Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2203k odsłony
  1757   0

Roman Kluska. Od 1995 roku odbudowują system totalitarny

Roman Kluska. Od 1995 roku odbudowują system totalitarny
 
Wywiad Romana Kluski w Naszym Dzienniku „ Demokracja totalitarna „ z podtytułem „Biurokracja to w dużej części polska specjalność
 
Gorąco polecam ten wywiad przeprowadzony z Romanem Kluską przez Mariusza Bobera . Jest to faktycznie akt oskarżenia przeciwko etatystycznej, antypolskiej, odbudowującej totalitaryzm III RP . Zanim przejdę do podkreślenia kilku niesłychanie interesujących myśli Kluski chciałbym zwrócić uwagę na odwoływanie się coraz częstsze przez zwolenników walki o Polskę wolną , demokratyczną do myśli wybitnego polskiego intelektualisty , człowieka walczącego całe życie z totalitaryzmem,walczącym przeciwko zniewoleniu , upodlenia człowieka, pozbawiającym go praw obywatela i wolności przysługujących istocie ludzkiej . Chodzi o myśli Wojtyły . Kluska „ Tymczasem, jak wskazał jużOjciec Święty Jan Paweł II,jeśli państwo chce wszystko uregulować, tak jak to robi w ciągu ostatnich 20 lat, wchodząc niemal w rolę Pana Boga, to niedługo pod piękną nazwą "demokracja" powstanie nowy totalitaryzm” ( źródło )
 
Może dlatego najwybitniejszy polski budowniczy totalitaryzmu Tusk mówił bez ładu i składu , niedorzecznie ze nie będzie klękał przed księżmi . Może chodziło mu nie o jakichś tam księży , ale o tego jednego szczególnego księdza, którego myśl , nauczanie społeczne , podkreślanie prawa człowieka do wolności politycznej i ekonomicznej stoi na drodze do odbudowy etatystycznego biurokratycznego państwa totalitarnego . III RP , w której ni e tylko eksploatuje się ekonomicznie Polaków , ale dodatkowo zmusza się ich do ukorzenia się , do tuskowego klękania przed złotym cielcem tejże III RP „Kultem Bolka „
 
Przemyślenia Kluski w Naszym Dzienniku „Między innymi dlatego, że rolnicy są dzisiaj ostatnimi w miarę wolnymi ludźmi. Tylko rolnik nie może być obecnie zniszczony przez urząd skarbowy, tak jak każdy inny przedsiębiorca „..”Chodzi o to, żeby także rolników wciągnąć do aparatu podatkowego zniewolenia urzędniczego. Bowiem kwestia płacenia podatku dochodowego w dużej mierze zależy od widzimisię urzędników. „...Żadna z rządzących przez ostatnie 20 lat ekip w Polsce nie była w stanie zahamować procesu tworzenia totalitarnego państwa”...”- Wolny rynek budowaliśmy tylko na początku lat 90., mniej więcej do 1995 roku.Od tamtego czasu w Polsce zaczął się odbudowywać system totalitarny.” ….”. - Jednak istota proponowanych przeze mnie zmian polegała na tym, że obywatel dostawał te same prawa co urzędnik. Z mojego pomysłu politycy i urzędnicy zostawili samą nazwę, która bez spełnienia istoty niewiele daje. Dotyczy to także przepisów o odpowiedzialności urzędników za błędne decyzje „...”Ale firma, która chce działać uczciwie, w warunkach spętanej biurokracją gospodarki nie radzi sobie dobrze. Dlatego przed Optimusem nie było świetlanej przyszłościw coraz bardziej biurokratyzującej się gospodarce. „....”Sukces zaczął stawać się zależny nie od solidnej pracy, ale od relacji z władzą, która udziela zezwoleń, koncesji, itp. Tymczasem, jak wskazał jużOjciec Święty Jan Paweł II, jeśli państwo chce wszystko uregulować, tak jak to robi w ciągu ostatnich 20 lat, wchodząc niemal w rolę Pana Boga, to niedługo pod piękną nazwą "demokracja" powstanie nowy totalitaryzm „....”Ale są w Europie kraje, które zrywają z taką polityką: m.in.Wielka Brytania i Węgry. To one mają szansę być wprzyszłości przykładami zdrowej gospodarki. Inne idą w kierunku Grecji i Hiszpanii. „....”Ważne, by postawiły tak jak Wielka Brytania i Węgry na ograniczenie kosztów państwa, by unieważniły nikomu niepotrzebne regulacje. ” ( źródło)
 
Polecam klikniecie na link i zaznajomienie się całym tekstem. W zasadzie Kluska przedstawił pełny obraz panującego, osiągającego coraz bardziej totalitarne formy tuskizmu ekonomicznego.
 
W ramach komentarza zwracam uwagę, że opodatkowanie oraz samowola i bezkarność urzędników skarbowych w stosunku do Polaków osiągnęła poziom totalitaryzmu .
 
Nie będzie wolnej Polski , ani wolnych Polaków bez niskich podatków. Godząc się bez walki na drakońskie podcinające biologiczną egzystencje narodu podatki sami stawiamy się w roli niewolników we własnym kraju. Totalitarna biurokracja , urzędnicy mogą bezkarnie zniszczyć człowieka, zniszczyć cały dorobek jego życia. Najlepszym przykładem jest właśnie Kluska. Zniszczono nie tylko Kluskę , ale również cała nowoczesną rozwijająca się gałąź przemysłu polskiego. Przemysł komputerowy. Bezkarnie. Tak jak to się robi w systemach totalitarnych .
 
Cała nadzieja w Orbanie , węgierskim mężu stanu , wielkim przyjacielu Polaków . Admiratorze Wojtyły i Solidarności . Do jego faktycznie lekceważącego Tuska przemówienia będę chciał jeszcze wrócić. Jego reformy ,jeśli nie uda się ich storpedować Niemcom, mogą jak „zaraza” wolności roznieść się po całej Europie Środkowej .
 
Kluska zwrócił uwagę na wyciąganie przez tuskizm , polską odmiana rosyjskiego putynizmu swoich brunatnych pazurów w stronę polskich rolników. Ekonomiści przewidują ,że po obłożeniu ich drakońskimi podatkami co spowoduje fatyczne wywłaszczenie , zostaną skierowani do fabryk w miastach jako tanią siłę roboczą. Poddana totalitarnemu wyzyskowi III RP .
 
Jeszcze raz pozwolę sobie powiedzieć. Bez niskich podatków nie ma Wolnej Polski .
 
Marek Mojsiewicz
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale