myślenie krytyczne
internet kształtuje świadomość
0 obserwujących
4 notki
2749 odsłon
807 odsłon

Ustawa wolnościowa. Nic o LGBT+.

Wykop Skomentuj19

A gdyby tak przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu rozpisanymi na 13 października 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość przegłosowało kilka ustaw następnie ochoczo podpisanych przez prezydenta Dudę? Chodzi o sprawy dotyczące życia codziennego, żadne tam wielkie spory światopoglądowe, barykadowanie się w ideologicznych okopach na froncie wojny kulturowej, ale przyziemne sprawy dla szarej Kowalskiej i Iksińskiego.

Weźmy na przykład kwestie medyczne. Każdy pełnoletni obywatel w specjalnej łatwo dostępnej deklaracji może wskazać z imienia, nazwiska i peselu osoby, które w razie jego choroby mogą podejmować decyzje dotyczące leczenia i diagnostyki. To samo dotyczyłoby dostępu do dokumentacji medycznej czy odwiedzin w przypadku, dajmy na to, śpiączki. Sprawą wtórną byłoby czy mogłaby to być jedna osoba czy np dwie, czy wymagane byłoby wcześniej potwierdzenie pisemne wskazanych i inne szczegóły do uzgodnienia.

To samo dotyczyłoby udzielania pełnomocnictwa w postępowaniach cywilnych, ubezpieczenia drugiej osoby w przypadku obywateli nie będących w jakimś związku małżeńskim, uposażenia w przypadku śmierci, zgody wydania zwłok przez szpital, ułatwienia procedury odbioru korespondencji pocztowej, wskazania odbiorcy zasiłku opiekuńczego w przypadku opieki nad sobą i kilku innych spraw.

Ciekawe jak podczas takiego głosowania zareagowałyby kluby opozycyjne, jak do ustawy odnosiłaby się w swojej kampanii wyborczej Lewica i czy Abp Jędraszewski dopatrzyłby się, w tak wolnych od jakiejkolwiek wojującej ideologii kwestiach, zamachu na świętość tradycyjnej rodziny?

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka