Pieter Pan
Świat według mnie - komentarze własne.
1 obserwujący
67 notek
3510 odsłon
  18   0

COVID-19 - kalkulacje polityczne.

Pozwólcie, że przypomnę kilka danych:

20.03 2021 - 26 tys. 405 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń

                                  349 zgonów

30.03.2021 - 20 tys. 870 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń

                                    461 zgonów                                 

(Ministerstwo Zdrowia)

Przypomnę, że wówczas wprowadzono w kraju twardy lockdown. Zamknięto szkoły, żłobki, przedszkola, wyjście z domu tylko po podstawowe zakupy, lub leki, itd. Wszyscy to przecież pamiętamy.

Teraz dane aktualne:

27.11.2021 - 26 tys 182 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń

                                  378 zgonów

(Ministerstwo Zdrowia)

I co? I nic. nic się nie dzieje. tłumy na ulicach, tłumy w sklepach, ludzie bez maseczek w sklepie, czy w tramwaju/autobusie to już widok powszechny. A co na to Rząd? Przepraszam, jakie instrukcje z Nowogrodzkiej? Cisza. Nie no przepraszam, 22.11.2021 odezwał się Mateusz Notorycznie Mijający Się Z Prawdą Morawiecki "...odnosząc się do dyskusji na Radzie Medycznej  w poniedziałek, że "czwarta fala już jest z nami". - Prawdopodobnie będzie miała wydłużony charakter, za to nie tak gwałtowny, nie o tak dużym przyroście zgonów, czyli tego, co jest największą tragedią .."

Nie skomentuję, by nie używać wulgarnego słownictwa, a tylko takie krąży mi po łbie.

Dość powiedzieć, że jakieś lockdowny i zaostrzenia po prostu nie opłacają IM się politycznie. Boją się gniewu narodu. Narodu wkurwionemu podwyżkami cen i inflacją. Próbują bam wmówić jak dobrze nam zrobią obniżając vat, akcyzę. Jak cudnie radzą sobie z inflacją. Z inflacją na rekordowym poziomie, do której sami doprowadzili. Jakie będą tego skutki w perspektywie lat, a nie (jak podają) miesięcy - przekonacie się na własnej skórze. Wy Polacy, bo ja z tego kraju emigruję. Dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale.

A wracając do ICH polityki - rozumiem, że skoro w imię realizacji celów politycznych wliczyli ofiary śmiertelne COVID-19, to wprowadzili odpowiednie zmiany w budżecie, by zakontraktować odpowiednią liczbę trumien.Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale