Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2163k odsłony
1279 odsłon

Duda się sprostytuował ? Poniżające robotników obchody .

Wykop Skomentuj5

Duda się sprostytuował ? Poniżające robotników obchody .
 
 
 
Wyborcza „We wtorek na prezydium Komisji Krajowej gościł były prezydent i pierwszy przewodniczący ''S'' Lech Wałęsa. Podczas spotkania został zaproszony na obchody Sierpnia '80.
Szef NSZZ ''Solidarność'' Piotr Duda poinformował, że związek wysłał zaproszenia także do prezydenta RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz byłych liderów związku. ''Solidarność przyjęła w tym roku zasadę: z uwagi na kampanię wyborczą nie zapraszamy szefów partii politycznych, tylko najwyższych urzędników. Dlatego m.in. zaproszenie dla Donalda Tuska i jego brak w przypadku wicepremiera Waldemara Pawlaka czy Jarosława Kaczyńskiego.”....( źródło )
 
Polskie Radio „ Komisja zakładowa "S" Stoczni Gdańsk zaprosiła na obchody 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych do Gdańska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „...”"Jarosław Kaczyński zawsze był z nami"- Nikt nie może nam narzucać, także Piotr Duda (przewodniczący Solidarności) kogo zaprosimy na obchody. Zapraszamy na rocznicę wszystkich naszych przyjaciół, a takim przyjacielem jest Jarosław Kaczyński, który zawsze był z nami, ze stocznią i Solidarnością - powiedział wiceszef stoczniowej "S" Karol Guzikiewicz.” ...( źródło )
 
Albo Duda to zwykły gówniarz polityczny, chłopek roztropek , którym byle kto może manipulować ,albo zwykły zdrajca , który zdradził robotników i ideały Solidarności .
 
Totalitarny kult „ Bolka”, , którego publiczne wyznawaniem jest symbolem, kultem politycznym III RP , wzorowanym na komunistycznym publicznym wyznawaniu idei Lenina jest symbolem upodlenia Polaków, wyrzeczenia się tradycyjnych wartości .
 
Przyłączenie się Dudy do wyznawców kultu Bolka jest żenujące . Gdyby spełnił się scenariusz Dudy ,że na obchodach zrywu robotniczego brylowaliby Tusk, Komorowski i Schetyna , ludzie którzy na tych obchodach będą wpychali robotnikom „Bolka „ do gardeł , to obchody przeistoczą się w sabat, orgię polityczną Platformy .
 
Orgia , na której kapłani politycznej poprawności, niszczącej polskie rodziny , na której reprezentanci i obrońcy oligarchii niszczącej drakońskim podatkami Polaków wystąpią w orwellowskiej parodii .Tak , Duda chce sprofanować ideały Solidarności i przemienić obchody w żenującą parodię.
 
Zryw Solidarności to by zryw polityczny całego społeczeństwa polskiego ,zryw o prawa polityczne dla Polaków, prawa człowieka , o wolność , o przywrócenie suwerenności Polsce , bunt przeciw zniewoleniu .
 
Nie zaproszenie Kaczyńskiego, który symbolizuje walkę o podmiotowość Polski i polskiego społeczeństwa przez Dudę to symbol zaprzaństwa . Głupoty , bo teraz są dwa scenariusze dla Solidarności. Albo Solidarność zakończy karierę „polityczną „ Dudy ,albo rozpocznie się proces gnicia Solidarności .
 
Przypomnę co napisał Rokita o Tusku ,o jego prowokacji w stosunku do Solidarności , w stosunku do polskich robotników na ostatnim zjeździe Solidarności
 
Rokita „Polityka nie uznaje tolerancji „ „Polityczny spryt sięgnął tak daleko, że używana publicznie retoryka pochwały dla tolerancji formułowana jest tak, aby przeciwnikowi przypisać nieprzezwyciężalne namiętności szału, wściekłości i gniewu. Pośród niezliczonych świadectw takiego używania retoryki tolerancji, a nawet przyjaźni ostatnim była mowa premiera podczas rocznicowego zjazdu „Solidarności”. Jej centralną tezą było napiętnowanie nienawiści – nieobecnej ponoć w trakcie Wielkiego Sierpnia – jawnie przypisywanej teraz opozycyjnemu w przewadze audytorium.
Z perspektywy racjonalnej technologii władzy użyto tutaj techniki pobudzania wrogich namiętności audytorium względem mówcy i jego politycznego obozu tak, aby rocznicowo odświętny uśmiech sali został zasłonięty grymasem jej narastającej złości, a teza postawiona przez mówcę znalazła natychmiastowe potwierdzenie. Można powiedzieć, że o ile polityczny zelotyzm obozu Jarosława Kaczyńskiego jest łatwy do pobudzenia i reaktywny, o tyle w obozie Donalda Tuska jest on aktywistyczny, czynny i bardziej wyrafinowany. Zwłaszcza dlatego, że potrafi także przywdziewać kostium tolerancji. „…”Do zdobycia i zachowania władzy potrzebne są posłuszne zastępy dworzan i żołnierzy, a podstęp i spryt są cenione tu znacznie bardziej niźli wiedza albo honor „.... (więcej )
 
I co napisał Krasnodębski o Komorowskim w swoim artykule pod tytułem „ Ochroniarz establismentowej biurokracji „Ta prezydentura dopisuje więc kolejny rozdział do historii zaprzaństwa w Polsce „...”Ale w interesie Komorowskiego leży właśnie to, by w mediach publicznych zostały utrzymanewpływy jego ludzi oraz lewicy. Tak naprawdę jest to spór "domowy",bo PO jest w gruncie rzeczy również partią lewicową „...”On miałpowiązania z Unią Wolności i był przez długi czas właśnie urzędnikiem, głównie w Ministerstwie Obrony Narodowej.Nigdy nie był takim liberałem, który stawia na pobudzanie gospodarki i ograniczanie biurokracji. Te decyzje pokazują właśniezachowawczy charakter prezydentury Komorowskiego. Dlatego nawetnie wspomina on o jakichś reformach, potrzebnych Polsce zmianach itp. Nie ma też nic ważnego dopowiedzenia o problemach świata czy Europy.Dba głównie o ochronę interesu biurokratyczno-wojskowego establishmentu. „.....”W ten sposób ludzie dawnej opozycji pod płaszczykiem swoich zasług tworzą nową oligarchię w państwie? „...”Ta prezydentura dopisuje więc kolejny rozdział do historii zaprzaństwa w Polsce? „....”Według mnie, podobnie wygląda prezydentura Komorowskiego:nastawiona na sprawowanie władzy, zachowanie status quo, cynizm i kompletny brak dbałości o dobro Rzeczypospolitej, a zamiast tego dbanie jedynie o interesy elity rządzącej. Charakteryzuje go teżnielotność umysłowa, która jest dominującym rysem tej prezydentury. Widać to zwłaszcza w zestawieniu z poprzednim prezydentemLechem Kaczyńskim, który był wybitnym intelektualistą, choć mało medialnym. Komorowski jest prezydentem, który nie jest w stanie wygłosić nawet jednego przemówienia, które warto zapamiętać. „..( więcej)
 
Robotnicy będą fetować tych, co chcą ich zamienić w ekonomicznych niewolników III RP ,a ich rodziny w rozbity lumpenproletariat
Ku przestrodze przytoczę Dudzie pewny starą myśl .
 
Kiedy kobieta staje się prostytutką ?
Kiedy pierwszy raz bierze za to pieniądze .
Kiedy mężczyzna staje się prostytutką ?
Kiedy pierwszy raz sprzedaje swoje ideały.
 
Marek Mojsiewicz

 
 
Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale