14 obserwujących
22 notki
41k odsłon
  2408   40

GAMBIT JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

W ostatnich dniach w polskiej polityce wydarzyło się więcej niż w ciągu ostatniego roku. Jedno jest pewne: Jarosław Kaczyński może się cieszyć z obrotu sprawi i to z kilku powodów:


1. #lexTVN przeszło i nic się nie zmieni - czyli w sumie stanie się to na co Naczelnik liczył. Czemu? Rozgrzana do czerwoności opozycja sięga już nie pierwszy raz po słowa najwyższego kalibru: komuna, zamach stanu, mordowanie wolnych mediów. Ustawa przejdzie raczej w niezmienionej formie, jest do tego większość w Sejmie. Korzyść jaką zyskuje tu JK jest banalnie prosta: dysonans poznawczy. Tyle teraz jest hałasu o tę ustawę a TVN jak nadawał tak będzie nadawać (mogę się o to założyć z każdym). Zwykli wyborcy zobaczą ( już nie po raz pierwszy), że opozycja zrobiła raban o nic.


2. Bezbolesny rozwód z Gowinem
- dzięki postawie Gowina i natychmiastowej jego wolcie na stronę opozycji totalnej, raczej spadki sondażowe po stronie PiSu będą minimalne. Gowin na prawicy nie ma już czego szukać.


3. Upokorzenie opozycji - po tym gdy na farcie opozycji udało się wygrać głosowanie o przeniesienie posiedzenia Sejmu, w jej ławach wybuchła euforia. Tryumfalizmowi nie było końca. Wystarczyło jednak Kaczyńskiemu 15 minut z Kukizem na osobności by na nowo zbudować większość. Naczelnik znowu pokazał jak się robi politykę.


4. Kompromitacja opozycji
- wściekłość w jaką wpadła opozycja po przegłosowaniu #lexTVN była niespotykana do tej pory nawet przy innych sejmowych awanturach. Są nagrania jak parlamentarzyści (!!!) opozycyjni wrzeszczą razem z tłumem: jebać PiS, Konfederację i Kukiza. W telewizji Radosław Sikorski (PO) nazwał Kukiza szmatą. Poseł Sośnierz z Konfederacji został pod Sejmem pobity i opluty, mimo, że wstrzymał się od głosu w sprawie tej ustawy (sic!).
Długofalowo tak ostra retoryka spowoduje jedynie odpływ umiarkowanego elektoratu.


5. Scementowanie związku z Kukiz15
- bezpośrednią konsekwencją tak nierozważnych działań opozycji jest wepchnięcie Kukiza na stałe w objęcia Kaczyńskiego. Fale obrzydliwego hejtu jaki na niego płynie od wyborców partii opozycyjnych i jej parlamentarzystów sprawiają, że Kukiz nie ma wyboru: teraz zostało mu jedynie układanie się z Kaczyńskim.


Jak zwykle od 6 lat, gdy przyszło do decydującego momentu polska opozycja zrobiła praktycznie wszystko, by ułatwić Jarosławowi Kaczyńskiemu rozegranie sytuacji na swoją korzyść, łapiąc się na jego polityczne zagrania z naiwnością dzieci we mgle. Dzięki temu Naczelnik Państwa z Żoliborza może jeszcze długi czas spać spokojnie.
Jeżeli spodobała Ci się moja praca, zapraszam do zostawienia lajka oraz zaobserwowania mojego bloga. Zapraszam również do dyskusji w komentarzach :)

Lubię to! Skomentuj135 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka