Joanna Mieszko-Wiórkiewicz Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
5187
BLOG

Czy szef PKW w Iraku, płk. Adamski zginął pod ostrzałem irańskim?Nie! To ohydny fake!

Joanna Mieszko-Wiórkiewicz Joanna Mieszko-Wiórkiewicz Polityka Obserwuj notkę 15

Na kilku portalach znalazłam następującą wypowiedź: "Jak podaje informator zbliżony do Dowództwa Operacyjnego, podczas irańskiego ataku zginął dowódca PKW w Iraku płk Marcin Adamski. St.kpr. Radosław Sobczak został ciężko ranny, wybuch urwał mu prawą rękę. Ranny żołnierz został ewakuowany z bazy Al Asad do szpitala NATO w Ramstein."

Pułkownik Marcin Adamski był(jest?) dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku od 10 wzreśnia 2019 r. 

Niniejszym zwracam się do posłów Konfederacji, aby zażądali  wprost od ministra Błaszczaka potwierdzenia lub zaprzeczenia tej informacji. 


PS 6 godzin później, czyli o 15.00 Wysłuchałam na YT (mętnej jak zwykle i wyseplenionej) wypowiedzi JKorwina-Mikke, gdzie w 1 połowie opowiada on o wczorajszym zabunkrowanym spotkaniu komisji obrony narodowej z Terminatorem Błaszczakiem, szefem MON. Otóż JKM miał zapytać Błaszczaka o ewentualne straty w Iraku, "bo różne plotki chodzą po internecie". Co odpowiedział Błaszczak, tego się nie dowiadujemy, poza ogślnym stwierdzeniem, że należy dotrzeć do źródła, żeby te plotki zweryfikować. No to co, Panie JKM? Pojedzie Pan do Iraku? Bo minister Obrony Narodowej nie ma najwyraćniej pojęcia, co się tam dzieje. 

Wywiad  poniżej:


PS 2 godz. 19.00

Odaję honor Panu posłowi  Januszowi Korwin-Mikke, który o godz. 18.20 wpisał  pod tą notką co następuje:

Rozmawiałem z JE Marianem Błaszczakiem. Zapewnił mnie, że to fake. Jest to możliwe - wielu ludzi zabawia się w Sieci tworząc fałszywki."

Wielkie dzięki Panie Pośle.

Wyjątkowo ohydny to fake, bo sprawiający przykrość nie tylko osobom wymienionym z imienia i nazwiska  jako ofiary, ale i ich rodzinom, oraz rodzinom i bliskim wszystkich żołnierzy i oficerów uczestniczących w PKW w Iraku. Poza tym taki news powoduje niepokój społeczny i wzbudza nieufność do rządu.  Dziękuję paru komentatorom za czujność. A na miejscu pana ministra Błaszczaka doprowadziłabym do krótkiego wywiadu z pułkownikiem Adamskim via satelity w "Wiadomosciach" TVP. Pan pułkownik powinien pokazać twarz. Wtedy trolle będą się miały z pyszna.  Mam nadzieję, że odpowiednie służby dobiorą się tym trollom do dupy. Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka