Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  35   0

Tusk odetnie pieniadze Uniw. Jagiellonskiemu za Zyzaka ?

Student Uniwersystetu Jagielonskiego Pawel Zyzak napisal prace magisterska ktorej promotorem był profesor tegoz uniwersytetu Andrzej Nowak. A ktora pozniej ukazala sie drukiem jako ksiazka pod tytulem „  Lech Walesa. Idea i historia „   
Tusk tak odniosl sie do tego mówiąc „Uniwersytet Jagiellonski  ma szansę przetrwać tylko wtedy, jeśli będzie ideologicznie i politycznie neutralny. A jeśli będzie jednostronnie nadużywać środków publicznych, to one się skończą"
Nastepnie powiedział „"Apeluję do pracowników Uniwersytetu Jagiellonskiego , aby nie nadużywali środków publicznych, bo jeśli dalej będą tak jednostronni, nie będą mogli ich w przyszłości używać"
Po  czym Tusk dodal "Nie dziwię się, że narastają emocje wokół tej instytucji. Ci, którzy nadużywają cierpliwości Polaków i publicznych pieniędzy, sami są dla Uniwersytetu  największym zagrożeniem. „ oraz dodal "Zawsze wspieram Lecha Wałęsę, gdy jest niesprawiedliwie oskarżany, gdy poddaje się w wątpliwość jego biografię. Jest potrzebny tu w Polsce jako świadectwo tamtych lat i jako autorytet" - zapewnił premier. Określił też byłego prezydenta jako "narodowy skarb" i "bohatera narodowej legendy".
 
Dochodzi, do absurdu w Polsce. Zmuszanie jakiejkolwiek instytucji do pisania historii pod dyktando to jawny zamach na wolnosc slowa.
Tusk zaczal od IPN ,ale dlaczego ma na tym skonczyc. W tekscie powyższym zamienilem w wypowiedziach Tuska slowo IPN na Uniwersytet Jagiellonski. Chociaz jeśli nie powstrzymamy premiera polskiego rzadu już wktotce mój tekst może by proroczy i wymusznie historii dotyczyc będzie nastepnych finansowanych przez panstwo instytucji naukowych.
Nikt nie zauważył ze Tusk mowi jezykiem książki Orwella „Rok 1984” w którym rządzący decydowali co jest albo nie jest prawda historyczna. Innym niepokojącym faktem jest ze premier polskiego rzadu zapowiedzil  walke o niekwestionowanie biografi jednego z członków polskiej klasy politycznej, bylego Prezydenta RP.   To swiadczy tylko o tym ze jestesmy już w trzecim swiecie. A za chwile premier rzadu bedzie zwlaczal tych ktorzy chca sie przyjrzec oficjalnym biografia innych polskich politykow, np. niejakiego Donalda Tuska.  
Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale