Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  157   0

Historia Declana Ganleya i ogolnoeuropejskiej parti Libertas

Declan James Ganley urodzil się 23 lipca 1968 roku w Watford w Wielkiej Brytani. Jest irlandzkim biznesmenem i działaczem politycznym. Majac rodzico Irlandczykow posiada prawo do irlalndzkiego i brytyjskie obywatelstwa.  Kwestia  obywatelstwa  Ganleya zaistniala w czasie goracej dyskusji w RTE Radio 1 w czasie audycji News AT One pomiedzy Ganleyem a irlandzkim Ministrem do Spraw Europejskich Dick Roche  w dniu 18 wrzesnia 2008 roku.Roche zarzudicl mu ze lubi zasłaniać się flaga irlandzka w sytuacjach takich jak ta / referendum irlandzkie/. Zas w roku 2006 Ganley oświadczył ze ma narodowość brytyjska/ czy cos takiego w ogole istnieje ? /  na formularzu rejestracyjnym firmy. Na co co Ganley odpowiedzial ze Irish Times , w którym ukazala się  informacja o jego narodowości jako brytyjskiej zrobil blad przy wprowadzaniu informacji do komputera.Komentując ta kontrowersyjna sprawe Ganley powiedział ze nie posiada paszportu brytyjskiego. Jestem Irlandczykiem i jestem oburzony na każdego , kto ro neguje. Ganley zamieszkal w County Galway  w Irlandii w wieku 13 lat , a dzisiaj mieszka w  w Abbeyknockmoy, miejscowości w tym samym hrabstwie.

Ganley jest obecnie dyrektorem i szefem Rivada Network , dostawca dla armii  amerykańskiej  wyspecjalizowanym w wojskowych systemach telekomunikacyjnych.. W przeszłości był związany z biznesowym przedsięwzięciem handlu rosyjskim aluminium i lotweskim drewnem. We wczesnych latach 90 tych Ganley stworzyl Kipelova Forestry Enterprises , które stalo się jedna z największych firm w branzy lesnej w Rosji Ganley sprzedal ta firme w 1997 roku za bliżej nie sprecyzowana sume W 1996 roku jego firma Ganley International utworzyla Anglo Adiatric Investment Fund , który utworzyl Albanski fundusz majacy skupowac i sprzedawac albańskie bony  prywatyzacyjne.. Po powrocie do Irlandi Ganley zostal wlasciicelem wysoko wyspecjalizowanej stronie internetowej poswieconej biżuterii , Adonis .com , która upadla po upadku calego sektora  technologicznego. W 2006 roku w wywiad w magazynie NSBC European Business   oszacowal wartość jego fortuny na 300 milonow funtow / około 15. Miliard azlotych/ .
Galeny napisal znaczący artykul do US Foreign Policy Research Instituteamerykanskiego think tank. Pierwsza wzmioank ao Libartas była napisna w Constituitional Treaty : A Threat to demokracy and how to avoid it. / zagrozenie dla demokracji I jak jemu zapobiec. / , który zaottal napisany w tym artykule . Foreign Policy resaearch Institiute zastal zalozony przez Roberta Strausz Hupe , poprzedniego amerykańskiego ambasadora i doradcy do spraw zagranicznych Bary Goldwatera oraz Richarda Nixona.
Libertas
Banley jest założycielem i przewodniczącym  Libertas grupy lobbującej i kampanijnej , która optowala za powiedzeniem nie w irlandzkim referendum  dotyczącym Traktatu Lizbonskiego .
Media zainteresowaly się jakie sa zrodla finansowania Libertas i jakie sa  rzeczywiste motywy jej dzialania.. Uwazaly ze nie bezpodstawne powiaznia Ganleya z amerykańskim przemyslem miltarnym i specjalnymi służbami  . Wielkosc kontraktow z Pentagonem to około 200 milonow dolarow, ktorer zostaly zawarte bez konkurencji, co pozwoliloby osiganac nadzwyczajne zyski przez Ganleya. Ganley zaradza duza nieruchomością w Washingtonie ,zarejestrowana na nazwisko jego zony Deli Paterek
 W Kwietniu 2008 roku Liberats oświadczyła ze Ulick McEvaddy przyłączył się do kampani przeciw Traktatowi Lizbonskiemu. McEvaddy , podobnie jak Ganley jest osoba bardzo bogata z koneksami z  amerykańskim sektorem militarnym .Oboje sa szefami amerykanskoich firm Omega Air i Rivada Networks. Dostarczającymi wyposażenie i usługi dla Pentagonu.. poparcie McEvaddy dla przylaczenia Irlandi do NATO było odnotowane w czasie debaty w Irlandzkim Parlamencie w 1999 roku.
Wzrost zainteresowania Parlamentu Europejskiego Kontraktami Pentagonem  oraz zrodlami finansowania Libertas.
22 wrzesnia 2008 roku Daniel Cohn Bendit zażądał odl przewodnicvzacego Parlamentu Europejskiego wszczecia zbadania doniesien prasy ,które lacza osobe Ganleya , tworce kampani Libertas z Pentagonem i CIA . Przewodniczacy Parlametu Europejskiego Hans Gert Puttering odpowiedzial : Zgodnie z raportami Ganley pwoeidzial ze sam pożyczył 200 tysiecy funtow ze swoich osobistych aktytwow dla organizacji, oraz ze zostalo potwierdzone ,ze galeny w miedzyczasie zawarl kontrakt z Pentagonem n aokolo 200 milionow dolarow.. Inne szacunki sa jeszcze wyższe. Putterin również powiedział ze . fakty musza być wystawione na światło dzienne. Ni pozwolimy Europie być zranionej przez ludzi , którzy domagaja się transparentności , ale nie sa objeci nia  osobiście.
Parlament Europejski rozwaza poprowadzenie dochodzenia , aby zbadac  ,czy amerykańskie służby specjalne wspieraly Libertas w referendum 12 lipca 2008. Parlamentarne cialo zarzadajace zdecydowalo aby SIPO mialo decydujący wpływ na przebieg śledztwa w miedzyczasie wymieniając informacje z kongresem USA w tej sprawie .Zgodnie z The Sunday Times CIA odrzucil oskarzenia ze jest zaangazowana w jakikolwiek ukryte finansowanie Irlandzkiej anty traktatowej kampani.. Rzecznik prasowy CIA oswiadczyl  : taka sugestia jest nie tylko mylna ale również  calkowicie bezsensowana .. pomomo tego europejscy liderzy sa zdeterminowani do przeprowadzenia śledztwa w sprawie interwencji CIA kampanie antytraktatowa.. Kilka dzni  przed referendum  ambasador USA w ONZ John Bolton oswiadczyl ze irlandzkie za Traktatem Lizbonskim będzie bledem i podwazy pozycje NATO.. TheTelegraph napisal ze Bolton argumentuje ze jeśli  Unia Europejska chce osognac wlasna  zdolności bojowa ludzie pomysla ze NATO jest rozwiazane , a Europa może przejac odpowiedzialnosc za swoje bezpieczenstwo na siebie. Również John Negroponte,  z Sekretariatu Stanu USA zaprzeczyl aby Ganley iLibertas otrzymywala subwencje od rzadu USA.
W nastepnej czesci : Libertas i wybory do Parlametu Europejskiego 2009.
 
Caly powyższy teks jet skrutem i  moim wolnym tłumaczeniem informacji dotyczacj Ganleya i Liberatas jaka znajduej się w Wikipedi pod haslem Ganley. Informacja zawarta w Wikipedii jest  jawnie stronnicza , ale zwiera zestaw informacji, które przybliza obraz galeny i Liberta. Obraz cokolwiek wykoslawiony przez jego przeciwnikow.   

 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale