11 obserwujących
602 notki
72k odsłony
  109   0

Gondu , serja telewizyjna którą oglądam po raz drugi !!!

Gondu to typ Irańskiego krokodyla , to jest taki mniejszy krokodyl który nie może połknoć człowieka jednak może go zranić.

Tak się nazywa Irańska seria telewizyjana o szpiegach i słóżb specjalnych. Patrząc na ten film myszlę jak bardzo pisarz nie miał zielonego pojęcia o praw człowieka  i międzynarodewego prawa. Jednak ma fantazją która mi się podoba. 

Na jednej scenie tyrystę którego w dalszym ciągu zauważysz że pracuje w MI6 aresztują w taki sposób że wciągają go do sklepu i potem widziś że jest w samochdzie(Van) i założyli mu na głowę jakąś płachte , wtedy podchodzi do niego pracownik służb specjalnych i pokazuje mu jakieś zdjęcia z miejsc dgzie nie wolno fotografować i mówi mu jesteś pod aresztem !

W dalszym ciągu ten gość jest w wiezienu i jego żona nie wie gdzie on jest . Prasa ogłasza że jakiś Angielski gość się zgubił i po kilku dni  dopiera Iran ogłasza że on jest pod aresztem , ale temu gościu nie mówią że jego państwo wie że jest pod aresztem , i chociaż on pyta o zgłoszenia sprawy do konsulatu i że chce pomoc konsularną jednak mówią mu że nie ma żadnego konsula i sam musi odpowiadać na pytania . Potem jakiś Irańczyk z pracowników  dostarcza informacje gościu że już twoja ambasada wie że jesteś w areszcie , tego Irańczyka służba przyłapia po kilku raz kiedy on dostarcza Angielskiemu gościu informacje!

Ale nie kończy się na tym , Służba Sepah która jest tematem tego filmu aresztuje pewną kobiętę ponieważ ma w swoim domu rozpustne gościny , oczywiście sprawa jest głębsza i ona goszci ludzi którzy są podejżani o szpiegostwo , Wtedy pani siedzi bez adwokata i jej proźba żeby mieć adwokata jest odrzucona , ponieważ nic nie przyznaje o tych swoich gościach , wsadzają do samochdu zamkniętymi oczami i kierują po ulicach mówia że zabierają ją do więżenia , jednak ona po drodzę od strachu przyznaję wszystko i godzi się współpracować. 

Są inne sceny bardziej śmieszne niż mieć zwiozanie z prawem człowieka na przykład kierowca kieruje na wazon który jest postawiony przed pewnym domem i go rozbija , kiedy osoba która pilnuje budynek przychodzi że by zobaczyć co się stało , ten zaczyna się kłucić i nawyt uderza go w buzię ! Z takiej okazji używają służby specjalne Sepah i wchodzą do budynka żeby nastawić jakieś aparaty w pewnym domu tego budynka , cała sprawa wygląda jednym planem żeby służba Sepah dostała się do budynku . 

Może napiszę wiecej na ten temat ale ludzie lubią ten film i jest dla mnie ciekawe że totalna ignorancja istnieje względęm praw człowieka w Iranie!!

Gdyby ten film przetłumaczono na Polski to możliwe że turistów by się zmniejszyło w kierunku Iranu.

na służbę Sepah po Persku mówią SOS

Pozdrawiam 

Gondu na wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Gando_(TV_series)

tak się pisze Gondu po Persku گاندو

Zobacz galerię zdjęć:

ta po lewej jest główna aktorka obydwa są głównymi aktorkami +1 zdjęcie +2 zdjęcia
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale