niemcy i europa
Na moim blogu zajmuję się sprawami niemieckimi i pragnę czytelnikom przybliżyć niemiecką politykę i kulturę.
11 obserwujących
448 notek
265k odsłon
390 odsłon

Strajk w obozie pracy szparagów i truskawek

Wykop Skomentuj32

W zeszły piątek pracownicy w obozie pracy szparagów „Landgut Ritter“ w Bornheim pod Bonn zastrajkowali. Wczoraj w poniedziałek również doszło do strajku 200 pracowników, w tym 60 z Rumunii. Strajk i marsz protestacyjny zorganizowały związek zawodowy FAU i partia Die Linke.

Po strajku w piątek 104 pracownikom zostały wymówione umowy o pracę. Ci z powodu zamkniętych granic nie mogą wrócić do swoich krajów.

Pracownicy mieszkają w osiedlu kontenerowym, ze wspólnymi łazienkami, bez ciepłej wody. Brak jest toalet. Warunki są katastrofalne. Pracownicy otrzymywali także zepsute jedzenie. Z pensji odciąga im się pieniądze na nocleg i wyżywienie. 

Tak niedawno były relacje w TV o przybyciu samolotami do Niemiec pracowników do pomocy rolnictwie do Niemiec. Okazuje się też, że „Folwark Ritter“ znajduje się w postępowaniu konkursowym i zarządza nim wyznaczony przez sąd likwidator.  


Czy ten marionetkowy likwidator jest oszustem?  

   

15-letni Mohammad z Syrii  w towarzystwie 19-letniego Ramin N. z Iranu oraz 21-letniego Ali Sina M. z Afganistanu zaatakował nożem dwóch przypadkowych przechodniów w Gera. Zostanie oskarżony o zabójstwo. Chłopczyk jest oskarżony o różnego typu przestępstwa lub notowany przez policję 130 razy.  


Gdzie są marionetkowe Jugendamty i sądy?  


https://www.express.de/bonn/-das-ist-wie-sklaverei--erntehelfer-protestieren-gegen-bornheimer-spargelhof-ritter-36711658

https://www.express.de/bonn/muellproblem-vor-containerdorf-erste-massnahmen-gegen-bornheimer-spargelhof-ritter-36269304

https://www.focus.de/politik/gerichte-in-deutschland/zwei-maenner-in-gera-schwer-verletzt-versuchter-totschlag-15-jaehriger-nach-messer-angriff-in-thueringen-angeklagt_id_12004199.html


Relacja w "Express" z 20 lutego 2020, folwark jest opustoszały, śmiecie są jeszcze z 2019 roku.  

imageWykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale