W RADOŚCI ISTNIENIA
Im więcej Miłości w nas, tym więcej dostrzegamy Jej wokół.
48 obserwujących
132 notki
187k odsłon
1230 odsłon

CZY GENY I DNA DETERMINUJĄ NAS? CZY TO PRAWDA?

Wykop Skomentuj34

 

Okrycia BRUCE'A LIPTONA 

To, że geny i DNA w dużym stopniu miały wpływ na rozwój różnych “ras” ludzi, że mają wpływ na nasze zdrowie i ewentualne choroby – to jedna strona medalu. Druga strona medalu to...  odkrycia, które pokazują, że nie jesteśmy uwarunkowani genami i DNA, lecz warunkują nas nasze przekonania… Przykład:

 

Bruce Lipton twierdzi, że tak zwany “determinizm genetyczny” (według którego jesteśmy "kontrolowani" przez geny) nie jest prawdziwy.

Istnieje przekonanie, że geny determinują nasze życie. Jeżeli to prawda, to stajemy się ofiarami naszego dziedzictwa, czyż nie? Jak możemy wydostać się z genów? Są w nas wbudowane, nie możemy od nich uciec. I wtedy dzieje się coś jeszcze. Stajemy się nieodpowiedzialni. Przyczyna jest taka: jeśli geny sprawiają, że robię te rzeczy, a ja nie mogę zmienić moich genów, to co takiego mogę zrobić, poza upewnieniem się, że biorę odpowiednie leki (…)? (…) To założenie nie jest prawdziwym założeniem. Geny nie kontrolują tego, kim jesteś."

Zatem nie jesteśmy jednak kontrolowani przez geny, lecz przez swoje postrzeganie otoczenia – swoje przekonania.

"To, w jaki sposób geny są wybierane i przepisywane, zależy od naszych przekonań. (…) Możesz zniszczyć cale DNA, a komórka nadal żyje – nadal przejawia zachowania. Przekonanie polega na tym, że DNA kontroluje komórkę. A tak nie jest.”

Wieloletnie eksperymenty Bruce'a Liptona wyraźnie na to wskazują. Polecam filmy z jego wykładami na You Tubie, na przykład ten:

http://www.youtube.com/watch?list=PLB4DBFA78B4BC9DDD&v=DINIZY6fjoE

O filmie i pracach Bruce'a Liptona: 

"Dzięki ostatnim postępom Bruce'a Liptona w biologii komórkowej nauka obwieszcza ważny, ewolucyjny punkt zwrotny. Przez prawie pięćdziesiąt lat utrzymywaliśmy się w iluzji, że nasze zdrowie i przeznaczenie były zaprogramowane w naszych genach - koncepcja ta odnosi się do determinizmu genetycznego. Podczas gdy masowej świadomości obecnie wpajany jest pogląd, że charakter czyjegoś życia jest ustalany genetycznie, radykalnie nowe rozumowanie rozwija się na wiodącej krawędzi nauki. Biolodzy komórkowi rozpoznają teraz, że otoczenie, zewnętrzny wszechświat i nasza wewnętrzna fizjologia i co najważniejsze, nasza percepcja otoczenia, bezpośrednio kontroluje aktywność naszych genów. Ten film dokonuje szerokiego przeglądu mechanizmów cząsteczkowych, którymi świadomość otoczenia wpływa na genetyczny przepis i prowadzi ewolucję organizmu."

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie