Maciej Kmiecik
Wiadomym jest, że Kaczyński od lat jak ognia unika podpisywania decyzyjnych dokumentów czy poleceń na piśmie gdy tylko istnieje realne zagrożenie …
Do tego rodzaju działań angażuje swoje starannie dobierane słupy, które w razie niepowodzenia lub wpadki poniosą konsekwencje, z karą więzienia włącznie.
Tej zasady trzyma się już od lat, ale w sprawie „Dwóch wież” sytuacja nieco się mu skomplikowała…
Przede wszystkim dał się nagrać Geraldowi Birgfellnerowi i pozostawił swój ślad w dokumentach… dlatego ta sprawa spędza mu sen z oczu, bo jeśli trafi ona do sądu z mocnymi i niepodważalnymi dowodami, to istnieje realne zagrożenie, że zostanie skazany na bezwzględną karę więzienia.
Dodatkowym czynnikiem, z którym nie może się pogodzić jest fakt, że tę sprawę w prokuraturze prowadzi Ewa Wrzosek, której nie da się mu ani złamać, ani zastraszyć.
Gdy się popatrzy na inne bieżące sprawy dotyczące przekrętów PiS, to okazuje się, że świadkowie czy inni podejrzani też coraz częściej idą na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, a haki, które latami prezes zbierał na innych ludzi już tak nie działają, jak jeszcze kilka lat temu.
Jednymi słowy czarne chmury wiszą nad prezesem i wszystko wskazuje na to, że może być z nich całkiem duża ulewa, jak nie gradobicie.
Tym razem strach Kaczyńskiego jest tak ogromny, że aby zdyskredytować prowadzącą sprawę prokurator zaangażował wszystkie swoje medialne szczujnie i cały polityczny dwór, aby przy każdej nadarzającej się okazji, praktycznie całą dobę, używając najbardziej obrzydliwych i ohydnych manipulacji próbowały podważyć jej autorytet.
Rzucił na szalę praktycznie wszystkie dostępne mu środki jakie jeszcze posiada, aby ta sprawa nie znalazła swojego finału w sądzie, bo to oznacza dla niego przegraną na całej linii, a w konsekwencji bardzo surową karę.
Dla Kaczyńskiego z uwagi na wiele czynników nawet kilka lat bezwzględnego pozbawienia wolności oznacza w praktyce dożywocie, więc szykujmy się z jego strony na naprawdę bezwzględną i pozbawioną wszelakich hamulców walkę... w zasadzie o przetrwanie.
#DwieWieże #Kaczyński



Komentarze
Pokaż komentarze (15)