ndb2010 ndb2010
145
BLOG

Zamach w Moskwie ‘Crocus City Hall’ i rosyjski eksport ‘Chaosu’

ndb2010 ndb2010 Terroryzm Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

Nic nie zdarza się przez przypadek, a na pewno nie w Rosji o czym pokazuje historia zamachów w Rosji, szczególnie tych związanych z użyciem Heksogenu (RDX)

Jednak niestety zamach w Moskwie może być początkiem serii zamachów w Europie, inspirowanych i kontrolowanych przez ‘Putinowską Rosję’ w celu zrealizowania kolejnego etapu stworzenia ‘Duginowskiej’ Euroazji.

Znaczenie „Chaosu’ w polityce współczesnej Rosji

Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się dosyć tajemnicza informacja, że szef Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin, proponuje rosyjskiemu dyktatorowi Władimirowi Putinowi nasilenie konfrontacji z Zachodem po wyborach prezydenckich w Rosji i radził Putinowi ostrą grę z Zachodem poprzez "Eksport chaosu za granicę’ [1].

Dla tych co nie wiedzą ‘Chaos’ ma specjalne znaczenie w obecnej polityce putinowskiej Rosji, i dlatego głównym symbolem ruchu Euroazji, który tworzyl Aleksandr Dugin, jest symbol ‘Chaosu’, który jest związany z ruchem kultu Aleistera Crowleya i OTO Ordo Templi Orientis, [2]

 „Nowy Porządek Eurazji” - doktryna Dugina wymaga włączenia do reżimu politycznego, który całkowicie podporządkowałby społeczeństwo wartościom religii politycznej. Oznacza to, że realizacja projektu neoeurazjatyckiego jest możliwa tylko w warunkach reżimu totalitarnego. wartość, która – kiedyś zagrożona przez postrzegane jako dekadenckie państwo – musi zostać za wszelką cenę uratowana przez „rewolucję geopolityczną”, która ustanowi „Nowy porządek euroazjatycki” od Lizbony po Władywostok pod panowaniem Rosjan.

To dlatego w kwietniu 2022 r. były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że celem Putina na Ukrainie jest „budowanie otwartej Eurazji od Lizbony po Władywostok”

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36014391-miedwiediew-celem-jest-zbudowanie-eurazji-od-lizbony-po-wladywostok

https://www.infobae.com/en/2022/04/05/byly-rosyjski-prezydent-dmitri-medvedev-said-putins-goal-jest-zbudowac-otwarta-eurazja-z-lizbony- do-władywostoku/

Pdręcznik Dugina z 1997

https://www.maieutiek.nl/wp-content/uploads/2022/05/Foundations-of-Geopolitics.pdf

Sam Dugin przyznał kilka tygodni po rozpoczęciu wojny na Ukrainie:

„Od początku lat 90. Nauczałem rosyjskie wojsko. Zacząłem robić wykłady z geopolityki w rosyjskiej instytucji Sztabu Generalnego i to było dla nich absolutnie konieczne (...) To był początek tajnego dojścia Putina do władzy"

Aleksandr Dugin – początek tajnego dojścia Putina do władzy =

https://www.salon24.pl/u/ndb2010/1222881,aleksandr-dugin-poczatek-tajnego-dojscia-putina-do-wladzy

W swoim magnum opus „The Foundations of Geopolitics: The Geopolitical Future of Russia”, opublikowanym w 1997 roku, Dugin szczegółowo opisał plan gry aby stworzyc imperium Euroazji rządzonej przez ‘nadrasę’ – Rosjan,

John Barrett Dunlop, który jest amerykańskim politologiem, emerytowanym starszym pracownikiem Instytutu Hoovera, ekspertem od polityki sowieckiej i rosyjskiej napisal:

https://tec.fsi.stanford.edu/docs/aleksandr-dugins-foundations-geopolitics

“Prawdopodobnie nie było innej książki opublikowanej w Rosji w okresie postkomunistycznym, która wywarłaby wpływ na rosyjskie elity wojskowe, policyjne i etatystyczne w polityce zagranicznej, porównywalny z tym, jaki wywarł neofaszystowski traktat Aleksandra Dugina z 1997 r. Podstawy geopolityki.

Wpływ tego zamierzonego podręcznika „eurazjatyckiego” na kluczowe elementy wśród rosyjskich elit świadczy o niepokojącym wzroście idei i nastrojów faszystowskich w późnych okresach Jelcyna i Putina. Autor tego sześćsetstronicowego programu ostatecznego panowania etnicznych Rosjan nad ziemiami rozciągającymi się „od Dublina do Władywostoku”

W dalszej czesci John Barrett Dunlop przytacza fakty, ze w czasie kongresu Euroazji w Rosji w 1999, A.Dugin powiedział, że jego książka, - „Fundacja geopolityki”, została przyjęta jako podręcznik w wielu [rosyjskich] instytucjach edukacyjnych”. Podczas tego samego kongresu generał Klokotov – obecnie emerytowany profesor, ale nadal wykładał w akademii – zauważył, że teorię geopolityki wykłada się jako przedmiot w Akademii Sztabu Generalnego od początku lat 90. i że w w przyszłości książka ta będzie „służyć jako potężna ideologiczna podstawa do przygotowania nowego [wojskowego] dowództwa” i obecnie ksiazka A.Dugina jest jednym z glownych tekstow nauczania na Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Książka ta stala sie doktryną Rosji za panowania Putin

Działania Dugina i Rosji zaczęły się wiele lat temu i obejmowały min.

1. Stworzenie Sojuszu Moskwa – Berlin i specjalna rola Francji

Odnośnie przyszłości Europy Dugin pisze: „Zadaniem Moskwy jest wyrwanie Europy spod kontroli USA (NATO), pomoc w zjednoczeniu Europy i wzmocnienie więzi z Europą Środkową pod egidą fundamentalnej oś Moskwa-Berlin Podstawą osi Moskwa-Berlin, pisze Dugin, będzie „zasada wspólnego wroga [czyli Stanów Zjednoczonych] - z tego tylko Sojusz Moskwa-Tokio się nie udał, jednakże rolę Japonii zdaję się wypełniają Chiny. Współpraca Rosji z Niemcami i A. Merkel i W. Putina jest bardzo dobrze znana i udokumentowana. W wyniku Wielkiego Sojuszu między Rosją a Niemcami oba kraje podzielą leżące między nimi terytoria na de facto strefy dominacji. Nie ma być „kordonu sanitarnego”. „Zadaniem Eurazji”, podkreśla Dugin, „jest upewnienie się, że taki [sanitarny] kordon nie istnieje” . Rosja i Niemcy razem, jak twierdzi, „muszą wspólnie i z wyprzedzeniem rozstrzygać wszystkie sporne kwestie”. Dugin dalej pisze, ze szczególnie należy wspierać tworzenie „bloku francusko-niemieckiego” „W Niemczech i Francji” – twierdzi Dugin – „istnieje silna tradycja antyatlantycka” Wpływy Niemiec niemieckiego przymierza z Rosja prawdopodobnie rozprzestrzeni się na południe – na Włochy i Hiszpanię i tylko Wielka Brytania, „eksterytorialna pływająca baza USA”. ma być odcięta i odrzucona.

Bardzo niebezpieczne są informacje podane tydzień temu, że ‘Władimir Putin ma w maju polecieć do Chin, natomiast w kwietniu wybiera się tam Olaf Scholz. Do tego w maju chiński przywódca Xi Jinping jedzie do Paryża. Według Jakuba Jakóbowskiego z Ośrodka Studiów Wschodnich to nie jest przypadek’.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/9466516,putin-i-scholz-leca-do-chin-to-nie-jest-przypadek.html


2. Uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu i ropy

Dugin planował, że Europę Zachodnią powinna przyciągnąć w stronę Rosji pokusa bogactw naturalnych: ropy, gazu i żywności i Europa powinna być uzależniana od bogactw naturalnych, gazu i ropy. Dugin opisywał, że wszelkie środki są dozwolone aby osiągnąć ten cel.

3. Ostateczne rozwiązanie ‘kwestii ukraińskiej”

- Alexander Dugin zadeklarował w swojej książce : „Ukraina jako niepodległe państwo z pewnymi ambicjami terytorialnymi stanowi ogromne zagrożenie dla całej Eurazji” i „bez rozwiązania kwestii ukraińskiej”. problem, generalnie nie ma sensu mówić o polityce kontynentalnej”.

4. Stworzenie lub kontrolowanie skrajnej prawicy i wpływanie na wyborców w Europie i w USA.

Brexit i podziały w Europie i na świecie – Dugin zalecał oderwanie Wielkiej Brytanii od Europy. Dugin zalecił tez „prowokować wszelkie formy niestabilności i separatyzmu w granicach Stanów Zjednoczonych (szczególnie wykorzystanie sił politycznych rasistów afroamerykańskich) Szczególnie ważne jest”, dodaje Dugin, „wprowadzanie geopolitycznego chaosu do wewnętrznej działalności amerykańskiej, zachęcanie do wszelkiego rodzaju separatyzmu oraz konfliktów etnicznych, społecznych i rasowych, aktywne wspieranie wszystkich ruchów dysydenckich – ekstremistycznych, rasistowskich i sekciarskich. A. Dugin napisał, ze W wyniku takich nieustających wysiłków destabilizacyjnych Stany Zjednoczone i ich bliski sojusznik Wielka Brytania zostaną ostatecznie zmuszone do opuszczenia wybrzeży Eurazji (i Afryki). Jest pełno opracowań jak Rosja wpływa na skrajnie-prawicowe partie w Europie, aby destabilizować kraje i prawie każdy kraj w Europie ma swoje skrajnie prawicowe partie I grupy, które pod ‘fałszywym patriotyzmem’ realizuje politykę rosyjską. Większość tych grup i partii jest pro-rosyjska, o czym świadczą wypowiedzi ich czołowych polityków. Część tych powiązań w Polsce opisałem w tekście pt. ‘Daria Dugin, Aleksander Dugin, Franciszek i polskie wątki’

https://www.salon24.pl/u/ndb2010/1248855,daria-dugin-a-dugin-papiez-franciszek-i-polskie-watki

5. Destabilizacja Europy –

A. Dugin zalecał wszelkie akcje, które będą destabilizowały Europe, i zaznaczał, że wszystko jest dozwolone

BBC stworzył reportaż pt.' Inside the global network of Neo-Nazis...'gdzie są przedstawione dowody, że głównym źródłem kolportowania materiałów faszystowskich i nazistowskich do Europy i USA jest...rosyjski Telegram, a dopiero potem te treści są przesyłane na inne platformy. Dodatkowo, szef grupy 'The base' która zarządza pozostałymi faszystowskimi podgrupami mieszka z rosyjską żoną w Sankt Petersburgu w Rosji; mieszkanie w mieście zostało zakupione na nazwisko jego rosyjskiej żony w lipcu 2018 roku, w tym samym miesiącu, w którym powstała The Bas. Film opublikowany w Internecie w maju 2019 roku pokazuje Nazzaro, najwyraźniej w Rosji, noszącego koszulkę z wizerunkiem prezydenta Władimira Putina i napisem „Rosja, władza absolutna”. BBC poinformowała również, że w 2019 roku Nazzaro był wymieniony jako gość na wystawie bezpieczeństwa rządu rosyjskiego w Moskwie

Zamach w Moskwie - Crocus City Hall

Jeden z dziennikarzy śledczych podaje, że w ciągu ostatniego roku rosyjskie służby szkoliły islamskich terrorystów w Rosji [3] dlatego, moim zdaniem wszystko na to wskazuje, że Rosja będzie używała zamachu w Moskwie jako alibi na przyszłe zamachy terrorystów w Europie. Bo w końcu kto by oskarżał kraj, który też stał się ofiarą. Moim zdaniem to kolejny etap budowania Euroazji.

Podsumowanie

Liczę, że jak to było z Heksogenem (RDX), Rosjanie zostawią tyle śladów za sobą, że nikt nie będzie chciał im uwierzyć, i to może powstrzymać, Europę od zalania chaosem zamachów, jednak plany Dugina i Putina są bardzo groźne, bo jak sam Dugin przyznał w swoich opracowaniach, chodziło mu o stworzenie unowocześnionej wersji faszyzmu, i wyciągnięcie lekcji z porażki Hitlera i niemieckiego nazizmu.

[1] https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/9455304,wolodin-radzil-putinowi-ostra-gre-z-zachodem-eksport-chaosu-za-grani.html

[2] • Daria Dugin, Aleksander Dugin, Franciszek i polskie wątki -https://www.salon24.pl/u/ndb2010/1248855,daria-dugin-a-dugin-papiez-franciszek-i-polskie-watki

[3] https://www.pap.pl/aktualnosci/isis-odpowiada-za-atak-w-moskwie-media-amerykanie-ostrzegali-przed-takim-scenariuszem

Zapraszam do zapoznania się z wcześniejszymi tekstami dotyczącymi wpływu A. Dugina na politykę ‘putinowskiej rosji’ oraz wydarzenia w Europie i na Świecie.

• “cui bono” - Smoleńsk, Ukraina, Putin I Aleksander Dugin –

https://www.salon24.pl/u/ndb2010/1219736,cui-bono-smolensk-ukraina-putin-i-aleksander-dugin-oraz-zyski-zamachowcow

• Będziemy współpracować z Rosją taką, jaką ona jest – D.Tusk

https://www.salon24.pl/u/ndb2010/1228901,bedziemy-wspolpracowac-z-rosja-taka-jaka-ona-jest-donald-tusk-w-2008-roku-alexandr-dugin-oraz-polscy-politycyndb2010
O mnie ndb2010

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka