2 obserwujących
11 notek
6919 odsłon
393 odsłony

Bartosiak zrezygnował z prezesury CPK

Wykop Skomentuj4

Jest to najważniejsze wydarzenie tego tygodnia. Centralny Port Komunikacyjny który miał być kołem zamachowym polskiej gospodarki ma sobie od dzisiaj radzić bez dr. Jacka Bartosiaka. Oficjalny powód – sprawy osobiste.
W mojej ocenie przyczyna ma szerszy kontekst. Konflikt żydowsko-polski o mienie bez-spadkowe kładzie się cieniem na klimat inwestycyjny w Europie Środkowej. To z kolei wyklucza zaangażowanie kapitału amerykańskiego i żydowskiego w Polsce. Co za tym idzie jeśli już CPK będą budować głównie Chińczycy i Niemcy.
Pogorszą się polskie ratingi i możemy się spodziewać znacznego spowolnienia gospodarczego czego konsekwencją będzie kolejna fala emigracji na zachód.
Brawo Duda! Potrzebna jeszcze jedna konferencja najlepiej o złożeniu urzędu.

W tym samym czasie Izraelici idą w zaparte. Zamiast przeprosić za kłamstwo oświęcimskie Naród Polski ładują fake-newsy o dewastacji żydowskich grobów w Polsce. Koalicja PIS w odpowiedzi na nie przepraszanie postanowiła odłożyć w czasie uchwałę nt. Holokaustu bo.. .. .. no.. diaspora pozytywnie wypowiadała się ostatnio o Narodzie Polskim. Niezły numer. Tak to Polska daleko nie zajedzie, oni nam plują w twarz a PIS mówi że deszcz pada.

Przydatne linki:
1 https://wpolityce.pl/polityka/434788-uchwala-nt-odpowiedzialnosci-za-holokaust-odlozona-w-czasie Uchwała PiS odłożona w czasie. Mazurek: Niedopuszczalne wypowiedzi nt. Holokaustu zostały wielokrotnie pozytywnie dla nas skomentowane

2 https://wpolityce.pl/polityka/434727-oburzajacy-fake-news-izraelskich-mediow Oburzający fake news izraelskich mediów! Piszą o zniszczonym cmentarzu żydowskim w Polsce. Daniels: Czy to kreowanie antysemityzmu?

3 https://biznes.interia.pl/budownictwo/news/prezes-spolki-celowej-do-realizacji-cpk-jacek-bartosiak,2603590,4212 Prezes spółki celowej do realizacji CPK Jacek Bartosiak zrezygnował z funkcji

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka