Marcin Kacprzak Marcin Kacprzak
3284
BLOG

Czy puczyści zbojkotują Sylwestra?

Marcin Kacprzak Marcin Kacprzak KOD Obserwuj temat Obserwuj notkę 76

Czas mija bardzo szybko, zwłaszcza gdy czterdziestka człowiekowi pęknie. Upływanie tego śmierdziela najłatwiej jest w naszym kręgu kulturowym obserwowować podczas wizyt w sklepach wielkopowierzchniowych. Już pod koniec sierpnia można kupić znicze i dynie. Potem stara niczym Rzym tradycja puszczania kolęd w Adwencie – A co to tę adwęt? No wiesz, że nie powinno się chlać, a przynajmniej mniej trochę – śledzie w promocji, choinka na początku grudnia, szopka na Polsacie z kiwającym się Rysiem z Klanu w roli głównej, Kevin, i już w zasadzie rok jest z głowy. Już drugiego dnia świąt zobaczyłem w telewizorze reklamy fajerwerków, czyli jeszcze tylko kilka smutnych styczniowych dni, rocznica sześciu króli i już będzie można zastanawiać się gdzie kupić najtańszą białą kiełbasę i zajączka, co by po ludzku przeżyć „magię świąt” tym razem Wielkanocnych.

Zostańmy jednak na chwilę przy tych fajerwerkach. Moje myśli jakoś tak same powróciły do puczystów z Sejmu. Ja rozumiem, że spędzenie Świąt Bożego Narodzenia przy cienkiej pizzy i mazurku od Borsuka przyszło im dosyć łatwo. Tymczasem jednak zbliża się Sylwester, a to już nie w kij dmuchał. U mnie pod blokiem już tradycyjnie strzelajo. No i teraz pytanie. Czy ktoś puczystom doniesie fajerwerki i Igristoje? Poważnie się o to martwię. Mogą mieć też puczyści kłopot z obejrzeniem sylwestrowej nocy w telewizji.

TVPis przyszykował dla nas koncert z Margaret i Karpielem Bułecką w roli głównej, ale jak rozumiem, bojkot IV Rp obejmuje też i wyżej wspomnianych plus jeszcze Marylę Rodowicz (mam nadzieję, że z emeryturą wszystko ok). Telewizja niepokorna (TVN) też nie od macochy. Kogo tam ma nie być. I Olivier Janiak, i Various Manx, i Kombii, i – uwaga, uwaga – Daria Zawałow. Mam nadzieję, że obędzie się bez „zawałow” i zapaści. Imprezę poprowadzi między innymi Filip Chajzer i niejaki Jankes, ale nie chodzi o Igora Janke, tylko o prowadzącego z radia Eska.

Oferty coraz bardziej młodniejącego Ibisza nie chce mnie się już tu przytaczać, zresztą wiadomo że i tam będzie ekstra.

Ale to wszystko nie dla puczystów. Im pozostanie pisanie po kartonach i bezrękawnik Kidawy-Błońskiej.

Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli. Pamiętajcie o nich. Postawcie w oknie, tak gdzieś od godziny 23-ciej, butelkę po Dorado na znak wsparcia i pamięci. Może to coś pomoże, może opublikują wyroki.

Marszałku Kuchciński, jesteś człowiekiem bez serca i mogę to panu powiedzieć prosto w twarz jak zajdzie potrzeba.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka