Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2181k odsłon
  2029   0

Amerykanie zajmą Księżyc ? Tuskizm drogą ku Trzeciemu Światu .

Amerykanie zajmą Księżyc ? Tuskizm drogą ku Trzeciemu Światu .
 
W ostatnim numerze Focus opublikowano mini raport na temat takich zagadnień jak praw własności w kosmosie do księżyca, asteroid , punktów przestrzeni kosmicznej , perspektyw budowy kopalni na Księżycu , asteroidach , oraz o wpływie jakie ogromne złoża się tam znajdujące będą miały na gospodarkę ziemska .
 
Pamiętam jak Chińczycy na wiele lat przed wysłaniem pierwszego tajkonauty , bo tak nazywa się w prasie chińskich kosmonautów zadeklarowały ,że przygotowują się do budowy bazy kosmicznej na Księżycu . Ni z gruszki ni z pietruszki . Nie mając nawet teraz a co dopiero wtedy środków technicznych . Faktycznie była to deklaracja chińskich roszczeń do udziału we własności Księżyca . Demonstracja ,że Chiny nie uznają wypowiedzenia Konwencji Kosmicznej z 1967 roku „ Outer Space Treaty „ , która wykluczała aneksję ciał kosmicznych lub ich części przez państwa A podpisanego przez 98 państw w tym przez dwa ówczesne państwa kosmiczne USA i ZSRR . Chiny zabezpieczyły się również przed innym doniosłym faktem związanym z ekspansją kolonialna państw kosmicznych . Mianowicie z porażką zawarcia Paktu Księżycowego w 1997 roku ,Moon Treaty . Żaden z państw kosmicznych , czyli zdolnych wysyłać człowieka w kosmos lub to planujących go nie podpisało . Do państw kosmicznych należały wtedy USA, Rosja, Japonia ,Indie, Chiny , Wielka Brytania oraz …. Unia Europejska.
 
Unia Europejska nie podpisała tego traktatu ze względu na interes Niemiec , które w swoich planach kontroli energetycznej Unii zakładają zawłaszczenie części Księżyca. Piotr Jędroszczyk tak pisał dwa lata temu w Rzeczpospolitej w artykule „Niemcy chcą na Ksieżyc „ Kosmiczne plany Berlina. Dotarcie niemieckiej misji na Księżyc w 2015 roku ma podnieść prestiż kraju jako potęgi technologicznej” …..- Sądząc po wyrazie twarzy ministrów po prezentacji mojego projektu, spotkał się on z wielkim zainteresowaniem – mówił wczoraj Peter Hintze. Jego zdaniem, aby z realizować ten projekt,Niemcy nie potrzebują wsparcia Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) ani współpracy z innymi krajami. Dlaczego?
  • Dysponujemy odpowiednią technologią, aby zrealizować nasze zamiary samodzielnie. Nie potrzebujemy pomocy innych krajów – tłumaczył Hintze. Dopiero gdyby się okazało, że w budżecie nie znajdzie się 1,5 miliarda na ten projekt,Niemcy byliby gotowi zaoferować współpracę Francji albo Stanom Zjednoczonym. „ ….. Opowiada się za rozwojem badań Księżyca w ramach współpracy międzynarodowej. Niemieckie lobby kosmiczne nie chce jednak o tym słyszeć.Liczy też na przyszłe korzyści w postaci ustalenia miejsc występowania na Księżycu rzadkiego izotopu helu 3. Mógłby być on używany do celów energetycznych, gdyż umożliwia dokonanie tzw. czystej fuzji jądrowej.” ( więcej)
 
Proszę zwrócić uwagę na działania Niemiec na szkodę Unii Europejskiej poprzez niszczenie wspólnego projektu europejskiego a mianowicie Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA działania Niemiec . Między bajki należy włożyć deklaracje współpracy z USA ,czy z Francją .jest rzeczą oczywistą ,że partnerem kosmicznym Niemiec będzie Rosja .
 
Dlaczego Niemcy chcą doprowadzić do atrofii ESA „Trzy lata temu podpisano umowę która tworzy konsorcjum niemieckich firm mających za cel stworzenie i wykorzystanie na wielka skale elektrowni słonecznych na Saharze. Do konsorcjum Niemcy dokooptowali kilka firm zachodnich .O skali przedsięwzięcia nich świadczy fakt ze Niemcy planują zaspakajać15 procent  całkowitego zapotrzebowani całej Unii Europejskiej na energie. Zbudowanie North Streamu faktycznie uzależni od dobrej woli tandemu Rosja  Niemcy cala Europe wschodnia. Do tego prawo do wyłącznych dostaw Helu 3 do elektrowni termojądrowych Unii Europejskiej pozwoli Niemcom kontrolować faktycznie energetykę Europy. Niemcy nie budują elektrowni jądrowych. W tej chwili na południu Francji  jest budowana i kosztem ponad 10 miliardów euro pierwsza eksperymentalna elektrownia termojądrowa. Jeśli budowa zakończy się sukcesem , zakończy się również era elektrowni jądrowych, w tym załamana zostanie energetyka Francji, gdyż na pewno kontrolowane przez Niemcy  władze Unii Europejskiej nakażą likwidacje zarówno elektrowni węglowych, mazutowych, jak również jądrowych
 
Grafik , trochę teraz zmodyfikowany ekspansji w Kosmos potęg kosmicznych „Powrotu na Ksiezyc dokonaja prawdopodobni jako pierwsi Chinczycy w 2018 roku. W grudniu tego roku/ 2009 /  we współpracy z Rosja wysla robota , który będzie badal Marsa . W 2010 Chinczycy wystrzela pierwszy modul chinskiej stacji kosmicznej.2012 rok Chinczycy wysla zrobotyzowany wehikul na Ksiezyc, który ma przetestowac „drogi” oraz funkcjonowanie pojazdow dla celow przyszlej misji zalogowej.2017 rok Chinczycy wysyłają zrobotyzowany ladownik, który powroci na Ziemie z probkami gleby księżycowej 2018 -2020 Chinczycy wysyłają misje zalogowa na Ksiezyc. 2024 Chiczycy buduja baze , która bedzie permanentnie zamieszkana .2035 Chinczycy laduja na Marsie..
Amerykański program 2009 Obama nakazuje przeanalizowanie planów lotów załogowych. W 2010 wycofanie   z użytku wahadłowców. 2012 statek kosmiczny Orion dokonuje bezzałogowych lotów próbnych.2014 Pierwsze załogowe loty Oriona.2018 bezzałogowy Orion na orbicie Księżyca.2019 Amerykanie lądują na Księżycu .2030 Amerykanie lądują na Asteroidzie .2037 Amerykanie laduja na Marsie. O opóźnieniu Europy niech świadczą plany budowy załogowych pojazdów kosmicznych na rok 2020. Europa zostanie wyprzedzona nawet przez Indie, które planują pierwsze loty załogowe na 2015 rok. O Rosji już nie wspominając .Japończycy chcą wysłać ludzi na Księżyc w 2025 roku a w 2030 roku zbudować stała bazę kosmiczną ( więcej)  
 
Amerykanie ostatnio zmodyfikowali swoje plany. Zamiast wyprawy na Marsa skoncentrowały się na asteroidach , które będą gigantycznym źródłem surowców , pozwalającym faktycznie kontrolować cały ziemski rynek surowców . Dla przykładu asteroida typu M , niklowo żelazowa o nazwie (6178) 1986 DA wielkości o 2.3 kilometra zawiera 10 tysięcy ton złota, 100 tysięcy ton platyny , 10 miliardów ton żelaza i miliard ton niklu .
 
Amerykanie jak zwykle przechytrzyli innych . Wsparli kosmiczny przemysł prywatny finansując badania i rozwój prywatnych rakiet przy pomocy których będzie ekonomicznie eksploatowan przestrzeń okołoziemska i Księżyc. Rząd amerykański zaś zabezpieczy zaś militarnie ekonomiczne interesy firm amerykańskich w Kosmosie . Armia amerykańska posiada już militarnego drona , czyli pojazd bezzałogowy kosmicznego zdolnego do akcji w okołoziemskiej przestrzeni kosmicznej. Co więcej USA rozpoczęły program budowy zaawansowanego pojazdu kosmicznego zdolnego przebywać w otwartej przestrzeni kosmicznej do 23 dni . Dzięki temu będą mogły w stanie dokonać aneksji zawierających gigantyczne złoża asteroidów . Być może USA ustanowią arbitralnie nowe prawo kosmiczne , w tym prawo własności . Na przykład właścicielem asteroidy zostanie to państwo , które statki kosmiczne pierwsze do takiej asteroidy dotrą .
Już w tej chwili amerykańscy przedsiębiorcy planują założenie kopalni lodu na Księżycu , celem uzyskania z niego paliwa rakietowego , wodoru i tlenu oraz założenia prywatnej stacji paliwowej na orbicie Ziemi , z której będa mogły korzystać odpłatnie inni .
 
Amerykański przemysł oraz naukowcy i a jakże prawnicy oczekują , już w nadchodzącej prezydenckiej kampanii prezydenckiej w USA problem praw własności w kosmosie będzie jednym z istotniejszych zagadnień , nad którym będą musieli pochylić się kandydaci na ten najpotężniejszy urząd na kuli ziemskiej . Więcej można si e dowiedzieć ze strony Międzynarodowego Instytutu Prawa Kosmicznego ( International Institute of Space Law )
 
Po tym wstępie , którym dotknąłem jedynie czubka góry lodowej tego zagadnienia chciałbym wrócić do tuskizmu jako swoistej filozofii rządzenia i patrzenia w przyszłość jako o najlepszej drodze na doprowadzenie Polski do statusu jednego z krajów Trzeciego Świata .
 
Zorientowałem się że Tusk i Platforma kwalifikują się jedynie do rządzenia w jakimś skansenie lub rezerwacie po uwadze Kidawy Błońskiej po debacie prezydenckiej Komorowskiego z Kaczyńskim. Na pytanie dlaczego akurat taką , a nie inna tematykę wybrali odpowiedziała. „A co mieli rozmawiać o lotach na Księżyc ? „
 
Właśnie tak , jeśli Niemcy uzyskają monopol na przyszłe dostawy do Unii zarówno Helu 3 jak i strategicznych surowców to nasz rola jako energetycznej koloni pogłębi się, Polska będzie eksploatowani ekonomicznie dzięki monopolistycznemu haraczowi energetycznemu i surowcowemu .Dzięki czemu polski majątek i owoce pracy Polaków popłyną rzeką w stronę Berlina i Moskwy.
 
Jutro dokończę notkę .Postaram się w tym dokończeniu pokazać jakie strategiczne zagrożenia dla Polski niesie za sobą prymitywizm umysłowy oraz podłej jakości horyzonty intelektualne rządzących Polską tuskistowców .
 
Marek Mojsiewicz
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale