie przytoczyć argumentacje Ziobry
 
dziennik.pl „W Parlamencie Europejskim powinna toczyć się debata na temat stanu demokracji w Polsce - uważają europosłowie PiS. Zbigniew Ziobro poinformował w sobotę, że wystosowano list do szefów frakcji w PE, aby zajęli stanowisko w tej sprawie. „...”Ziobro przyniósł na konferencję fragment raportu tygodnika "The Economist", który umieścił Polskę na 48 miejscu w rankingu państw pod względem rozwoju demokracji.- Polska w tymże indeksie niestety została zaliczona nie tyle do demokracji, co do wadliwych demokracji. (...) Ziobro „Co więcej, pan premier Donald Tusk powinien się dowiedzieć, że pod jego rządami Polskę w tymże raporcie prześcignęły, jeżeli chodzi o realizację zasad niezbędnych żeby uznać system za demokratyczny, takie państwa jak: Timor Wschodni, Jamajka, Trynidad i Tobago czy Botswana.” ( źródło)
 
Jak mówią kibice .” Cała Europa z was się śmieje , gdzie są drogi , gdzie koleje” . Tusk być może doszedł do wniosku ,że Polakom nie są potrzebne autostrady, ale również że nie jest im potrzebna demokracja, czy wolność słowa. Prawdopodobnie za to powstaną ,niezbędne dla utrwalania władzy liczne zamknięte zakłady psychiatryczne dla obywateli o charakterystyce politycznej Kaczyńskiego.
 
Ważne jest to że jeśli pomysł się uda to w Parlamencie Europejskim będzie się dyskutowało o wysyłaniu lidera opozycji na przymusowe badania psychiatryczne przez polskiego sędziego , czy o wyroku 10 miesięcy więzienia dla nastolatka za hasło „ jeba...ć rząd” napisane na murze . Może to powstrzyma totalitaryzację Polski.
 
Demokracja wadliwa. To nowe określenie na system władzy Tuska. Określenie system wodzowsko oligarchiczny wymyśli Śpiewak , demokracja fasadowa Staniszkis, demokracja ograniczona Fedyszak Radziejowska. Do wyboru , do koloru .
 
Terlecki jest autorem jednego z ciekawszych opisów demokracji Tuska „ Czy na naszych oczach i częściowo za naszym przyzwoleniem nie dokonuje się zamach na naszą wolność?”…” Popularne stacje są tubą rządzącej partii i nawet nie próbują pozorować politycznego obiektywizmu.”…” Pozwalamy się zastraszyć, zakrzyczeć, otumanić przez politycznych spryciarzy, którzy w imię rzekomej apolityczności usiłują zaprowadzić dominację jednej ideologii i jednej partii. To oni w telewizji, w prasie, a często także przy innych okazjach załamują ręce nad politycznymi "kłótniami", polityczną "agresją", zbędnymi "podziałami". W rzeczywistości brak sporu ma oznaczać przyjęcie jednego punktu widzenia, a rezygnacja z "kłótni" - podporządkowanie się dyktaturze politycznej propagandy.” ( więcej)
 
Czy rzeczywiście Pacanów, tam gdzie zmierzał Koziołek Matołek będzie stolicą polskiej prezydencji w Unii. Na pewno jednak to tam , w Pacanowie powinno powstać muzeum osiągnięć Tuska i jego towarzyszy . W godnym tych osiągnięć miejscu .Obok muzeum Koziołka Matołka.
 
Marek Mojsiewicz.
 
Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale