1 obserwujący
28 notek
22k odsłony
  3004   0

Czy media są w stanie ponownie zmienić w Polsce władzę ?

  Bardzo zaciekawiło mnie zestawienie na serwisie money.pl pokazujące strukturę kapitału narodowego w polskojęzycznych mediach. Wynika z niego, że właściwie wszystko jest w porządku - widoczny jest kapitał niemiecki, szwajcarski, amerykański, szwedzki, a kapitału polskiego jest tu najwięcej...

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/media-w-polsce-do-kogo-nalezy-prasa-,138,0,1988746.html

Proszę o zastanowienie sie i odpowiedź samemu sobie, na pytania:

-  które z mediów widocznych w zestawieniu (telewizja, radio, portale) popiera obecnie działania wybranego w demokratycznych wyborach Polskiego Rządu (Prawo i Sprawiedliwość) ? 

- dlaczego nie są to też media o kapitale polskim i co oznaczał przez ostatnie 8 lat i oznacza obecnie tak zwany pluralizm w tych mediach ?

  Cofnijmy sie do roku 2005 oraz 2007, w jaki sposób PO doszło do władzy. Zawsze mnie zastanawiało jak to się stało, od zera do bohatera właściwie, i nie chcę tu umniejszać poprzednich dokonań politycznych byłego już premiera Tuska, biorącego udział na przykład w obaleniu Rządu premiera Olszewskiego. Coś musiało zadziałać na tyle silnie, że społeczne preferencje odwróciły się na korzyść premiera Tuska i jego partii. Tak przy okazji: kto jeszcze pamięta, że większość miesięczników wydrukowało artykuły o rodzinie Donalda Tuska, podczas gdy prezydentem został Lech Kaczyński ?

 Moim zdaniem, tak wtedy, jak i obecnie, nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o media z kapitałem zagranicznym.

  Tu chodzi o coś więcej - o nadal niezakończoną dekomunizację w Polsce. Udało się ją odciągnąć o kolejne prawie 10 lat od roku 2007, natomiast realność wykonania tego i tym bardziej opublikowania kolejnych informacji powoduje nadzwyczajną mobilizację środowisk nieprzychylnych polskiej racji stanu. Tu chodzi tylko i wyłacznie o prywatne interesy, uwłaszczenie się na państwie polskim, wąskiej grupy ludzi związanej z komunistycznym aparatem władzy.

  Interesy te są na pewnym poziomie zbieżne z interesami Uni Europejskiej, czyli Niemiec, grających na osłabienie pozycji wewnętrznej i międzynarodowej Polski, co doprowadza nas do  obecnych działań mediów polskojęzycznych w Polsce, zmierzających do próby przewrotu legalnie wybranej władzy.

Pytania do tezy:

- dlaczego rozpadł się PO-PIS i dlaczego PO tak bardzo zależało na przejęciu resortów siłowych w 2005 roku ?

- kto się zdziwił bardziej widząc wyniki wyborów w 2005 roku (prezydenckich i parlamentarnych) oraz w roku 2015 (prezydenckich i parlamentarnych) - PO czy PiS ?

- dlaczego Polska Telewizja i Polskie Radio tak bardzo kochają PO, że w ciągu ostatnich lat wyrzuciły ze swoich struktur wielu dziennikarzy, którzy nie ulegli jej czarowi i dlaczego tak broni swej "niezależności" obecnie ?

- jakie byłyby notowania PO, a obecnie Nowoczesnej gdyby nie ich medialne pompowanie, ostatnio już bardzo ostentacyjne w każdym z tych mediów, połączone ze zorganizowaną akcją mediów komercyjnych i portali internetowych ?

Inne zestawienie dotyczące mediów dostępne w sieci:

http://expresselblag.pl/wp-content/uploads/2015/07/Niemiecki-kapita%C5%82-w-polskich-Mediach.-Lista-niemieckich-wydawnictw-w-Polsce-1.jpg

Ciekawe stwierdzenia i akcja także tutaj u Maxa Kolonko:

https://www.youtube.com/watch?v=NqvwHQnCG18

Odnośnie przeszłości (polecam niezmienne komentarze pod artykułem):

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114873,9762899,2005-podwojne-zwyciestwo-i-rozpad-popis,,5.html

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale