Blog
.
szpak80
39 obserwujących 1018 notek 1028265 odsłon
szpak80, 16 maja 2017 r.

Były Mr. DNI z depeszy PAP po zwolnieniu szefa FBI przez prezydenta USA

97 0 0 A A A

Przy okazji zwolnienia przez prezydenta USA Donalda Trumpa szefa FBI Jamesa Comeya, tego któremu pracownicy przedsiębiorstwa swego czasu wyprali mózg w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie.

"(..). Postępowanie Trumpa skrytykował też w niedzielę były dyrektor Narodowego Wywiadu USA James Clapper, który powiedział w programie sieci CNN „State of the Union”, że trójpodział władzy w USA i mechanizm „checks and balances”, czyli kontroli i równowagi pomiędzy władzą wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą jest zagrożony.

"Sądzę, że na wiele sposobów nasze instytucje są teraz zagrożone, zarówno od zewnątrz - i tu ważną informacją jest ingerencja Rosji w nasz system wyborczy (…) i od wewnątrz” — powiedział Clapper. Pytany o to, czy zagrożenie od wewnątrz pochodzi od prezydenta, Clapper odparł "Dokładnie tak".(...)" (PAP, 14.05.2017.)


-------
CNN wiadomo. A przedstawiony jako "były dyrektor Narodowego Wywiadu USA James Clapper"? "Check and balance".

W 2013 r. po wycieku dokumentów wskazujących, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) szpiegowała miliony zwykłych Amerykanów (telefony i komputery) okazało się, że Clapper skłamał mówiąc wcześniej komisji Kongresu, że NSA nie zbiera na milionach Amerykanów danych jakiegokolwiek rodzaju. Jeden z senatorów zażądał rezygnacji Clappera, a 26 skarżyło się na jego odpowiedzi. W 2015 r. był jedną z kluczowych osób zamieszanych w skandal polegający na wymuszaniu na analitykach Pentagonu dobrych wieści, przedstawianych później przez administrację Obamy, z wojny z państwem islamskim i z wojny "domowej" w Syrii, mimo że było przeciwnie. Do dzisiaj ponoć zastanawiają się na ile Obama wiedział o wymuszaniu "modyfikacji" w  raportach wywiadowczych, zanim prezentował publicznie osiągnięcia w zmaganiach. Ostatecznie Clapper złożył rezygnację pod sam koniec kadencji Obamy, w listopadzie 2016 r., a odszedł w styczniu 2017 r. Można by sądzić, że "były dyrektor" nie jest już aktywny - nie podano jego aktualnego zajęcia, tymczasem okazuje się, że poza zapowiedzianym zleceniem na uczelni w Australii, "były dyrektor Narodowego Wywiadu USA James Clapper" przed paroma dniami zasilił think tank - the Center for a New American Security (CNAS). CNAS zostało założone i jest kierowane przez - Michèle Flournoy (Demokraci) i Kurta M. Campbella (Demokraci) - obydwoje byli członkami administracji Baraka Obamy (Demokraci), podobnie jak nominowany w 2010 r. na stanowisko dyrektora Narodowego Wywiadu James Clapper (Demokraci). "Administracja Baraka Obamy zatrudniała szereg pracowników CNAS na kluczowych stanowiskach".

Opublikowano: 16.05.2017 10:35.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Uzurpatorzy z brukseli przyznają się do porażki...
  • A jak wytłumaczyć bezkrytyczne powoływanie się na niemieckie media? Po tym wszystkim co...
  • Trzeba było zmanipulować jego wypowiedź, żeby pasowało, więc chyba nie jest aż tak źle,...

Tematy w dziale Polityka