Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
31 notek
4038 odsłon
  24   0

Agaz.info - Współpraca w zakresie rozwoju morskiego łańcucha logistycznego dla zielonego w

Unsplash
Unsplash

Norwegia. W niedawno podpisanej umowie Gen2 Energy i Höegh LNG uzgodniły współpracę w zakresie rozwoju morskiego łańcucha logistycznego dla zielonego wodoru.

Partnerstwo ma na celu zajęcie pozycji pioniera w morskim transporcie zielonego wodoru, na rynku, który obecnie nie istnieje na dużą skalę. Zielony wodór można produkować po konkurencyjnych kosztach, ale kilka optymalnych zakładów produkcyjnych znajduje się w odległych miejscach, co sprawia, że transport drogą lądową jest kosztowny. Dzięki transportowi wodoru drogą morską obie strony chcą znacznie obniżyć koszty transportu i emisję CO2.

Wkład Höegh LNG polega głównie na doświadczeniu w transporcie i imporcie gazu ziemnego, tworzeniu infrastruktury energetycznej i utrzymywaniu złożonych łańcuchów logistycznych.

Gen2 Energy wniesie swoją wiedzę i doświadczenie w produkcji i bezpiecznym obchodzeniu się z zielonym wodorem. Wspólnie strony będą również badać wykorzystanie bezemisyjnych systemów napędowych dla statków oraz potencjał wtłaczania wodoru do sieci przesyłowych gazu ziemnego.

Jonas Meyer, Chief Executive Officer w Gen2 Energy mówi: "Umowa przybliża nas o krok do celu, jakim jest zapewnienie europejskim rynkom energetycznym wodoru wolnego od paliw kopalnych na dużą skalę i jesteśmy niezwykle zadowoleni, że możemy zaangażować się w tę ważną współpracę z tak doświadczonym podmiotem".

Źródło: Höegh LNG, Agaz.info

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka