Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  2080   0

Niesiołowski porównał PiS do Targowicy

Niesiołowski porównał PiS do Targowicy .
 
Niesiołowski „"Targowica" dziś to nie narodowa zdrada, ale obrona zacofanego systemu politycznego, sprzeciw wobec reform i modernizacji, to wreszcie wykorzystywanie Kościoła i chrześcijaństwa do walki politycznej w obronie rzekomo zagrożonych wolności obywatelskich i praw jednostki. To żądza władzy bez względu na cenę, jaką musi za to zapłacić Polska. Manifesty wydawane przez zwolenników Targowicy pełne były patriotycznych haseł, odwołań do religii, tradycji, moralności i dobra Ojczyzny. „...”Cenę polsko-polskiej wojny rozpętanej i prowadzonej przez PiS, a także w znacznym stopniu osobiście przez Jarosława Kaczyńskiego płaci Polska”....(źródło)
 
Bardzo dobrze ,że Niesiołowski poruszył termin Targowicy . Zacznijmy od obrony zacofanego systemu politycznego . Oto słowa Kukiza „Ufałem tej partii, afirmowałem ją bo zebrała 700 tys. podpisów w sprawie referendum dotyczącym jednomandatowych okręgów wyborczych. Platforma oszukała ludzi. Lista z podpisami została zniszczona po objęciu przez PO władzy”..( więcej) .
 
Panie Niesiołowski jak to jest z tym oszustwem Platformy i Tuska . Reforma ustroju ,podpisy za JOW , a potem na wszelki wypadek, aby zakonserwować zacofany system polityczny niszczenie dokumentów. PiS przynajmniej chce rozdziału władzy wykonawczej i ustawodawczej i wprowadzenia ustroju prezydenckiego . A co robi Tusk i Platforma w tej sprawie . Jaki ma pomysł Platforma i Tusk w tej materii „Propozycje Tuska „Zniesienie powszechnych wyborów prezydenckich i zabranie głowie państwa prawa weta, zmniejszenie obu izb parlamentu, ordynacja mieszana w wyborach do Sejmu i okręgi jednomandatowe w wyborach do Senatu - to propozycje "korekty ustrojowej" przedstawionej przez premiera Donalda Tuska.”… Zmiany zaproponowane przez premiera mają dać większe uprawnienia szefowi rządu i jasno określić kompetencje jego i prezydenta. Prezydent miałby być wybierany przez Zgromadzenie Narodowe i miałby bardzo okrojone kompetencje - np. nie miałby prawa weta „....( więcej )
 
Może chodzenie na pasku państw ościennych za Wikpedią „ Konfederacja targowickakonfederacja generalna koronna zawiązana wiosną 1792 w Targowicy przez przywódców magnackiego obozu republikanów w celu przywrócenia starego ustroju Rzeczypospolitej, pod hasłami obrony zagrożonej wolności przeciwko reformom„....”W rzeczywistości spisek został zawiązany 27 kwietnia 1792 w Petersburgu, pod patronatem cesarzowej Katarzyny II, która od 1768 r. występowała jako gwarantka ustroju Rzeczypospolitej. Sam tekst aktu konfederacji zredagował generał rosyjski Wasilij Stiepanowicz Popow, szef kancelarii księcia Grigorija Potiomkina. „ ..(źródło)
 
Kto jest partią „Bolka” , kto chroni esbekow i donosicieli pracujących dla protektoratu , dla dyktatury PRL , i dla Rosji. Kto wysługuje się Niemcom i Rosji. Przecież nie PiS i nie Kaczyński. To o zwalczanym przez siebie Kaczyńskim , a nie o Tusku Merkel powiedział patriota.
 
Ziemkiewicz „Pozostaje PO, partia koryta, oraz PiS, partia moralnego sprzeciwu. Pierwsza obsługuje wspomniane już na wstępie złudzenie, że można żyć bez polityki. Boiska przy szkołach, ciepła woda w kranie, rolowanie długów i ogólnie pojmowana nowoczesność. „Postęp, proszę pana”, mówiąc Mrożkiem. „Jaki postęp? Postępowy. Do przodu”. Pytany, o co mu właściwie chodzi, Tusk może tylko wskazać na Angelę Merkel i europejski pejzaż za jej plecami i zabełkotać coś o normalności. „ ..(więcej
 
Śpiewak „W pewnym sensie Platforma Obywatelska jest prywatną partią Donalda Tuska. On jest jej głównym założycielem, nadał jej charakter. On nią kieruje i on zorganizował taką strukturę dowodzenia, w której wszystkie kluczowe decyzje są podejmowane z jego udziałem. Jego pozycja jest nieporównywalna z nikim innym w Platformie.” ….(
 
I chyba najlepsza diagnoza Śpiewaka na temat zacofanego, zaciekle bronionego przez Tuska i Platformę systemu politycznego „Nigdy nie wiadomo, kiedy nawet najbliższy partner stanie się największym konkurentem, więc Tusk odsunął nawet Grzegorza Schetynę. Świadczy to o tym, żeDonald Tusk chce przede wszystkim władzy dla siebie. I chce, żeby był znak równości między nim a Platformą.”… Od lat następujeproces oligarchizacji polityki. Trudno wyobrazić sobie PiS bez Kaczyńskiego, Samoobronę bez Leppera czy LPR bez Giertycha. SLD nie istnieje, bo nie ma swojego Kaczyńskiego czy Tuska. Takimodel polityki oligarchiczno-wodzowski wytworzył się w Polsce. Tak jak za komunizmu polityka jest robiona przezbardzo wąskie grupy przywódcze, reszta może korzystać z tego, że ich ugrupowanie jest przy władzy, ale de facto nie ma większego wpływu na strategię władzy. Innymi słowy oznacza to, żeparlament jest całkowicie partyjny.” ...”Cała funkcja parlamentu deliberowania, zastanawiania się nad pomysłami i dochodzenia do konkretnych rozwiązań została sprowadzona do jałowych politycznych pyskówek.Rola parlamentu zostaje zmarginalizowana, awładza przenosi się do jakiegoś ośrodka przyrządowego.Nie do rządu?
Nie do Rady Ministrów.
To raczej krąg osób skupionych wokół premiera, który podejmuje główne decyzje strategiczne, a ministrowie je wykonują.”…Uważam, że istotą konstytucji jest zasada równowagi władz, bo władze muszą się kontrolować, musi być jakiś mechanizm, który nie pozwoli, że władza się wyrodzi i stanie się niebezpieczna. W wypadku tych propozycji istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak może się stać.Zakładają one, że partia większościowa ma wszystko: prezydenta, rząd i parlament. I nie ma żadnej instytucji, która może ją kontrolować i hamować „..( więcej)
 
 
Tak , Niesiołowski ma rację. Istnieje w Polsce problem Targowicy. Targowicy, która zagraża Polsce. Istnieje problem Platformy .
 
Marek Mojsiewicz
 
 
Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale