11 obserwujących
526 notek
61k odsłon
323 odsłony

Iran : ojciec brutalnie zabił córkę za to że uciekła z chłopcem z domu

Romina
Romina
Wykop Skomentuj18

ojciec brutalnie zabił córkę za to że uciekła z chłopcem z domu,miała tylko 13 lat.Opinia publiczna wini policje że oddała ją ojcu a nie opiece społecznej , jednak policja mówi że ojciec się zachowywał przyzwoicie i zeznał że nie będzie dokuczał dziewczynie w domu. Jednak dziewczyna błagała policje żeby ją nie oddali ojcu. 

Wywiad z rodziną i chłopcem który uciekł razem z dziewczyną pokazuje że dziewczyna miała ciężkie problemy z ojcem w domu , on często się denerwował i ją bił . Chłopiec mówi że dziewczyna mu powiedziała że jej ojciec nie chciał dziewczynki i od początku życia chciał ją zabić , ojciec kilka razy traktował dziewczynę sierpią , mówiła że straszył że utnie jej gardło sierpią . 

Kiedy ojciec się dowiedział że dziewczyna ma chłopaka powiedział jej że lepiej żeby ona sama siebie zabiła niz on ją zabije, Dziewczyna zaplanowała ucieczkę i napisała ojcu że "myśl że ja umarłam". 

Dziewczyna i chłopiec brali ślub religijny kiedy policja tam napadła i ślub się nie udał, w Iranie ślub religijny jest łatwiejszy od ślubu społecznego. Ślub religiny nazywa się "sjighe"(صیغه).

Ojciec zamknął matkę w kąpieli kiedy tam poszła myć ubrania i sierpią uciął gardło dziewczynie w śnie , druga wersja mówi że chciał udusić dziewczynkę w śnie jednak ona uciekła wtedy wziął sierpę która wisiała na ścianie i uderzył ją w głowę.

Pierwsza wersja jest bardziej popularna. 

Ale z drugiej strony też jest bardzo przykra sprawa. Ponieważ Romina która miała tylko 13 lat chciała brać ślub z czlowiekiem o wiele starszym , on ma 28-29 lat. Chłopiec jednak mówi że ona go lubiła i chciała się u niego skryć.

Jeden sociolog powiedział że gdyby policja miała zwykłe badania na temat ojca odkryła by że on zachowuje się nie normalnie , socjolog mówi że w Iranie jest duża liczba chorych ludzi psychinicznie i niestety opieka psychiczna jest bardzo słaba.

Strona imama Chomeniego napisała na ten temat "społeczność i prawnie i moralnie musi być przykre dla ludzi którzy uważają że mają prawo nad naruszanie ciałem kobiety, prawo też musi być surowe w tym sensie"

świętej jej pamięci

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka