19 obserwujących
410 notek
322k odsłony
  1891   0

Tani honor na kartki

Z obserwacji polskich portali internetowych jednoznacznie wynika, że choć Prezydent Duda cieszy się dużą popularnością wśród rodaków, a Pani Premier Szydło postrzegana jest niezmiennie, jako kompetentna i uczciwa, to  w Polsce obecnie najważniejszy jest kucyk pewnego pudla należącego do Michnika. 

 
Lansowanie tego pudla na łamach Gazrurki nie zaskakuje, zalepianie szkła TVN i pokrewnych mediów, ruchomymi obrazkami jego kucyka, również nie dziwi. Poświęcanie mu czasu i miejsca na Salonie24, czy wPolityce nie tyle dziwi, co mdli. 
 
Gdzieś niby mamy w pamięci starą jak świat zasadę pijaru - dobrze czy źle, ważne żeby mówili, a mimo wszystko przykładamy i to gorliwie, ręki do pompowania wizerunku kucyka. Kucyk to, kucyk tamto, kucyk z profilu, kucyk od tyłu, kucyk ze swoim panem... Czy nie moglibyśmy się zdobyć na odrobinę zaradnej trzeźwości i przestać iść na rękę namaszczonemu przez tyrana, za komuny jeszcze, nadredaktorowi? Jemu się marzy powrót dyktatury, którą on by dzielnie i niezłomnie, kontestował, wydzielając nam skromne, miesięczne przydziały wolności, bo tylko on - redaktor naczelny wszystkich mediów, wybrany do tej roli przez samego Kiszczaka - który przecież znał się na rzeczy - wie ile wolności dać, a ile zabrać. Tylko on zna właściwe proporcje... 
 
Tyran jednak już nie żyje i pomimo przeświadcznia Michnika, że to nieuchronnie doprowadziłoby do podniesienia głów przez zaplute karły reakcji, niezłomni bohaterowie są dziś z honorami przywracani Polsce i Polakom. Tyran już nie straszy teczkami, to co jeszcze robi to truchło, ten strażnik reglamentowanej wolności na Czerskiej? Dlaczego nie tłumaczy się z sekretnych układów zawartych ze zbrodniarzem? Dlaczego może w spokoju planować pozaparlamentarne przejęcie władzy w Polsce przez kolejny garnitur usłużnych słupów? Dlaczego nie protestujemy na samym progu redakcji Gazrurki, przeciw szczuciu michnikowego pudla z kucykiem, na Polskę? Dlaczego tolerujemy tę ambasadę czerskości, zamaskowaną jako gazeta? Przecież ten mocarny ośrodek polityczny, ta organizacja udająca członka mediów, a tak naprawdę będąca macherem politycznym, samobójczo odmówiła pogodzenia się z faktem, że w Polsce mieszkają Polacy.
 
Nieformalne wpływy Gazrurki na polską politykę nie tylko muszą jak najszybciej się skończć, ale t rola Michnika w chronieniu funkcjonariuszy dyktatury przed odpowiedzialnością karną, powinna zostać wreszcie do końca wyjaśniona. Prawda, podobnie jak wolność, nie może być reglamentowana. Honor zaś ani nie jest na kartki, ani nie jest tani. Dla Polek i Polaków to bardzo ważne. To, że nie jesteśmy po prostu "ciemnym ludem" stało się zupełnie oczywiste dla wszystkich już w sierpniu 1980. Jak bardzo nim nie jesteśmy potwierdziliśmy również w czasie pogrzebu Inki i Zagończyka.  
Lubię to! Skomentuj82 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale