9 obserwujących
16 notek
29k odsłon
  1802   11

Jaś Kapela - twarz współczesnej lewicy

Jaś Kapela
Jaś Kapela

Ostatnie medialne występy Jasia Kapeli - szczególnie ten w Hejt Parku - wzbudziły niemałe zainteresowanie w sieci. Mimo, że trochę już zapomniany aktywista oraz poeta z Warszawy może wydawać się ekscentrykiem we własnym środowisku, tak naprawdę reprezentuje sobą wszystko to, czym współczesna lewica jest obecne.


Zblatowanie z elitami


Już samo tak silne wsparcie środowisk lewicowych dla ustawy reprograficznej mówi nam wiele. W Polsce od lat lewica jest silnie powiązana z elitami, których znaczącą częścią są artyści właśnie. Doszliśmy do kuriozalnej sytuacji, w której socjaliści chcą byśmy zamiast składać się jako społeczeństwo na najbardziej dotkniętych przez los, składali się na tych, którzy mają ogromne możliwości zarobkowe. Miast dbać o los najuboższych (jak to robi od lat chociażby Piotr Ikonowicz - można się z nim zgadzać lub nie, ale jednego nie można mu odebrać - jest prawdziwie ideowym socjalistą), lewicowi aktywiści wolą walczyć o poprawę bytu swoich kolegów z branży rozrywkowej czy filmowej.


Oderwanie od rzeczywistości


Kolejną rzeczą która bardzo silnie rzuciła się w oczy podczas słynnego już wywiadu Jasia Kapeli u Stanowskiego było całkowite oderwanie od rzeczywistości. Aktywista zupełnie lekkim tonem stwierdził, ze co piąta kobieta w Polsce została zgwałcona. Co piąta! W kraju, w którym idąc za danymi Eurostatu, jest najmniej gwałtów na 100 tys mieszkańców w całej Europie! Nie jest to pierwszy raz, gdy jakiś lewicowy aktywista przytacza wydumane, nieprawdziwe dane i co gorsza wydaje się samemu w nie wierzyć. Bo przecież w zacofanej, konserwatywnej Polsce nie może być lepiej niż w postępowych państwach Zachodu... Dodatkowo dość groteskowym smaczkiem z tej rozmowy, było to, że Kapela tak bardzo zagonił się w swoich teoriach, że publicznie przyznał, iż zna wielu gwałcicieli, którzy nigdy nie zostali ukarani. Jasiu, o ile to oczywiście nie są Twoje kolejne wymysły, podpowiem Ci, że takich ludzi zgłasza się na policję.


Hipokryzja


Jaś Kapela niegdyś stwierdził, że nikomu nie jest potrzebne do życia więcej niż ok. 18 m² na głowę i że wszyscy, jako społeczeństwo, powinniśmy do takiego stanu rzeczy dążyć. Postulował, także rozważenie zniesienia własności prywatnej powyżej 15 m² mieszkania na osobę! Tymczasem, podczas wywiadu wyszło na jaw, że obecnie mieszka on w 60 - metrowym mieszkaniu, dzieląc je jedynie ze swoją partnerką. To chyba samo się komentuje...Na koniec Jasiu, specjalnie z dedykacją dla Ciebie, pozwoliłem sobie napisać limeryk:

Pewien Jaś - poeta z Warszawy

Chciał nagłośnić bardzo ważne sprawy

Jednak zamiast przekonać

Ludzi tylko zniechęcił

Bo okazał się całkiem niemrawy


Jeżeli spodobała Ci się moja praca, zapraszam do zostawienia lajka oraz zaobserwowania mojego bloga. Zapraszam również do dyskusji w komentarzach :)


Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura